Autor Zpráva
cheli
Profil
Zdravím, hledám práci na pozici kódera a vše, co je s ním spojené. Umím xhtml, css, optimalizaci pro všechny prohlížeče, základy SEO optimalizace, sémantiku kódu, tvoření šablon pro všechny RS a poradím si také s některými JS aplikacemi. Krom toho studuji PHP a MYSQL.

Momentálně kóduji pro jednu firmu, ale práce není tolik, abych mohl být spokojen. Mohu pracovat, kdykoliv budete chtít a nakódovanou šablonu obvykle dodám do druhého dne. Pokud se jedná jen o nějaké úpravy v kódu, tak je budete mít, hned jak je dokončím. Pokusím se vyhovět všem vašim požadavkům, tak doufám, že se nějak domluvíme.

Pokud budete mít někdo zájem, tak se mi ozvěte buď na email: cheli@email.cz nebo na icq: 179500585 a já vám dám všechny potřebné údaje a reference pro objasnění mého umění.
Plaváček
Profil
cheli:

Pošli mi ukázku tvých dosavadních referencí, můj email doufám znáš.
cheli
Profil
Plaváček:
Kontakt jsem si našel. Doufám, že je správný. Informace o mě jsou nyní na info@plavacek.net
cheli
Profil
Poptávka po práci je stále aktuální, zatim se mi nikdo neozval.
panther
Profil
cheli:
zatim se mi nikdo neozval.
možná, že kdybys poskytl reference, našlo by se případných zájemců více. Spoustu lidí odradí sepisování mailu, kde tě bude o reference žádat.
cheli
Profil
panther:
dobře, díky za radu. Snad to bude mít větší úspěch

Moje reference kódování:
triangl-uh.cz - nakódování dodaného grafického návrhu, php funkce stránky + otevírání/zavírání textu javascriptem v zeleném bloku
- marlin.hostservis.cz
- www.plastova-okna-na-miru.cz
- remeslazk.cz
- quickfincash.cz
- www.poker-mouse.eu
- stavprace.cz
- www.soci.hotez.cz
- www.ekobokra.cz
- krecove-zily.com
- hkbuilding.cz
- www.pisoarova-sitka.cz
- www.smartclik.eu

Aby nedošlo k nedorozumnění, tak vše je kódované pro společnost MACHIN.CZ s.r.o.
Plaváček
Profil
cheli:

A já se ještě nestihl podívat. Doporučuji trpělivost. I to patří k základní výbavě dobrého kodéra :)
cheli
Profil
Plaváček:
Jasný, důležitý je, že je ještě nějaká šance
cheli
Profil
stále aktuální
panther
Profil
cheli:
nemusíš po dvou dnech tohle vlákno pořád vytahovat. Pokud někdo zájem má nebo bude mít, ozve se.
cheli
Profil
panther:
Asi nikdo zájem nemá. Promiň, už to neudělam.
Plaváček
Profil
cheli:

Mám pro tebe tři rady:

1. Udělej si někde na webu portfolio svých dosavadních prací. Uveď své pravé jméno, kontakty, IČ - pokud ho máš, a nestyď se za to, že něco nabízíš. Zkrátka nebuď anonymní. Rozšíříš tím okruh potenciálních klientů mnohonásobně. Lidé obecně rádi vědí, s kým vlastně spolupracují.

2. Kodér musí umět myslet minimálně ve čtyřech (spíš pěti) rozměrech, což zatím trochu porušuješ. Definice písma v pixelech, nastavování výšky obsahovým blokům a dost naprosto zbytečného "spanování" tě zatím pro skutečné profesionální využití lehce diskvalifikuje (prošel jsem pár tvých webů)

3. Každý pravověrný kodér dodá automaticky i tiskový styl, což jsem u tvých referencí hledal marně.

Tím samozřejmě neříkám, že jsi špatný kodér, určitě si práci najdeš. Ale musíš pro to udělat něco víc, než očekávat, že nabídka na této diskusi ti automaticky přinese dobré zakázky.
cheli
Profil
Plaváček:
cheli:
>
Mám pro tebe tři rady:
>
1. Udělej si někde na webu portfolio svých dosavadních prací. Uveď své pravé jméno, kontakty, IČ - pokud ho máš, a nestyď se za to, že něco nabízíš. Zkrátka nebuď anonymní. Rozšíříš tím okruh potenciálních klientů mnohonásobně. Lidé obecně rádi vědí, s kým vlastně spolupracují.
>
2. Kodér musí umět myslet minimálně ve čtyřech (spíš pěti) rozměrech, což zatím trochu porušuješ. Definice písma v pixelech, nastavování výšky obsahovým blokům a dost naprosto zbytečného "spanování" tě zatím pro skutečné profesionální využití lehce diskvalifikuje (prošel jsem pár tvých webů)
>
3. Každý pravověrný kodér dodá automaticky i tiskový styl, což jsem u tvých referencí hledal marně.
>
Tím samozřejmě neříkám, že jsi špatný kodér, určitě si práci najdeš. Ale musíš pro to udělat něco víc, než očekávat, že nabídka na této diskusi ti automaticky přinese dobré zakázky.

1. Své portfolio mám, ale většinu prací jsem dělal pro uvedenou firmu a ta si nepřeje, abych uváděl své práce na mém webu, aby to nemátlo klienty.

2., 3. - tyhle rady jsem zatim slyšel podruhé (po pantherovi), takže je zkusím na příští práci aplikovat. Dosud na mé tvorbě zájemcům nic nevadilo, tak jsem myslel, že je vše jak má být.

I když se zatím moc lidí neozvalo, tak aspoň mám body, podle kterých mohu moji práci vylepšit. Teď to asi nechám být, ale doufám, že po pár dalších referencích budou ohlasy jiné.
Já pro to dělam, co se dá, ale poslední dobou se věnuju více programování, protože na kódování jsem nevěděl, co by se dalo vylepšit. Takže díky, třeba se ještě nekdy potkáme;)
cheli
Profil
Plaváček:
Definice písma v pixelech
Na písmo používam jednotku pt, pokud tam je px, tak to je úprava kolegů

nastavování výšky obsahovým blokům
Pokud nemá být blok natahovací tak výšku má. Nechápu, proč by ji mít neměl.

Tim nechci nijak odporovat. Moje svědomí ví, jaké mám chyby, ale nechci se koukat na chybu, kterou jsem neudělal.
Plaváček
Profil
cheli:

protože na kódování jsem nevěděl, co by se dalo vylepšit

Kodér, který má pocit, že na své práci nemá co zlepšit, je už z podstaty špatný kodér. Kodéřina je džungle. Džungle plná nepřejícných prohlížečů, neviditelných pastí kladených různými operačními systémy (především u formulářů), nevyzpytatelných mobilních zařízení, která si pravidla vykládají po svém. Džungle, která rozkvétá novými specifikacemi a tak dále. Dobrý kodér se prostě učí celý život :)
Plaváček
Profil
cheli:

Na písmo používam jednotku pt

Jednotka "pt" je naprosto nevhodná pro zobrazovací zařízení a používá se většinou pro tiskové styly (doporučuji trochu samostudia).

Pokud nemá být blok natahovací tak výšku má.

Blok, který je vybaven textovým obsahem, by neměl obsah v něm vložený nijak omezovat. Kodér nikdy dopředu neví, na čem si návštěvník stránku prohlíží a jak veliké písmo používá jako výchozí ve svém operačním systému.
Plaváček
Profil
Ale to už jsme trochu mimo téma tvého vlákna, za své příspěvky se omlouvám, nepatří sem.
cheli
Profil
Plaváček:
Nepatří, ale jinak by mi asi nikdo zkušenější neporadil, takže pro mě to má určitě své plus. Po odstranění tvých a pantherovo rad budu snad zas o něco lepší, což je také to, co mě drží v dobré náladě. Na konec přeju pěkný den a ať se nám všem daří;)
Plaváček
Profil
cheli:

Pokusím se, aby se mi dobře dařilo :) Ostatně - chceš-li se fakt zlepšovat, zkus si zakoupit tuto knihu, na níž jsem se svým skromným dílem podílel. Možná ti problematiku CSS ukáže z jiné perspektivy. http://knihy.cpress.cz/pocitac/book.asp?id=1394
cheli
Profil
Plaváček:
dík za tip. Rád ji zkusím
Chamurappi
Profil
Reaguji na Plaváčka:
za své příspěvky se omlouvám, nepatří sem
Už i ten tvůj první mimochodem porušoval pravidla, ale byl ušetřen.

Podobné konverzace (zejména takhle dlouhé) až příliš zviditelňují inzerát na služby, které si zpravidla (i s ohledem na obsah konverzace) moc pozornosti nezaslouží.


Reaguji na cheliho:
Na písmo používam jednotku pt
Ta se při zvětšování písma také v Exploreru nezvětšuje.

Nepatří, ale jinak by mi asi nikdo zkušenější neporadil
Myslíš si, že tu jsou ostatní kategorie jen jako kulisa k inzerátům od začátečníků? Chceš-li znát názor na své stránky, požádej si o něj v příslušné kategorii.

Po odstranění tvých a pantherovo rad budu snad zas o něco lepší
Chápu, co se snažíš sdělit, ale odstraňovat jejich rady nehodlám :-)
cheli
Profil
Chamurappi:
„Nepatří, ale jinak by mi asi nikdo zkušenější neporadil“
Myslíš si, že tu jsou ostatní kategorie jen jako kulisa k inzerátům od začátečníků? Chceš-li znát názor na své stránky, požádej si o něj v příslušné kategorii.
Já jsem snad o ten názor žádal? Když už to k tomu dospělo, tak můžu být za to vděčný nebo ne? Když to potřebuju, tak jiných kategorií rád využiji.

Chamurappi:
„Po odstranění tvých a pantherovo rad budu snad zas o něco lepší“
Chápu, co se snažíš sdělit, ale odstraňovat jejich rady nehodlám :-)

Myslel sem po odstranění chyb (rad) v mých dílech. Nebo by mě to odstraněním z fóra nějak vylepšilo? Znova tuhle debatu rozšiřuješ, tak nevím, proč poukazuješ na pravidla. Zřejmě je těžké projevit neaktivitu.
_es
Profil
cheli:
Myslel sem ...

Asi išlo len o nedorozumenie, vyplývajúce z tvojho nejednoznačného vyjadrenia.
Tie rady si asi vážiš, len ťa Chamurappi, nie jeho vinou, zle pochopil.
Chamurappi
Profil
Reaguji na cheliho:
Já jsem snad o ten názor žádal?
Nežádal. Ale posteskl sis, že kdyby Plaváček mlčel, nezlepšil by ses.
Vděčný být můžeš, ale příště doporučuji požádat o názor tam, kde je pro něj určené místo.

Myslel sem po odstranění chyb (rad) v mých dílech.
Vím, proto jsem psal, že chápu, co se snažíš sdělit.

Zřejmě je těžké projevit neaktivitu.
Ani nevíš jak — kdyby ti neodpovídal zrovna Plaváček, už bych tady dávno mazal :-)
Hodně štěstí při hledání práce.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Podělte se prosím o své zkušenosti s touto kategorií Věnujte pozornost pravidlům. Zejména:
• Máte-li zájem o tuto nabídku/poptávku, využijte uvedený kontakt, nepište do diskuse.
• Držte se tématu.
  • Nepoučujte.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0