Autor Zpráva
pyty
Profil
Urobil som si v Gimpe border, ktorý je vlastne prechod dvoch farieb. Mam vertikálny, aj horizontálny. Teraz by som potreboval urobiť oblý roh takéhoto štýlu. Prirodzene, všetky štyri. :-> Neviem ako na to. Používam Gimp. (prípadne PhotoFiltre) Neviete niekto postup ?? Ďakujem.
thingwath
Profil
Mohl bys někam nahrát to co máš teď?
pyty
Profil
skoro nic :-) http://pytylog.ic.cz/0/index.html
pyty
Profil
teraz ma napada, ze by som potreboval aj vonkajsi aj vnutorny :-)
pyty
Profil
tak som to trochu upravil - cierne stvorceky su tie obrazky, ktore by som potreboval - http://pytylog.ic.cz/0/index.html
Fred
Profil
No asi jsi to měl udělat obráceně a nevím jestli nemám gimp tak trochu upravený.

1/Takže otevři si tu stránku a otevři gimp.
2/V Gimpu Soubor > Získat > Snímek pracovní plochy > celou > hned vytvoří screenshot
3/Zvol sosátko a sosni si tu žlutou barvu, tak aby byla na popředí
4/Prohoď popředí a pozadí a sosni sosátkem tu druhou červenou barvu
5/soubor > nový s defaultními hodnotami, pokud to máš dobře měl by být červený
6/script-fu > decor > oblé rohy (můžeš to mít pojmenovaná trochu jinak myslím, že v defaultu je to v pravém menu myši na obrázku úplně dole) vznikne obrázek s kulatými rohy
7/Otevři si nabídku Vrstvy kanály a cesty, v novém gimpu je to myslím ctrl+l
8/vyber spodní vrstvu vem si nalejvátko a vyplň to tou žluou barvou
9/vyber prostření vrstvu jsou tam tři a na té nabídce vrstvy kanály a cesty je šoupátko kterým se mění průsvitnost alpha kanálu, takže s tímhle budeš mít docela saigon to odhadnout.
10/sloučit viditelné vrstvy ctrl+m
11/duplikovat obrázek ctrl+d
12/rozřezat na to co potřebuješ, tedy jeden okraj a jeden roh (pravý dolní)
13/v menu obrázek>transformace>rotace dodělej pomocí otáčení ostatní rohy a okraje

Takhle bych to dělal já, ale možná to jde snadněji.
Fred
Profil
Jo a přidej tam ještě filtry > rozostření > focus blur > těch 5 tam sniž na 1 to stačí a vjde tohle, to pak budeš řezat a točit. Takhle to vypadá před řezáním
Fred
Profil
No koukám, že to není úplně ono můžeš zkusit experimentovat s barvou to stínu, to je ta prostřední vrstva v tom dialogu vrstvy kanály a cesty je možnost nastavit způsob prolínání s tou vrstvou co je pod tím. Jmenuje se to režim a defaultně je nataven normální, když na to klikneš, můžeš ho změnit, metodou pokus omyl. Eventuelně můžeš pod tu vrstvu stínu přidat ještě pomocnou novou vrstvu s požadovanou barvou a zkoušet :-)
pyty
Profil
Nadľudská úloha....
Spravím to asi naopak - najprv okraj, potom rám.
pyty
Profil
to ani v photoshope, ani vo FW, coreli, PSP, nie je ziadny filter/funkcia alebo hociaka finta fŇ ktora by to zvladla ?? napr dam jedn stlpec horizontalne, jeden vertikalne (90°) a urobi mi to medzi tym obluk ??

ten vonkajsi som aj celkom zvladol. ale teraz fakt neviem, ako urobit taky isty len "prevrateny" ten vnutorny. neexistuje nieco ako konverzia farieb, podla toho ake mam vo vybere ??
Fred
Profil
pyty Na to jsi se předtím neptal, mám v gimpu script-fu, který to umí, ale používám starou upravenou verzi gimpu a ty script-fu jsou ve složce Photoshop filters, takže předpokládám, že to umí.
pyty
Profil
ako sa vola ?? (a kde ho zozeniem ? - myslel si ze ako je v photoshope ??)

pockaj, co myslis ?? to z konverziov farieb, alebo obluk ??
Fred
Profil
Už vím, udělěj to stejným postupem jako nahoře. To znamená oblé rohy v decoraci. Spodní dvě vrstvy smaž a ve script-fu si najdi položku stín a vyber vržený stín, nastav barvu stejnou jako to co tam máš s oblýma rohama a přidej vrstvu té druhé barvy jako pozadí. Jestli nemáš to script-fu pošli mi mail, pošlu ti to. Obrázek jsem na webu přepsal, když dáš aktualizovat tak se změní, teď by měl mít červený stín. Ale víc toho s gimpem asi bohužel nepůjde, nebo to neumím.
pyty
Profil
Dík, ale vykašli sa už na to.
Skôr ma trápi tá konverzia farieb alebo čo...
Čo si myslel tým
pyty Na to jsi se předtím neptal, mám v gimpu script-fu, který to umí, ale používám starou upravenou verzi gimpu a ty script-fu jsou ve složce Photoshop filters, takže předpokládám, že to umí. ??
Fred
Profil
Mrkni se sem http://wingimp.hp.infoseek.co.jp/files/script/script.html
a sem http://wingimp.hp.infoseek.co.jp/files/plug-ins/ . Na tý druhý adrese vždy zkopíruj název souboru a dej ho nakonec adresy v adresním řádku, stáhneš si ty .exe Ale upozorňuji na vlastní nebezpečí a riskuješ reinstalaci Gimpu, rpotože dvojka toho polovinu neumí. Stáhneš .exe nebo .scm a umístíš to do složky gimpu kde se nácházejí buď pluginy, myslím že plugins a nebo pokud je to .scm je to script-fu a patří to do složky kde již soubory scm jsou. Nejdřív si tu složku někde zkopíruj a zálohuj. PAk postupně po jednom přidávej .scm co stáhneš a vždycky nastartuj gimp, aby jsi zjistli jestli ti ho přidaný soubor nesestřelil. Pokud soubor sestřelí gimp, stačí vypnout ho a vyhodit ten soubor, znova nastartovat gimp a jedeš dál. Ale jak říkám práce na celý den a riziko zničení gimpu když budeš pospíchat, protože ho musíš opravdu po každém přidání scriptu restartovat. Ty soubory .scm jdou eeditoval v běžném html editoru. Kdyby tě to bavilo můžeš si pak vytvářet vlastní script-fu, třeba podle matematických vzorců tady http://mathworld.wolfram.com/topics/MathematicalArt.html
pyty
Profil
a ktory je ten script-fu o ktorom si rozprával ??
A na čo slúži ?
Fred
Profil
To si právě nejsem jistej skus hledat perspective-shadow.scm nebo drop-shadow.scm nebo add-bevel.scm už jsem se v tomhle tak dva roky nehrabal. Když se dívám do těch zdrojů mohl by to být jeden z nich. Bohužel nevím kde se v gimpu konvertují ty názvy na češtinu, takže to přes Agent rasnack nedohledám a jak se to dělá v té konzoli gimpu to si nepamatuju :-(
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0