Autor Zpráva
Luko255
Profil
Ahojte,
pokúšam sa spraviť farebný prechod troch farieb (sivá -> hnedá -> sivá). Na prvý pohľad jednoduchá vec sa mi skomplikovala (viac obrázok). Farebný prechod nie je plynulý (mám namysli nepekné pruhy). Skúšal som to spraviť aj vo Photoshope aj v Coreli, všade ten istý problém...

Obrázok

Dúfam, že problém nie je medzi stoličkou a klávesnicou... prosím poraďte. :)
Lexter
Profil


http://forum.digineff.cz/read.php?87,2123075
Bubák
Profil
Formát JPEG je na takové věci nevhodný, použij neztrátový formát PNG.
Přechod JPEG, kvalita 100, velikost souboru 25.837KB, viditelné proužkování
Přechod JPEG, kvalita 75, velikost souboru 2.713KB, velmi zřetelné proužkování
Přechod PNG, velikost souboru 1.330KB, pokud máte kvalitní monitor, vidíte hladký přechod
Ukázky jsem stvořil v Inkscape, exportoval do PNG, výsledné soubory jsem ukládal v IrfanView, ale v komerčních programech budou výsledky podobné, možná i lepší.

Pro zajímavost, GIF komprese si takříkajíc vyláme zuby, v řádku nenachází stejná obrazová data, výsledný soubor je podstatně menší, když je obrázek otočený o 90°.

Dodatek:
Přidal jsem komentář, jak je který přechod postižen proužkováním.
Lexter
Profil
Bubák
To je fakt.
V PNG jsou čáry i tak dost zřetelné, ale je to mrňavé, tak proč ne.
Nox
Profil
Na tenhle problém jsem narazil taky a nevyřešil

Bubák
Podle mě nejde o JPG, tento problém je i v 16bit PSD a tam o nějaké kompresi nemůže být řeč

Zkoušel jsem trik s gauss šumem, artefakty zmizely, ovšem zase byl viditelný šum...když jsem dál průhlednější, tak zase byly vidět artefakty,
navíc je to spíš workaround

Píší tam že je to možná monitorem, mám t220, sice je to tn, ale podle recenze na svethardware relativně kvalitní, tak by to tím nemuselo být. Leda nastavením,
tak nevim
Bubák
Profil
Nox
Podle mě nejde o JPG
Na mých ukázkách je zcela zřetelně vidět, že pruhy jsou vidět na JPEG obrázcích.
Na PNG obrázku pruhy nevidím.

Samsung T220 používající TN technologií, a relativně kvalitní, hezký eufemismus.

navíc je to spíš workaround
Pro levné LCD monitory.
Lexter
Profil
Bubák
Na PNG obrázku pruhy nevidím.
Já na notebooku ano, na stolním s LG s TN taky, ale daleko méně zřetelně, v práci je nejspíš neuvidím.
Nox
Profil
-

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

  • Pokud přikládáte obrázkové ukázky, dbejte prosím na jejich přijatelnou (datovou) velikost.
  • Uvádějte v titulku grafický program, na který se ptáte.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0