Autor Zpráva
lotty
Profil *
Tak doufám, žemá aspoň trošku nápad :o) a že se bude líbit (aspoň trochu) zdejším grafikům. A snad mě za něj neukamenujete :o) Díky za kritiku, lotty

Měsíček
Profil
Nelíbí. Hlavně mi nezapadá ta barva, klenotnictví a modrá? Ten prstýnek či co to je se skoro ztrácí, ale nápad špatnej to není.
RockFire
Profil
Jak říká Měsíček, akorát bych doporzučil pro klenotnictví použít žlutou a červenou (fialovou).
lotty
Profil *
Měsíček Klenonictví se nemusí ubírat ve zvyku radičních standartů jenom proto, že si lidé myslí, že klenonictví musí mít barvu zlatou, žlutou apodobné. Ale máš pravdu v tom, že prstýnek se trochu ztrácí.

RockFire Podruhé. Proč by nemohlo být klenotnicví, které "vyčnívá" z davu jiných? Myslím si, že nejde jen o barvu, ale i o kompozici.

Oběma děkuju za kritiku.
oogi
Profil
lotty
Když uděláš hnědou vodu, bude ta voda originální nebo to bude bláto? :)
Někdy je lepší v některých věcech originalitu nepřehánět, nezabývá-li se klenotnictví prodejem modrých klenotů.
pantondavo
Profil
lotty
Není to luxusní. Klenotnictví by mělo být. Takhle vystupuješ z řady pouze jinou barvou a chudostí a nevýrazností loga. Nápad s prstýnkem jakožto znakem v textu je klišé. Pokud je to ovšem Tvoje první logo, tak ano, něco v Tobě je, ať nejsem tak drsnej :)
Lexter
Profil
lotty
Není to zlé, postrádá to nápad a až na ty barvy se mi to líbí.

pantondavo
Heh. Ty tak nesnášíš klišé :D. Komické.
lotty
Profil *
Dobře, dobře :o) Je to nejspíš klišé, ale teď mě tak napadlo, že o to logo v podsattě zas tak nejde :o) Imho jde o to, umět jej obháji a podstrčit jako důkaz toho, že bez něj by zákazník nemohl existovat.
zkusme si proto shrnout pluska a mínusy )jinak od čeho by byla kritika(debata) ohledně grafiky, že? ak snad obsojím :o)
+ netradičně zvolené barvy
+ jednoduchá kompozice
+ mohlo by se snadno pamatovat
+ přestože posrádá nápad, je originální, vymyká se standartům
- barva
- prvek v logu se téměř vytracuje (prstýnek)

A jedeme dál. Kdopak z vás někdy viděl démanty? Určitě všichni. Jakými barvami se lesknou? Určitě některé jemňoučkou růžovou, ale určitě i jiné modrou a řeba safír je modrý kámen. A když ho hodím do prstýnku jako kamínek? Co se stane? Bude to prstýnek s modrým kamínkem :o) Nebo existují modré kovy, ale to zas pochybuji, že by ty modré kovy někdo prodával jako obroučky do prstýnků :o(. Ale určitě si najdete každý jednu věc, která má v klenotnictví modrou barvu :o)
Měsíček
Profil
Reaguji na lottyho:

"a řeba safír je modrý kámen. A když ho hodím do prstýnku jako kamínek? Co se stane? Bude to prstýnek s modrým kamínkem :o) "

Přesně tohle jsem čekal :), ale tak to zkombinuj tak, že kamínek bude modrý safír, ale text, nějákou ne-safírovou barvou :)
lotty
Profil *
Měsíček ok, příště se polepším :o)

p.s. A ještě reakce pro všechny. Před nějakou dobou jsem tady na diskusi přispívala v kritice webů myslím dost často, a teď jsem se vrátila, abych zkontrolovala, jak to tady běží. akže co z toho plyne? :o)
Měsíček
Profil
Promiń :) když ono se to z přezdívky hodně špatně určuje.
Tomasds
Profil
lotty
+ netradičně zvolené barvy
+ jednoduchá kompozice
+ přestože posrádá nápad, je originální, vymyká se standartům


- netradiční barva není automaticky pozitivum, nevím jaks na to přišla.
- v jednoduchosti je síla, ale jednobarevné slovo není jednoduchost, nýbrž nedostatek invence
- ano, postrádá nápad. To je u loga vada dosti podstatná. Což neznamená, že to někomu nemůžeš prodat za 1.8 miliónu.

Jediné, co by z ne-loga mohlo udělat logo, byl ten prstýnek, byť by to nebylo moc originální. Ale prstýnek ve tvém podání je rozeznatelný až při značném úsilí, při normálním pohledu vidím modrou šmouhu nad "o" a jakoukoliv kresbu si tam jen domýšlím.
lotty
Profil *
TomasdsCož neznamená, že to někomu nemůžeš prodat za 1.8 miliónu. “ - Přesně. Nikomu ho ani prodávat nechci. Logo jsem tvořila z dlouhé chvíle a zřejmě se o na něm projevilo. Ale ři vykřičníky za 1,8 miliónu - to je přehnané.
Lexter
Profil
lotty
Když si "umělec" s don juanovským jménem napatle šlapky modrou barvou a projde se po zdi, tak je to to stejné. Nebo blb, co onehdá tančil step zavešen na bagru. Vypadalo to blbě a všude se o něm psalo.
pantondavo
Profil
lotty
Tomasds
Vám bych utrhl pusu. A až potom ukamenoval. Logo Ostravy vznikalo okolo jednoho roku, kolik dalších návrhů od té jedné nejmenované agentury bylo, kolik nátisků, kolik času, kolik dojíždění, tolik… Až škoda slov. Logo má nápad a o tom, kolikrát se investice vrátí, ani nemluvě. Ale vraťme se v klidu k logu naši milé připsěvovatelk lotty.

+ I jednobarevné logo může být silné.
+ I ohraný symbol (klišé, že Lextre :D) může být silný.
+ atd, atd, …

Mrkni na www.logopond.com ťukni na SEARCH a napiš tam pár tagů jako jewellery ring … a uvidíš, co všechno může být síla. To platí i pro Tomasds (v jednoduchosti je síla, ale jednobarevné slovo není jednoduchost, nýbrž nedostatek invence ) :-)
Lexter
Profil
pantondavo
+ I ohraný symbol (klišé, že Lextre :D) může být silný.
S těma svejma WO kolečkama a prstýnkama se taky moc nevytahuj :D.

+ I jednobarevné logo může být silné.
Souhlas.

Vám bych utrhl pusu. A až potom ukamenoval. Logo Ostravy vznikalo okolo jednoho roku, kolik dalších návrhů od té jedné nejmenované agentury bylo, kolik nátisků, kolik času, kolik dojíždění, tolik… Až škoda slov. Logo má nápad a o tom, kolikrát se investice vrátí, ani nemluvě. Ale vraťme se v klidu k logu naši milé připsěvovatelk lotty.
Na mě působí stylem: P... drž h..., de ostrava!!! Ale je to subjektivní. Tvůrci by měli držet zákazníky na uzdě.
Tomasds
Profil
pantondavo

Možná jsem špatně formuloval. Jedna barva mi nevadí. Ale nevidím vůbec žádný nápad.

A ostravu rozebírat nemá cenu.
"kolik dalších návrhů od té jedné nejmenované agentury bylo, kolik nátisků, kolik času, kolik dojíždění,"
To mě vůbec nedojímá. Kdyby normálně placený grafik pracoval den, tak vymyslí pět lepších nápadů. Ta cena těsně pod 2M (hranice pro povinnost vyhlásit výběrové řízení) na dálku smrdí korupcí.
"Logo má nápad" .. zkus mi ho vysvětlit, já ho nevidím. Mám rád skryté vtípky, které nejsou na první pohled vidět.

Pokud to ale budeme rozebírat dál,chtělo by to extra vlákno.
pantondavo
Profil
Tomasds
Rozebírat dál to nemusíme, tady máš odkaz, který alespoň trochu nastíní, v čem tkví podstata loga a jeho cena (Nezapomeň, že se jedná o jedno z nejvtších českých grafických studií a mrkni na jejich ostatní práce). Ostravák asi nejsi a z tohoto komentáře To mě vůbec nedojímá. Kdyby normálně placený grafik pracoval den, tak vymyslí pět lepších nápadů. jde vidět, že ani grafik nebudeš.

Omlouvám se moderátorům i lotty za mírné OT, ale když někdo napadne logo Ostravy a není minimálně profesionální grafik a Sparťan v jednom, tak si to zaslouží komentář :-)

EDIT: Lextře, čekám na ICQ.
Lexter
Profil
pantondavo
Renomovaný grafik se nemůžu uťápnout? Jako vždy platíme za jméno ač je to blbost. Já dlabu na to kdo to dělal, mě zajímá výsledek.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

  • Pokud přikládáte obrázkové ukázky, dbejte prosím na jejich přijatelnou (datovou) velikost.
  • Uvádějte v titulku grafický program, na který se ptáte.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0