Autor Zpráva
mersi
Profil
Chcem sa spýtať skúsenejších, že aké formáty obrázkov v designe preferujú
Viem, že veľmi sa využívajú GIF, mozno JPG a aku kvalitu pouzivaju

Ide mi o to ze mam pocit ked ukladam obrazky v PS do formatov GIF, JPG v nizsej kvalite
tak dost vyrazne (viditelne) stracaju kvalitu a kazi to dojem zo stranky

a zase na druhej strane ak ich ulozim vo vyssej kvalite maju vela KB a to nechcem
aby stranka zaberala vela
swetko
Profil
keby si ich ulozil napr ako PNG tak si mozes nastavit prekladanie, to jest ze sa ti obrazok postupne nacitava (take tie velke kocky ktore sa postupne zaostruju) a je to krajsie ako keby sa mal obrazok nacitavat po riadkoch ako je to pri jpg napriklad, no a tym padom si mozes dovolit aj trosku vacsiu velkost suborov (hlavicka 800x150px cca do 200kb)
igamenir
Profil
tak nepovažuji se za "zkušeného" ale s dovolením odpovím: co nejvíc se toho snažím udělat přes css, abych tohle ušetřil. Když to nejde, pokud to je hodně málo barevné, tak zkusím komprimované bmp nebo gif, jen pokud více barevné (foto), tak použiju jpg a v tom případě mi "vela kb" nevadí (vela mb možná). při větších jpg pak pochopitelně používám progresivní načítání. velmi vyjímečně pak png, pokud potřebuju alphablending.
Jan Tvrdík
Profil
mersi
Když to vezmu z čistě uživatelského hlediska, tak mám nejradši PNG. Hnusí se mi JPG s viditelnými známkami komprese.
Railbot
Profil
komprimované bmp
To snad ne.

mersi
PNG pro menší obrázky s více barvami, kde postřebuješ ostrost, týká se všeho možného včetně ikonek i obrázků, kde je potřeba průhlednost/průsvitnost. JPG pro vetší obrázky, zejména ty, kde jsou větší plochy jedné barvy či odstínů. GIF je předchůdce PNG, dá se využít stejně, ale narozdíl od PNG podporuje pouze 256 barev, takže dnes už moc využití nemá.
Nox
Profil
GIF při malých rozměrech a málo barvách, nebo potřebě průhlednosti kde stačí 1 / 0 průhlednost
PNG je super formát, bezztrátová komprese a plynulá průhlednost, bohužel někdy nebývá úplně malý
JPG v ostatních případech

Taky záleží v čem ukládáš, Photoshop narozdíl třeba od XnView ukládá vše strašně velké (XnView při stejné kvalitě třeba 1/4 velikost)
Miloš
Profil
GIF nepoužívám, nahradil jsem ho PNG.
PNG totiž může být 8bitové (256 barev), stejně jako GIF, nadto mívá zpravdila účinnější kompresi.
GIF má pro mě z takového pohledu využití jedině jako animace, ale k těm jsem na webu opravdu velmi rezervovaný.

Je-li třeba průsvitnost (práce s alfakanálem), pak opět PNG, tentokrát jako 32bitové.

Pro 24bitové png* zpravidla nemám použití, poněvadž tam, kde je třeba plných barev a zároveň netřeba průsvitnosti, dosahuje (díky ztrátové kompresi) lepších kompresních poměrů JPG a u velmi malých obrázků zas povětšinou není potřeba plných barev.

Moderátor Str4wberry: Opraveno přepsání se.
panhuhu
Profil
Miloš
Pro 24bitové jpg zpravidla nemám použití
Nemyslíš náhodou 24bitové PNG?
Miloš
Profil
panhuhu
Jasně, png, přepsal jsem se.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

  • Pokud přikládáte obrázkové ukázky, dbejte prosím na jejich přijatelnou (datovou) velikost.
  • Uvádějte v titulku grafický program, na který se ptáte.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0