Autor Zpráva
Vinan
Profil *
Nazdárek...
Mohlo by jste mi prosím poradit s jednou věcí???
Vytvářím prezentaci ve flashi, která bude umístěná na CD.
Celkem budu muset vypálit 50 CD ale vubec netuším kolik by jsem si tak mohl říci za jedno CD s prezentací...
Prezentace není zas tak složitá je to galerie fotek spolu s nějakým tím textem, který prezentuje firmu (teda živnostníka)...
Tak co myslíte???
Šlaha
Profil
Záleží na době, kterou jsi to dělal. Tak šedesát za hodinu + CD. A něco navrch, protože si budeš muset brzo koupit Macromedia studio 8
Martin Kuželka
Profil
60Kč za hodinu je hodně málo - to dostaneš někde v supermarketu.
Fred
Profil
Pamatuji si, že Na příkopech před 4 roky scháněli paní na záchod do McDonalda, nabízeli 70Kč za hodinu, když mi někdo nabízí za cokoliv méně, vždy mu poskytnu s jistou jedovatostí tuhle informaci.
Leo
Profil
60 na hodinu hrubeho to ja tak minimalni plat ne? Leo
Marty
Profil
Viděl bych to tak na 2500Kč dohromady ...
Vinan
Profil *
jj...mockrát děkuju
marfig
Profil
Ehm, Vazeni, je to sice OT, ale: nejspíše jste z Prahy a podobně, nepopírám, že je to můj problém že jsem z Ostravy, tady se dělá na lince-výroba počítačů za 43 hrubého/hod, což je opravdu minimální mzda... A věřte tomu, že tam je dost lidí a vedení se s nimi vůbec nemazlí, např. nařízení povinné pracovní soboty v pátek v 13:00 :( a podobně, jestli se nelíbí, máš padáka...
Martin
Charlie
Profil
marfig, jsem sice z Prahy, ale ti lidé u vás to dělat nemusejí...

OT: Vinan, když už se tak snažíš s češtinou, neříká se "by jsem", ale "bych" :D
Leo
Profil
"tady se dělá na lince-výroba počítačů za 43 hrubého/hod, což je opravdu minimální mzda..."

To je opravdu OT, Leo
mat
Profil
jsem sice z Prahy, ale ti lidé u vás to dělat nemusejí...

Charlie, je vidět, že jsi student (snad se nepletu), lidi berou i hodně špatně placenou práci, protože jiná prostě není a nájem se prostě platit musí (pokud nechceš bydlet pod širým nebem nebo pod mostem)...

ale jak říká Leo, jsme hodně OT
printf_jinde
Profil *
se stanovením ceny někdy pomůže když se nezávazně zeptáte například nějaké reklamní agentury nebo nějaké firmy (raději více firem) z oboru. Svoji cenu samozřejmě úměrně přizpůsobíte svým podmínkám.
Charlie
Profil
OT z OT: mat, máš pravdu, jsem student. Moc dobře si uvědomuji pracovní situaci v naší republice. Vím, že je čím dál tím těžší se uživit, když se všechno pořád zdražuje (plyn, benzín, elektřina), ale také vím, že se člověk může vypracovat. Není to lehké, to každopádně. Ale není to nemožné. A nepovede se to zdaleka všem.
Hanz
Profil
Charlie
Vím, že je čím dál tím těžší se uživit, když se všechno pořád zdražuje (plyn, benzín, elektřina), ale také vím, že se člověk může vypracovat.

Uživit ani tak ne, ale sehnat práci. A když nemáš práci tak se asi nevypracuješ.

Ale pořád je to OT :o)
mat
Profil
Charlie

ještě jedno velké OT a už toho nechám: ale také vím, že se člověk může vypracovat. Není to lehké, to každopádně. Ale není to nemožné. A nepovede se to zdaleka všem

- vyprávěj o tomhle 50letýmu horníkovi, kterýho pro nadbytečnost vyhoděj z šachty nebo stejně starý šičce, který zavřeli továrnu, protože se sem vozí trička z číny...

anebo to vyprávěj mě - mám ženu na mateřský, která je bratru 3500,- měsíčně...:)
DoubleThink
Profil *
Problémy v naší republice jsou následující:

1) lidé se nechtějí za prací stěhovat (v cizině úplně běžná věc)
2) lidé nechápou, že plat je přímo úměrný intelektuální náročnosti práce a odpovědnosti (nikoliv délky pracovní doby)
3) levicová vláda nechápe, že odíráním majetnějších (=schopnějších) lidí připravuje o práci ty chudší a celkově brzdí rozvoj pracovních míst potažmo celkové ekonomiky (tzv. progresivní daňová zátěž = rostoucí exponenciálně)
4) podmínky nejsou spravedlivé (nepohrnu se do generování zisku a pracovních míst, když pak budu muset platit vládě výpalné)
5) někteří lidé nechápou, že jim nikdo zadarmo nic nedá a že svou životní úroveň mají ve svých rukách
marfig
Profil
Vyvinula se tady vcelku zajímavá diskuse.
DoubleThink
1) např. lidé přišli do automobilky TPCA v Kolíně, jenže mají tak vysoké nájemné, že odcházejí zpět => není problém se přestěhovat, ale je problém najít bydlení a být schopen jej zaplatit
5) toho jsi jsem plně vědom a snažím se pro to také něco dělat
Fred
Profil
marfig Pěkně, tím se stává z Doublethinkovo bodu 1/ bod 3/, protože - regulované nájemné.
mila
Profil
1) lidé se nechtějí za prací stěhovat (v cizině úplně běžná věc)
Lepší vyhořet než se stěhovat... :)

2) lidé nechápou, že plat je přímo úměrný intelektuální náročnosti práce a odpovědnosti (nikoliv délky pracovní doby)
Jestli je něčemu plat přímo úměrný, tak délce pracovní doby - plat je od hodiny a pokud někdo dělá na půl úvazku, tak prostě dostane míň.
Jistěže záleží na všem možném, ale jistě ne jen intelektuální náročnosti - kolik by pak asi bral Jágr? :)

3) levicová vláda nechápe, že odíráním majetnějších (=schopnějších) lidí připravuje o práci ty chudší a celkově brzdí rozvoj pracovních míst potažmo celkové ekonomiky (tzv. progresivní daňová zátěž = rostoucí exponenciálně)
Majetnější vždy platili, platí a budou platit více. Jinak se státní pokladna nenaplní. O kolik je jen otázka citu a přesvědčení. Pokud vím tak se jinde ve světě odírá i více. Také tuším, že progresivní daňová zátěž je ve většině zemí.
A hlavně jenom rostoucí ekonomika obyčejného člověka nenakrmí.

4) podmínky nejsou spravedlivé (nepohrnu se do generování zisku a pracovních míst, když pak budu muset platit vládě výpalné)
Ano, i to je jeden z pohledů na daně - je to prostě krádež. Založme stranu za zrušení daní - ta by mohla mít šanci.
Mimochodem mě vždy fascinuje idea některých jedinců, když říkají: "Lidé kradou na daních. Pokud budou menší, tak přestanou."

5) někteří lidé nechápou, že jim nikdo zadarmo nic nedá a že svou životní úroveň mají ve svých rukách
Pravicový moderátor zase nechápe, že jsou lidé, kteří pokud něco nedostanou zadarmo, tak umřou hlady...


Pravda, dostali jsme se už od původního tématu daleko....
Kryšpín
Profil *
když OT, tak se taky přidám ;-)
>>>1) lidé se nechtějí za prací stěhovat (v cizině úplně běžná věc)

Občas by to byla, vzhledem k ceně bydlení, ekonomická sebevražda, alespoň u mě ano ...

>>>2) lidé nechápou, že plat je přímo úměrný intelektuální náročnosti práce a odpovědnosti (nikoliv délky pracovní doby)

Vždycky ne, moje práce je často docela intelektuálně náročná (chirurg) a ke všemu dlouhá (se službami tak 400 i více hod/měsíčně (norma je asi 180?) Když vydělím mzdu hodinama, tak se dostávám asi na 75,-/hod

...
...
>>>5) někteří lidé nechápou, že jim nikdo zadarmo nic nedá a že svou životní úroveň mají ve svých rukách

Jojo, kdybch nebyl hlupákem, nestal bych se lékařem, říká na motivy Mrazíka jeden můj kolega :-)

mějte se
llook
Profil
K původní otázce: spočítej si náklady a přičti svoji cenu. Jak ji spočítat? Přibližně takhle:

cena = 1000;
while (!confirm(
"Kdyby mi za to někdo nabídl "
+ cena + ", vzal bych to?"
)) {
cena += 100;
}
alert("Moje cena: " + (cena * 2));

Myslím že zhruba dvojnásobek akceptovatelného minima může být dobrá cena k jednání.
Yuhů
Profil
já si myslím, že to off-topic (OT, mimo téma) není vůbec. Všechny tyhle informace jsou pro toho, kdo potřebuje stanovit cenu za vypálení padesáti cédéček, docela cenné.

Samozřejmě, že problém jsou daně, zejména jejich progresivní charakter a taky jejich výše. Ona není sranda posílat měsíc co měsíc půlku peněz, co mi ten člověk vydělá (nebo měl vydělat), na /dev/null.

Pak je taky problémem minimální mzda, protože znám pár nezaměstanných lidí, které bych byl schopen zaměstnat (třeba i na půl úvazku), ale kteří si se svými současnými schopnostmi na tu minimální mzdu prostě nevydělají (o daních a dávkách, které bych za ně platil, ani nemluvě).

Ačkoli dejme tomu chápu ty, kteří tvrdí, že nemohou sehnat práci, tak já zase tvrdím, že nemohu sehnat schopného programátora nebo (a to ještě víc) schopného copywritera. Z mého pohledu prostě nejsou lidi, údajům o nezaměstnanosti jednoduše nevěřím.
llook
Profil
Nevím, kolik lidí se začalo učit programování nebo copywriting s vidinou lepší práce. V tom je asi ten problém - většina jsou původem amatéři (ve smyslu začali protože je to bavilo) a těch je málo ve všech oborech.
Naproti tomu prolétů je jak nas****, protože školský systém jich produkuje nadbytek a v dostatečný kvalitě.
DoubleThink
Profil *
>> Ano, i to je jeden z pohledů na daně - je to prostě krádež. Založme stranu za zrušení daní - ta by mohla mít šanci.

Nepohlížím na daně jako na krádež - je to paušál jako každý jiný. Díky němu chodím po pěkném chodníku a svítí na mě pouliční osvětlení. Ale proč ne všem stejným metrem? Proč schopnější jedinci musí platit procentuálně větší daně? To je zjevně nespravedlivé a demotivující. Podle hesla "dobrý skutek nezůstane nepotrestán".

>> Mimochodem mě vždy fascinuje idea některých jedinců, když říkají: "Lidé kradou na daních. Pokud budou menší, tak přestanou."

Velikost daní není až tak relevantní - systém plateb ano. Například zavedením jednotné (a ploché) daně by okamžtě zmizel problém s daňovými úniky spojenými s přesouváním položek mezi kategoriemi.

>> Pravicový moderátor zase nechápe, že jsou lidé, kteří pokud něco nedostanou zadarmo, tak umřou hlady...

Dotováním chudých se jejich problémy neřeší, vytvářením pracovních míst a motivací ano.
mila
Profil
Nejsem zrovna expert na daně a pracovní právo, ale....

Pak je taky problémem minimální mzda, protože znám pár nezaměstanných lidí, které bych byl schopen zaměstnat (třeba i na půl úvazku), ale kteří si se svými současnými schopnostmi na tu minimální mzdu prostě nevydělají (o daních a dávkách, které bych za ně platil, ani nemluvě).
Nevím kolik je nyní minimální mzda, ale tuším že je to dost málo. Co že to ti lidé (ne)umí?
Já si vždycky představím pokladní v supermarketu někde, kde je 30% nezaměstanost. Bere něco kolem 50Kč/h hrubýho, pak se unavená přehlédne a pracovala celý týden zadarmo. Když bude chtít víc, ředitel ji vykopne a vezme v poho jinou. Když se zruší minimální mzda, tak ji dá 20 na hodinu. Lepší něco než nic. Pokud se jí to nelíbí, přijde jiná. Problém je, že její práce má sice nějakou cenu, ale protože nabídka velmi převyšuje poptávku, tak je mizivá.

Ačkoli dejme tomu chápu ty, kteří tvrdí, že nemohou sehnat práci, tak já zase tvrdím, že nemohu sehnat schopného programátora nebo (a to ještě víc) schopného copywritera. Z mého pohledu prostě nejsou lidi, údajům o nezaměstnanosti jednoduše nevěřím.
Obávám se, že většina z těch 10% lidí, co nemá práci, jednoduše nemá nadání býti schopnými programátory.

Nepohlížím na daně jako na krádež - je to paušál jako každý jiný. Díky němu chodím po pěkném chodníku a svítí na mě pouliční osvětlení. Ale proč ne všem stejným metrem? Proč schopnější jedinci musí platit procentuálně větší daně? To je zjevně nespravedlivé a demotivující. Podle hesla "dobrý skutek nezůstane nepotrestán".
Kdo vydělá milióny nezničí svou chůzí chodník více než kdokoli jiný a svítí na něj osvětlení úplně stejně. Tak by mohla být daň paušální - to bude teprve spravedlivé.
Zda jsou procenta stále stejná nebo progresivní mi přijde - co se týče mého smyslu pro spravedlnost - naprosto stejné. Rozdíl je jen ve funkci závislosti bohatství-daně. Řekněme, že povolíme otrokářství a daně se budou platit dle počtu otroků. Opět budou bohatší platit více - závislost nebude ale lineární ani geometrická. Můžeme vymyslet stovky různých závislostí. Proč by právě lineární nebo geometrická měla být ta správná?
Paušál je samozřejmě blbost.

Velikost daní není až tak relevantní - systém plateb ano. Například zavedením jednotné (a ploché) daně by okamžtě zmizel problém s daňovými úniky spojenými s přesouváním položek mezi kategoriemi.
Pokud se nepletu, tak tohle je skok od daně z příjmu k DPH.
- Nevidím žádný rozumný důvod (krom toho že 'rovná daň' zní dobře), proč by mělo být procento u DPH rovno pro centu u daně z příjmu.
- Vezměme takové léky, plýny, aut. jízdenky. Stát vybere z toho DPH a pak ji vrací na příspěvcích na léky, na děti, na dopravu,.... Neni jednodušší daň pro podobné zboží rovnou posunout?

Možná je stejné procento na dani z příjmu pro všechny dobré, možná je stejná sazba dph dobrá, ale vadí mi, jak se mává slovem "rovná daň" a motá se vše dohromady. Když chceme tu rovnou daň, tak by mohlo být stejné procento třeba i u dědické daně, spotřební daně, daně z nemovitosti.... Řidičům a kuřákům by to jistě vyhovovalo, ale nevím co by řekl někdo, kdo by přišel za pět let o barák.

Dotováním chudých se jejich problémy neřeší, vytvářením pracovních míst a motivací ano.
A co když někdo nechce pracovat? Jsme přeci frajeři, něco mu dáme....
marfig
Profil
Setkal jsem se ve firmě, kde nyní brigádničím s jednou zajímavostí. Pracuje tam žena, pravděpodobně romského původu. Je na ní spolehnutí, odvádí poctivě svou práci, poznamenávám, že nepracuje na nejnižším postu. Na druhou stranu, týden co týden tam přicházejí noví lidé, kteří "chtějí" pracovat, jsou to romové i neromové, ale svým chováním, přístupem tam nezůstanou déle než den, dva.
Tím jsem chtěl poukázat, že je to i v přístupu zaměstnanců ale i zaměstnavatele.

Plně souhlasím s názorem, nedávat peníze, ale pracovní místo, ale s rozumem. Pokud mám pracovat za cca 7000 kč a 2500 kč měsícně dám dopravcům, firmě musím věnovat celý týden (so) a vidina na zmenu je nereálná, tak se na mne nezlobte, je to ale bída. Tím se dostávám k tomu, že se každý musí snažit sám jak umí.
Denně se setkávám s lidmi, ve věku kolem (více) 50 let, kteří měli solidní práci, např. ekonom, ale po ztrátě místa (reorganizace) dělají za minimum a nic lepšího se jim nedaří. Těchto mi je docela i líto. A stěhovat se, viz výše...
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0