Autor Zpráva
xClayton
Profil *
Lepší název mě nenapadl. Nejsem spekulant a nechci být. Jsem webdesigner a pracuji pro klienta, jehož zřejmě podvedl člověk, u kterého si objednal web, který já nyní dokončuji.

Hledám někoho, kdo mi (nám)
a) poradí
b) pomůže

Podrobnosti na mailu xClayton777@gmail.com
Joker
Profil
xClayton:
Není mi jasné, koho vlastně sháníte.
Co by měl dotyčný umět?
jenikkozak
Profil
Z inzerátu není zřejmé, jaké znalosti by měl mít člověk, který by Vám měl psát. Uveďte prosím, v jaké oblasti potřebujete poradit či pomoci.
Edit: Pozdě, omlouvám se, měl jsem to moc dlouho otevřené.
xClayton
Profil *
Děkuji za dotaz(y), onen člověk (lidé) by měli umět a) poradit, b) pomoci klientovi, kterého zřejmě někdo tahá za nos (v překladu - snaží se podvést). Více sdělím v e-mailu.

Člověk, kterého hledám z mé poptávky pochopí o co jde. Ale díky za zájem.

Dávám to sem na DJPW, protože je tady spousta šikovných lidí nejenom designérů a programátorů.
xClayton
Profil *
Doplňuji:
3 subjekty: KLIENT, AGENT, WEBMASTER

A se dohodne s K na dodávce webu, obch.značka např AUTOMOTO. Grafik vyrobí logo AUTOMOTO. Pro K se zakoupí doména www.auto-moto.cz, doména www.automoto.cz je "náhodně" zaregistrována na jinou osobu než je K.
W se ptá A - proč jste nekoupil i doménu bez pomlčky, když lépe odpovídá logu? Proč jste nekoupil obě? Proč jste nevyrobili logo AUTO-MOTO, které by lépe korespondovalo s doménou?
A mlčí. Pak doplňuje informaci, že už se na tu druhou doménu ptal a že za ní "oni" chtějí XX.000,-Kč (několik desítek Kč).
W z následující komunikace zjistí že A lže.
W začne komunikovat přímo s K. K mu sdělí informace, které vedou W k hlubšímu přesvědčení, že A je ve spojení s majitelem 2.domény a že spolu chtějí klienta napálit anebo se svézt na budoucím úspěchu webu (budou parazitovat na podobnosti domén a spekulovat na faktu, že cena jejich domény poroste s věkem a cenou té první - s pomlčkou).

Otázka číslo 1 - je to nemorální? - ANO!
Otázka č.2 - je to podvod (podle zákona) - ?? (poškozování klienta, zneužití informace v obch.vztahu...)
Otázka č.3 - co má KLIENT přesně dělat?

Proč se ptám na DJPW?
a) je tu spousta lidí, kteří "se vyznají", možná někdo podobný problém řešil a má potřebné know-how
b) určitě se tu najde někdo, kdo by si rád zahrál na detektiva a vypátral spojitost mezi Agentem a Spekulantem
c) nechci postupovat právní cestou, ne dřív než vyčerpám ostatní možnosti


Píšu to do práce a zakázek, protože:
za to hodlám(e) zaplatit


Takže ještě jednou to shrnu: hledám INFORMACE


Omlouvám se za svou "aroganci", reaguji na některé odpovědi, které mi přišly do mailu. Měl jsem poslechnout co mi radili Joker i jenikkozak už v neděli ráno.
Petr ZZZ
Profil
xClayton:
Jako první bych asi zajistil prokazatelnost chronologie událostí: Kdy byl objednán web, kdy byly obě varianty domény zaregistrované, kdo je registroval, pokud to jsou dvě osoby, vypátrat případnou spojitost mezi nimi. Podotýkám, že nejsem právník, ale pokud tam jsou opravdu souvislosti, o kterých píšeš, divil bych se, kdyby toto nebyla minimálně nekalá soutěž.
xClayton
Profil *
Petr ZZZ:
Díky Petře, chronologie je už zmapovaná, údaje o "spekulantovi" nebylo těžké zjistit a "agenta" jsme několikrát přistihli při lži. Chceme mít v ruce pádné argumenty (důkazy) pro "žádost" o předání zmíněné domény za nákupní cenu a pak na celou věc zapomeneme. Jde tedy pouze o prokázání/vyvrácení spojitosti oněch 2 (či více) osob. my se teď soustředíme na spuštění webu a rádi bychom tedy využili čas & talent někoho dalšího.
Nekalá soutěž - ano, hezký termín :)

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Podělte se prosím o své zkušenosti s touto kategorií Věnujte pozornost pravidlům. Zejména:
• Máte-li zájem o tuto nabídku/poptávku, využijte uvedený kontakt, nepište do diskuse.
• Držte se tématu.
  • Nepoučujte.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0