Autor Zpráva
depi
Profil
Zdravim.

Vidim, ze podobnych diskusii na temu kolko si "za to vypytat" je tu viac, tak sa pripojim aj ja, i ked mi je jasne, ze je to to len orientacne a odhadnut to musim vediet ja, ale predsa len:

Robim stranky pre jednu modelingovu agenturu, kde sa to toci najma cele okolo galerie a fotiek dievcat, tie tu zohravaju hlavnu ulohu, dievcata stale pribudaju, co je dobre, avsak ma zaujima ak sa to da povedat kolko by ste si vy vypytali za uverejnenie 1 fotografie na takejto webstranke? Pripominam, ze ide o modelingovu agenturu. Ja si uz polroka uctujem za tuto robotu cca. 20,-sk - fotky sa predsa len scanuju, kedze nie su v digitalnej podobe, nasledne zmensuju a musi sa samozrejme vytvorit aj thumbnail fotky, takze je to podla mna primerane. Co vy na to?

Teraz vsak stojim pred mensou dilemou, na stranku sa bude dorabat fotogaleria z roznych akcii, a neviem ci tu mam nasadit tiez rovnaku sadzbu, alebo mam urobit nejaku zlavu, kedze tu tych fotiek bude viac. Neviem preco som taky, ale este sa neviem dobre ohodnotit, a nechcem zas vypytovat ziadne velke sumy, preto ma zaujima kolko sa vacsinou za taketo sluzby plati?

Dakujem, prajem vam vsetkym vela prace :)
Fred
Profil
Dokud nikdo slevu nechce, neuvažovat o tom.
Marty
Profil
Pokud tutu práci děláš nastálo u jedné firmy, žádné slevy nedávej. Pokud příjímáš jednorázové nabídky, o nějaké množstevní slevě bych uvažoval, zvýší to chuť firmy dávat ti další zakázky.

Cena mi to příjde přiměřená.
peta
Profil *
depi
"nasledne zmensuju a musi sa samozrejme vytvorit aj thumbnail fotky"
joe.rar.cz - najdi si tam phpscript, ktery dela nahledy samostatne nebo je lze udelat hromadne nejaky prohlizecem jako infarview acdsee a spol. Nemusis to delat rucne, kazde zvlast.

co se tyce slevy, zalezi od tebe. Pokud se zeptaji, muzes navrhnout 5-10% z celkove ceny, jinak bys byl sam proti sobe. Modelky a agentury maji penez dost, neboj se zazadat :)
marfig
Profil
Muj nazor je, pokud dostanes fotky v digitalni podobe, nijak je neupravujes (barva,historgram,...) pouze zmensis a das na web tak je 20 sk primerene, troufam si rict, ze by to slo i srazit dolu, pokud dostanes fotky na papire, skenujes, pote orezes, podle mne je nutno upravit kontrast/jas... bych cenu zvednul.
Co se tyce slevy, viz vyse a pokud ano, dal bych jen u orig. digi. fotek, tam se to da nejak hromadne upravit, u analog je treba kazde fotce venovat to stejne.
Martin
BranoD
Profil *
Preco mu hovorite take veci, ze "20 je dost a mozna i moc" :-)

Depi, za dvacku ani nezapinaj pocitac. Urci si cenu, co ja viem 200 na hodinu a uctuj za kazdu zacatu hodinu. Minimalne vsak za kazdu zacatu polhodinu.

Vsak si porataj co stoji pocitac, kolko stoji elektrina, kolko stoji graficky software a ty musis tiez nieco jest...
depi
Profil
Preco mu hovorite take veci, ze "20 je dost a mozna i moc" :-)

Depi, za dvacku ani nezapinaj pocitac. Urci si cenu, co ja viem 200 na hodinu a uctuj za kazdu zacatu hodinu. Minimalne vsak za kazdu zacatu polhodinu.

Vsak si porataj co stoji pocitac, kolko stoji elektrina, kolko stoji graficky software a ty musis tiez nieco jest...


to je sice pekne, ale podla mna prave ked si tolko vypytam tak nebudem mat co jest :) ...ludia sice peniaze maju, ale su dnes strasne zgrlavy.
BranoD
Profil *
Tak to nemen, pripadne mozes obcas skusit ze teraz to nejde lebo nemas cas, pripadne dobra hlaska je ze: "teraz nemozem, lebo sa musim aj niecim zivit" :-)

Ono asi zalezi kolko ti toho daju robit naraz, keby ta otravovali s jednou dvoma fotkamy, tak za tu cenu to asi nema vyznam.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0