Autor Zpráva
sláva
Profil *
Byla mi nabídnuta externí spolupráce na pozici HTML kodér (šablony, Smarty apod.), cca 15-20h týdně; rád bych si udělal představu o možném hodinovém platovém ohodnocení. Jaká je reálná částka, kterou bych za hodinu mohl požadovat? Nerad bych přestřelil a o nabídku přišel, naopak bych nechtěl pracovat za částku, která je neadekvátní. Doposud jsem vše dělal na základě dohody a cena byla za celý projekt. Děkuji za reakce, doufám, že mi pomůžete vyřešit mé dilema a získat tak zajímavou práci.
peto
Profil *
ak máš skúsenosti ja by tipoval tak 300-350kc/h
FT
Profil *
pro pozici html codera bych tipoval tak 200-250, myslim že 300-350 bych spíše dal programátorovi.. prece jenom se koukni na ceny šablon, který se pohybujou kolem 2-3tisíc..
Plaváček
Profil
sláva:

Pokud nejsi schopen ohodnotit svou vlastní práci, je něco špatně a žádná zde zveřejněná rada ti nepomůže. Spíš naopak.
Miloš
Profil
Plaváček:
S tím bych tak úplně nesouhlasil. Pokud neznám průměrnou cenu práce, o níž se ucházím (prostě nevím, jestli kodéři v průměru berou 15, 30 nebo 60 litrů), těžko mohu vědět, kolik si můžu říct, aniž bych byl (v jakémkoli extrému) za pitomce.
sláva
Profil *
Je to jak říká Miloš, nerad bych ustřelil ať už na jednu, tak na druhou stranu. Nechci ztratit onu možnost práce a na druhou stranu nechci vykonávat charitativní činnost, proto bych rád znal nějaké mantinely, ve kterých se ohodnocení běžně pohybuje. Berte prosím v potaz spíše poměry menší firmy, a že se jedná o externí spolupráci.
Resp. zeptám se jinak - kolik byste si vy řekli za hodinu práce (X)HTML/CSS kódování? S přihlédnutím k výše uvedeným faktům (menší/střední společnost, externí spolupráce). Případně pokud byste byli zaměstnavatelé - kolik byste nabídli?
Plaváček
Profil
Miloš, sláva:

kolik byste si vy řekli za hodinu práce (X)HTML/CSS kódování?

Možná jsem se vyjádřil špatně, zkusím to jinak.

Znám kodéry, kteří jsou schopni jednu stránku nakódovat za sto korun českých. Na druhé straně existují kodéři, kteří za tutéž práci požadují 7 000 Kč. Každý z nich pracuje jinak a každému z nich nakódování jedné stránky trvá různou dobu. Obecný závěr ze zmíněného asi vyvodíš těžko.

Cenu za svou práci si prostě musíš stanovit sám. Ty sám víš, jak moc kvalitní práci odvádíš a jak dlouho ti trvá splnit zadaný úkol. Pokud to nevíš, platí má předchozí poznámka.
pEeLL
Profil
peto, FT:
celkem ste me prekvapily. co jsem videl, tak nikde nechteli dat koderovi pres 200kc. a i tech 200 bylo povazovano za moc. alespon ostrava a okoli + internetove nabidky/poptavky. takze sláva ja bych to videl niz nez kolegove.

Plaváček:
uplne ciste ze zvedavosti neprozradil bys kolik dostane koder u vas? nejde mi o presne cisla a podobne jen uplne orientacne nejakou prumernou hodinovku.
panther
Profil
pEeLL:
nevím, jak u Plaváčka, ale někde nejsou kodéři placeni od hodiny, ale per project. A to už Plaváček napsal [#7], že to může být od pár stokorun do několika tisíc. Záleží na tvých znalostech a taky na tom, na kolik si své práce ceníš.

Čím lepší reference a znalosti máš, tím je tvůj vyjednávací prostor širší.
pEeLL
Profil
panther:
ano tohle vsechno samozrejme vim. Slo mi spis o ze kdyz ukazes ze umis tak kolik plati kvalitni studio kvalitnimu koderovi. plavacka jsem se ptal proto ze nepredpokladam ze by zamestnaval zacatecniky a take nepredpokladam ze by mezi profesionaly ktere zamestna byly propastne cenove rozdily. proto me zajimalo na kolik se u takove spolecnosti koder dostat.
webcode
Profil
Slo mi spis o ze kdyz ukazes ze umis
Kdyby jsi zveřejnil reference, možná by jsi měl větší šanci na radu :-)

Odhadem - to co popisuješ odhaduji tak na 80-130/hod .

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Podělte se prosím o své zkušenosti s touto kategorií Věnujte pozornost pravidlům. Zejména:
• Máte-li zájem o tuto nabídku/poptávku, využijte uvedený kontakt, nepište do diskuse.
• Držte se tématu.
  • Nepoučujte.

Odkud se sem odkazuje


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0