Autor Zpráva
Ghosting
Profil
Zdravím, chci se zeptat kde hledáte abstraktní obrázky použitelné jako background.
Uvedu příklad - na stránkách Opera.com je krásný pozadí. Něco poodbného hledám.
srigi
Profil
DevianArt
Tomasds
Profil
www.deviantart.com je lepší
grimword
Profil
nechce se mi hledat a procházet terms of use, ale ty obrázky jsou volně šiřitelné dále?
Nox
Profil
http://www.hofyland.cz/?club&klub=25263
panther
Profil
Ghosting
a co možnost „vytvořím si jej“?
Tomasds
Profil
grimword
Ohledně práv: vzhledem k tomu, že tam jsou výtvory stovek tisíc lidí, myslím že to bude záležet na rozhodnutí autora, takže kus od kusu.

K možnosti "vytvořit si jej" .. pamatuju jak mi padla čelist, když jsme prvně viděl KPT3. Jde o Kai's Power Tools a je to plugin do gr. editorů. Obsahuje mj. výborný generátor textur. To už je spousta let, poslední verze co jsem viděl, byla tuším 7 a pak to něco sežralo.Jestli se nepletu, tak corel.

A ty verze .. i KPT3 byla velmi použitelná. V těch dalších přibývaly další věci, ale nic, co by mě nějak uchvátilo.
Charlie22
Profil
jenže někde nenajdeš ani autora natož term of use...spíš by mězajímalo, jestli když použíji část toho obrazku a ještě ho zmodifikuji podle svého, jestli to náhodou už není moje autorské dílo??
panther
Profil
Charlie22
když použíji část toho obrazku a ještě ho zmodifikuji podle svého
asi záleží jakou část obrázku a do jaké míry ho zmodifikuješ ;-)
Charlie22
Profil
no na to se prave ptam :-) rekneme ze pouziju 2/3 a mixnu jeste s jinym obrazkem a přidám vlastní texturu a svetla??? ja myslim, ze tim by se vec vyresila...
srigi
Profil
Charlie22
No ono pri uploade obrazku sa zobrazi takato pekna tabulka, ale tie informacie najst potom pri browsovani obrazkov sa mi nepodarilo najst.
imploder
Profil
srigi
http://uk.answers.yahoo.com/question/index?qid=20081122112504AAw8dWV
Some material posted on DeviantArt is published under a Creative Commons licence, where the author of the work lets other users re-publish it without asking. This may come with special conditions, such as Attribution (you must give credit to the author) and No Derivative Works (you can't edit the original in any way). If a work on DeviantArt is published under Creative Commons, you'll see the creative commons logo underneath the image.

Takže u obrázků, které jsou volně k dispozici, by se to mělo ukázat. Ukazuje se logo CC mís než se obrázek načte a vlevo je odkaz Download. U některých jiných to zase není a je tam Buy. Tak asi tak se to dá poznat, hledat podle licence se ale na deviantartu zřejmě nedá.
Ghosting
Profil
Fajn díky kluci, omrknu když tak napíši.
V grafice moc zběhlý nejsem, umím jen základy proto dávám přednost něčemu profesionálnějšímu.
Railbot
Profil
Bývá pravidlem, že pokud něčí obrázek použiješ, napíšeš tu informaci s poděkováním do komentářů pod něj, popřípadě i s linkem.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

  • Pokud přikládáte obrázkové ukázky, dbejte prosím na jejich přijatelnou (datovou) velikost.
  • Uvádějte v titulku grafický program, na který se ptáte.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0