Autor Zpráva
Jitka.Beniskova
Profil *
Dobrý den,
sháním někoho,kdo mi vytvoří z malého obrázky velký bez ztráty kvality... SPĚCHÁ!!!

E-mail: Jitka.Beniskova@seznam.cz
breeta
Profil *
tím obrázek myslíš fotku nebo kresbu nebo klipart, je ukázka?

Jestli je to fotka tak z málé nikdy velkou neuděláš zničeho něco neuděláš (na zvětšování je nějaky soft ale je to omezené a nepřesné) pokud je to klipart nebo kresba můžeš to překreslit.
Jitka.Beniskova
Profil *
Zamykám
Petr ZZZ
Profil
Jitka.Beniskova:
Zamykám

Chceš-li zamknout, můžeš poprosit někoho z moderátorů. Abys zamkla sama, na to by ses bývala musela (zaregistrovat a) přihlásit. :-)

Pokud vím, tak velký obrázek z malého bez ztráty kvality lze udělat tehdy, pokud se jedná o vektorovou grafiku (tedy o něco jiného než je třeba běžný obrázkový formát jpg nebo jpeg). Pokud nejsou mé informace zastaralé, vektorová grafika se na webu zatím nevyskytuje (nebo přinejmenším není běžná). Důvodem její absence si nejsem jistý, ale asi si na ní současné prohlížeče vylámou prohlížecí zuby.
shadyyx
Profil
to Petr ZZZ: ano, máš pravdu, pokud by šlo o vektorovou grafiku, šlo by jí libovolně zvětšovat a zmenšovat beze ztráty poměrů, kvality, atd. Nicméně by vektorovou grafiku mělo jít používat do budoucna už i přímo v HTMl, díky novému standartu HTML 5, který přináší objekt (smím-li to takto nazvat) canvas, který by měl vektorovou grafiku umět (dokonce prý bude možné do tohto canvasu přímo kreslit, používat jej pro video, pohyblivé obrázky, flash apod.)

to Jitka.Benikova: pokud máte pořád zájem (co si nemyslím, když jste chtěla téma uzamknout) - bitmapový obrázek (jednoduchší, formáty bmp, png, gif, jpg) by šlo do vektorové grafiky převést a následně bezeztrátově zvětšovat, ale pokud jde o komplikovanější obrázek (třeba fotografii), tak to bezeztrátově udělat nelze. Jednoduchší grafikou se může myslet třeba spomínaný klipart, dále nějaké logo, ikona a pod.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0