Autor Zpráva
lukysy
Profil
Jak udělat bezztrátový watermark pomocí Corel Photopaintu 8? Nebo dá se použít nějaký jednoduchý prográmek?
lukysy
Profil
Poradí někdo?
bojars
Profil
Čo rozumieš pod pojmom "Watermark"?

- chceš mať informáciu (c) v súbore,
- prepísaný obrázok priehľadným "Copyrightom"?
Anonymní
Profil *
bojars Informaci tam umím dát přes nějaký Exif prohlížeč, ale já mám na mysli vložit text nebo logo přímo do obrázku a aby to bylo bezztrátové.
bojars
Profil
lukysy (asi): myslíš ako priehľadný nápis?

Ak Corel Photopaint 8 podporuje vrstvy (layery), vytvoríš si nad obrázkom novú vrstvu s:

- textom, umiestniš si ho, kde potrebuješ, nastavíš v percentách jeho priehľadnosť (%),
- obrázkom sa môže urobiť to isté. V prípade, že potrebujuješ mať tvar obrázku iný ako hranatú plochu, musíš osekať nástrojom "magic wand" (kouzelná hůlka) s nastavením tolerancie (od 15% by to už mohlo celkom dobre fungovať) to, čo na obrázku nechceš mať... potom umiestnenie priehľadnosť....

Trochu nerozumiem pojmu "bezztrátový watermark ", nakoľko stupeň kompresie respektíve nastavenie farebnej hĺbky nemá (asi) s Watermarkom nič spoločné... si myslím.
Kvalita (kompresia, farebná hĺbka...) by sa mala nastavovať pri ukladaní obrázku, respektíve by malo byť niekde (defaultné nastavenie ukladania súborov podľa typov - prípon) určené akú úroveň (tým je ale ovplyvnená veľkosť výsledného súboru) má súbor- "*.jpg", "*.gif"....- pri ukladaní mať.
DoubleThink
Profil *
Watermark (česky vodoznak) může být buď slablá textura na pozadí nebo bezpečnostní prvek.
Je potřeba to specifikovat.
lukysy
Profil
bojars Díky, ale občas se mi stalo že u jpg se mi zhoršila kvalita tak, že si Photopaint sám od sebe změnil barevnou hloubkou, ale to už jsem vyřešil. Jenže teď by mě zajímal nějaký ten univetzální program, protože byh to chtěl do obrázku vložit dávkově - najednou.


DoubleThink Vždyť já už to upřesnil... :o)
bojars
Profil
lukysy, ak máš program Irfan View, skús si urobiť na obrázku výber stlačenou myšou taký čiarkový sivý obdĺžnik (dá sa ešte nastaviť) a potom stlač "Ctfl+t". Nie je to dávkové, ale však uvidíš...
lukysy
Profil
bojars Přes IrfanView jsem to taky zkoušel, jenže já takhle potřebuji označit zhruba 200 fotek a po jednom se mi to nechce dělat... :o/
lukysy
Profil
Poradí někdo prográmek pro hromadné vkládání značek do obrázků?
DoubleThink
Profil *
Vždyť já už to upřesnil... :o)

Aha - ten "Anonymní" jsi byl ty?


Ve Photoshopu si udělej makro (můžeš si naprogramovat i dost složité sekvence úprav)
Photopaint by toto taky měl umět.
lukysy
Profil
DoubleThink Jé aha... Ach to přihlašování... :o/
Nevím jestli Photopaint má k dispozic takovou automatizaci, jako jsou makra, ale omrknu to...
bojars
Profil
lukysy:

Nerozumiem PHP, ale skús sa pozrieť na toto, prinajmenšom je to zaujímavé. Sú tam aj iné nápady o obrázkoch na webe a galériách od toho autora.

:-)
lukysy
Profil
bojars Vydím vydím... :o)

Nějakej machr, který tenhle skript předělá na to, aby tam vkládal obrázek? :o) Moc plosím...
lukysy
Profil
No takže na uvedených webovkách jsem našel návod, jak dávkové zpracovávat soubory ve Photopaintu, takže je už vše vyřešeno... :o)
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0