Autor Zpráva
bezradny_muz
Profil *
Ahoj všem,

používám Photoshop CS4 a když otevřu PSD, tak se jeho velikost nastaví podle rozlišení, které mám nastavené ve winech. Nechápu to. Když pak dám Image > Image size a zmenším to na rozlišení, které to mít má, celé se to pokoní.

Doufám, že jsem můj problém specifikoval dostatečně.
Nox
Profil
"pokoní" je věru přesná specifikace... pokud obrázek není jednolitý příp. jinak specifický, tak při zmenšování / zmenšování bude docházet ke ztrátě kvality
pokud to aplikuješ na bílou plochu tak nevím co se může pokazit...
bezradny_muz
Profil *
to Nox

No tím pokoní myslím ztrátu kvality =). Aplikovat na bílou plochu? .. Takže si mám vytvořit novou vrstvu, označit jí a pak zmenšit? Asi jsem to pochopil špatně, protože tohle je blbost =). Posílal jsem to PSD kamarádovi, on má jiné rozlišení a to PSD se prostě přispůsobilo. To je jako by to bylo zafixované na rozlišení monitoru nebo co. Je to divné =(
Nox
Profil
bezradny_muz
Aha, špatně jsem to pochopil, myslel jsem že mluvíš o založení nového dokumentu, proto ta bílá plocha

Na rozlišení nezáleží...jestli je to jinak velký tak je to jen nastavením přiblížení (lupa), ne?
bezradny_muz
Profil *
to Nox

Ale nee. Tak blbej nejsem =). Vážně to má pokaždé jiné Image Size. V poznámce tu mám že to má mít 960px na šířku a má to šířku stejnou, jak mám nastavené rozlišení na obrazovce =(. A když jsem to poslal tomu kamarádovy, bylo Image Size najednou podle jeho rozlišení ..
Nox
Profil
bezradny_muz
Sry, netuším jak na to jsi:)

Nemůže být ten problém v resolution? Např. když dáš New file tak je to 3. hodnota po width a height

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

  • Pokud přikládáte obrázkové ukázky, dbejte prosím na jejich přijatelnou (datovou) velikost.
  • Uvádějte v titulku grafický program, na který se ptáte.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0