Autor Zpráva
jany
Profil
V gimpe len zacinam, pouzival som len jednoduche funkcie, ale teraz to znie blbo, ale vobec nemam ponatia ako nakreslit taketo nieco http://www.gimp.cz/forum/download/file.php?id=8 samozrejme peknu ciaru, nie taku hnusnu ako som nakreslil v skicary.
Pripadne v com inom to nakreslit, aby sa to dalo ulozit s prehliadnym pozadim
Lexter
Profil
jany
Jde to nástrojem Pero. V panelu nástrojů je znázorněno jako "bodec" :D inkoustového pera.

Je to dost ložité na vysvětlení, pero patří k náročným nástrojům, ale v zásadě započneš prvním kotevním bodem (kliknout perem do dokumentu), pak klikeš na jiné místo a táhneš za stálého držení myšidla. Ono je to opravdu zjednodušené, ale navede tě to na postup. Pak už jen v roletce cest (asi) zvolíš vytáhnutí cesty.

Tutoriál třeba na http://www.melissaclifton.com/tutorial-pentool.html
jany
Profil
bol by som radsej, keby sa to dalo v gimpe, photoshop nemam
Radek9
Profil
jany:
A o čem myslíš, že Lexter mluvil?
jany
Profil
ak je to pre gimp, tak ja neviem najst pen v nastrojoch pre kreslenie, ceruza tam je, hmm
Lexter
Profil
jany
Tutoriál je pro Photoshop, ale věř mi, že je to skoro stejné. Chování pera je u každého nástroje trochu odlišné, ale jinak je to prašť jako uhoď.

jany
Profil
tak uz mi to trocha ide, ale nieje to ziadna slava :)
jany
Profil
pomozte mi niekto nedokazem to urobit lepsie ako toto http://jany.wz.cz/obrazky/logo2.png nemohol by to niekto spravit a poslat mi to ako xcf ??
dik
Lexter
Profil
Ale no tak, není to nic těžkého. Je potřeba, aby sis to udělal sám a ne my. A IMHO, bylo by zíhodno, abys podobné věci kreslila ve vektorových editorech typu InkScape.
Lexter
Profil
Záhodno a kreslil, dneska opravdu nevím kam koukám.
jany
Profil
ja som stejne z toho jelen, nainstaloval som si aj inkscape a budem skusat. To tvoje esicko je dobre, take by som potreboval, ale modre :) Jednoducho sa to asi fakt musim naucit
Lexter
Profil
jany
Esíčko je v SVG pro InkScape a protože ho máš nainstalovaný, stačí ho otevřít, označit a vybrat barvu ;),. Koukni se ale, jak jsou linky vedené a nauč se to :).
jany
Profil
neveril by si mi aky mam s tym problem http://jany.wz.cz/obrazky/problem.jpg oznacim vyberiem modru a vid ... S gimpom som zacal asi pred tyzdnom, ked som si ako tak zvykol na zakladne veci (dokopy nic v tom neviem :) ) a teraz prechadzam na inkscape a chybaju mi tam vela funkcie ... (neviem ci su skryte, ale cez ponuku zobrazit som tam toho moc na zobrazenie nenasiel (to co uz je sa nepocita))
Lexter
Profil
jany
Odstraň výplň. Jsou to malé plošky vlevo dole. Takové obdélníky. Klikni na tu modrou levým.
jany
Profil
No neviem, je to pre mna zakliaty soft. Chcem to trochu orezat, neviem ako to oznacit co chcem orezat, alebo kde je guma ??? Chcel by som to esicko stensit mozno na 1-2px, lebo na stranke to posoby tak robusne (neviem ako). Pismo ine a mensie by som aj zvladol. Ako spravit aby obrazok bol taky velky ako potrebujem napr 400x50px.
Som z toho programu upne hotovy :(
http://jany.wz.cz/obrazky/pp.jpg
Bubák
Profil
Som z toho programu upne hotovy :(
To se lidem, co poprvé vidí vektorový editor, běžně stává.

Chcem to trochu orezat
Nechápu.

alebo kde je guma ???
Guma není, ve vektorových editotech by to byl zbytečný nástroj, jde to udělat jinak.
Poznámka: Vím, že některé vektorové editory gumu mají, použití gumy někdy urychlí práci.

Chcel by som to esicko stensit mozno na 1-2px
Není problém, stačí najít nástroj na tloušťku čáry.
Objekt > Výplň a Obrys > Styl čáry

Pismo ine a mensie by som aj zvladol.
Špatně se mi pracovalo s nástrojem T, s nástrojem A se mi pracuje dobře.

Ako spravit aby obrazok bol taky velky ako potrebujem napr 400x50px.
Soubor > Vlastnosti dokumentu > Starana > Formát > Vlastní velikost
Až to "spácháš", uložíš (do SVG) a vyexportuješ stránku (nebo kresbu...) do PNG. Tady dávek pozor, co Inkscape vybere, používá vlastní "rozum", ale nechá se "přemluvit" jedním klepnutím myši.
jany
Profil
Orezat som myslel odrezat, ta ciara co sa tiahne nad www .......sk je dlha chcem ju odrezat (v suvislosti s tym som sa pytal aj na gumu, ci by to neslo vygumovat).
Lexter
Profil
jany
Vem si nástroj Editace cesty (nevím jak se jmenuje přesně, neznám všechny editory), klikni na kotevní bod čáry a přesuň ji. Takhle to třeba jde.

Nebo si vytvoř objekt nad tou čárou. Přesuň jeho okraj nad tu část co chceš odříznout. Pak v horním menu asi v záložce Cesta najdeš odkazy typu rozdíl, součet atd... Vyzkoušej.

A přečti si helpku a projdi si návody prosím.
jany
Profil
Tak pani, podarilo sa mi to ale velmi krkolomne, efekt je taky aky som ocakaval, ale radsej ani nepoviem ako som to dosiahol, aby ste ma nevymsmiali.
Inak dakujem za trpezlivost a ochotu pomoct

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

  • Pokud přikládáte obrázkové ukázky, dbejte prosím na jejich přijatelnou (datovou) velikost.
  • Uvádějte v titulku grafický program, na který se ptáte.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0