Autor Zpráva
Koki
Profil *
Mám velký obrázek 1000x1000px, který bude jako vstupní stránka, na který se klikne a návštěvník pokračuje dál. Obrázek má velikost 280kB. Mám tam dát celý obrázek nebo ho nějak rozřezat s složit na stránce. Co je lepší? Zatím jsem ho rozpůlil ale když PC navštěvuje stránku poprvé, tak je vidět jak se oba obrázky načítají (jakoby rolují), když navštěvuj podruhé tak je již obrázek v cookies a vše je ok. Lze se tomu rolování nějak ubránit, popř. aby bylo rychlejší? Nebo bych musel snížit kvalitu obrázku, což se mi nechce. Jak to děláte vy?
Mike8748
Profil
muzes pouzit prokladany PNG, pak se obrazek bude vykreslovat postupne
panther
Profil
Koki
Jak to děláte vy?
neděláme úvodní stránku
Plaváček
Profil
Koki

Doplním panthera - neděláme úvodní stránku, protože úvodní stránka pro návštěvníka fakticky neexistuje. Vykašli se na to, na web se dnes chodí většinou "okýnkem od záchodu".
yFang
Profil
Koki
když navštěvuj podruhé tak je již obrázek v cookies a vše je ok.
Pravděpodobně máš na mysli cache.
Nox
Profil
Koki
Na začátek - souhlasím s tím, že žádnou úvodní stranu nedělat...uživatel z toho nic nemá, hlavně když je tam takový obrovský obrázek
a člověk má pomalé připojení...

A když už to nutně musí být:
Místo rolování lze použít vykreslování, kdy se prvně vykreslí v nízkém detailu a postupně se zkvalitňuje - při ukládání (jpg) vybrat "progressive".
Potom samozřejmě zapracovat, najít formát a nastavení, při kterém (při požadované kvalitě) bude obrázek co nejmenší.
Pokud se v obrázku dají najít duplicity, tzn třeba horní třetina obrázku jde dělat tak, že se opakuje obrázek 10px x (1/3) px, tak to lze třeba rozdělit,
ale jinak bych to nechal v celku, jednak to podle mě vyjde i celkově menší a jednak bude menší počet požadavků a různých režijí mezi prohlížečem a serverem atd.

Dále zrovna tady se cache moc nevyužije, protože proč by někdo neustále chodil na tu úvodní stranu, když může rovnou zadat až tu další, která je skutečně
obsahem webu...
Joker
Profil
Plaváček
úvodní stránka pro návštěvníka fakticky neexistuje. Vykašli se na to, na web se dnes chodí většinou "okýnkem od záchodu".
Tohle by při troše snahy šlo pořešit, ale podstata je IMHO v tom, že "úvodní stránka" je prostě vopruz.
Pro většinu návštěvníků to je prostě jen kliknutí navíc, aby se dostali k obsahu, který chtějí.

Například jednomu kamarádovi jsem se obrázkovou úvodní stránku snažil rozmluvit X měsíců. Pak mi pomohlo zjištění, že si návštěvníci kvůli obrázkové hlavní stránce dávají do oblíbených tu stránku za tím, aby ušetřili to kliknutí na "Vstoupit".
Jinak myslím, že hodně "úvodních stránek" je pozůstatek toho, že lidi takhle obcházeli podmínku WebZdarma mít reklamu na hlavní stránce webu (což byl původně i případ té o které jsem mluvil výše). Což ale dnes už taky neplatí, protože WZ nepovažuje takovou "vstupní" stránku za hlavní stránku webu.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

  • Pokud přikládáte obrázkové ukázky, dbejte prosím na jejich přijatelnou (datovou) velikost.
  • Uvádějte v titulku grafický program, na který se ptáte.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0