Autor Zpráva
vit
Profil *
Dobry den,

chtel jsem se zeptat na 3 otazky ohledne Adobe Illustratoru

1) kdyz si zobrazim pravitka - jak pravitka kresliciho platna tak "normalni" pravitka, vzdy se intervaly zobrazuji po 36px (resp ob), nevite zda a jak je mozne to zadat treba po 100 px??

2) nevite jak je mozne zmenit barvu pravitek kresliciho platna (artboard ruler)? vim ja se da zmenit barva voditek atd ale tohle jsem nenasel

3) kdyz na necem pracuji, ukladam si do vzorniku nove barvy. Kdyz ale otevru dokuemnt novy, tyto barvy tam nejsou, je mozne nejak nastavit aby se barvy automativcky ukladaly (jako to je v photoshopu)? Nechce se mi vzdy ten vzornik ukladat a pak ho znovu a znovu nacitat...

Dekuji!!!!
grimword
1) kdyz si zobrazim pravitka - jak pravitka kresliciho platna tak "normalni" pravitka, vzdy se intervaly zobrazuji po 36px (resp ob), nevite zda a jak je mozne to zadat treba po 100 px??

v photoshopu se zjemní rastr při přiblížení, nešlo by to přiblížit, nastavit pravítko a oddálit?
vit
Profil *
jak nastavit pravitko? zkousel jsem to priblizit - jsou to vsechno nasobky 3, ale jedine co umim u pravitka zmeit jsou jednotky, u mrizky si muzu interval nastavit ale u pravitek jsem zadny jiny nastevni nenasel...

dekuju
vit
Profil *
jak nastavit pravitko? zkousel jsem to priblizit - jsou to vsechno nasobky 3, ale jedine co umim u pravitka zmeit jsou jednotky, u mrizky si muzu interval nastavit ale u pravitek jsem zadny jiny nastevni nenasel...

dekuju

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

• Pokud přikládáte obrázkové ukázky, dbejte prosím na jejich přijatelnou (datovou) velikost.
  • Uvádějte v titulku grafický program, na který se ptáte.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm: