Autor Zpráva
Vítek
Profil *
Ahoj! Chtěl bych se zeptat jak v photoshopu (CS2) vytvořit např. obdélník se zakulacenými rohy (r 0,5 cm) s přesnými rozměry. Např 600px šířka 200px výška . Pokud jej nyni vytvořím a pak zadám transformaci ty zakulacené rohy se mi rozhodí ... :-(

Předem díky za odpověď
Lexter
Profil
Tak zkusím zabít dvě mouchy jednou ranou. Vezmi si nástroj zaoblený obdélník a nastav si ho na pouhé vytváření cest. Ne na jeho výplň. Máš to jako druhou ikonku v horní liště zleva.

V dokumentu natáhni požadovaný tvar. Všimni si, že se nevyplní a můžeš s ním dál pracovat jako s cestou. Použij Úpravy > Transformace cesty > Změnit velikost. Jakmile na to klikneš, v horní liště se ti objeví kolonky pro ruční zadání velikosti. Pak tu cestu klidně vyplň, neměla by být deformovaná.
joe
Profil
Nebo daleko jednodušší způsob, vezmi nástroj Rectangular Marquee Tool (M), v horní liště vyber Fixed jako pevnou velikost, zadej požadované rozměry a klikni do dokumentu.
Lexter
Profil
joe
Taky možnost, no vidíš, přesné rozměry používám snad jen ve vektorových programech, tohle jsem nevěděl.
joe
Profil
Lexter
No vidíš, se i něco naučíš :-)

OT:
Když už je tu ten Photoshop, nepřišel jsem na dvě věci, a kdyby někdo věděl jak na ně, tak budu rád, protože mi to hodně ulehčí práci:
1) Vytvořím vektor s kulatými rohy a teď zjistím, že jsem udělal jinou velikost než jsem chtěl, tak bych ho chtěl zmenšit, ale tak, aby se zachovaly kulaté rohy a nezdeformovaly se, jde to nějak?

2) Třeba když vkládáte nějaký text (Lorem Ipsum) na vyplnění stránky, tak zkopíruju, vytvořím novou textovou vrstvu a vložím, všechno mam hezky na jednom řádku. A teď nedělám nic jinýho, než na místě kde se mi zrovna zlíbí tak Entruju, abych došel až ke konci původně jednoho řádku a text tak dal do nějaké formy a hlavně do šířky, do které potřebuju. Jde nějak roztáhnout ta vrstva zase tak, aby zůstala velikost písma, ale jednotlivá slova se zalamovala, tam, kde zrovna ta textová vrstva končí. Všimnul jsem si tam jednou, že tam je nějaká funkce "Paragraf..." ale nevím k čemu přesně to slouží..
Lexter
Profil
joe
2) Tak si ten textový nástro vem, klikni a natáhni si blok ;).
1) Pokud vím tak ne, Photoshop jakožto takový je vektor-amatér.

Tak vidíš, i ty se něco naučíš.
joe
Profil
Lexter
2) Tak si ten textový nástro vem, klikni a natáhni si blok ;).
Nebudeš tomu věřit, ale tohle mě nikdy nenapadlo, díky, konec entrování :)

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

  • Pokud přikládáte obrázkové ukázky, dbejte prosím na jejich přijatelnou (datovou) velikost.
  • Uvádějte v titulku grafický program, na který se ptáte.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0