Autor Zpráva
Petrnson
Profil
Dobrý den,

nabízím PHP aplikaci, na získávání informací o transakcích. Prozatím podporuje Fio banku, avšak neměl by být problém ji rozšířit i pro jiné bankovní subjekty, záleží na domluvě.

K čemu mi to bude?
Původní účel této aplikace byl na automatické párování plateb v jedné službě, dokáže tak ušetřit čas i peníze. Použití je však širší, například na označování zaplacených faktur, automatické dobíjení kreditu v klientské aplikaci, export do XML, nebo pouze jako jednoduchý přehled transakcí pro třetí osobu, aniž byste ji museli dávat přihlašovací údaje k internetovému bankovnictví.

Co to umí?
Lze si nastavit, zda chcete získávat informace pouze o nově příchozích transakcí, nebo o všech. Další možností je aktivace mazání emailových notifikací starších, než určitý počet dní. To je vhodné především k tomu, aby se ve schránce udržovalo potřebné místo pro nově příchozí informační zprávy. Získáte vždy veškeré informace, které vám banka poslala.

Jak to funguje po technické stránce?
Jedná se o PHP třídu, která dokáže získat údaje o bankovních transakcích a jednoduše je zpřístupnit k dalšímu použití. Využívá možnost většiny bank nechat si zasílat informace o právě provedených transakcích na email. Výhodou je minimální riziko spojené se získáváním dat, protože není třeba přístupových práv k internetovému bankovnictví. Ke správné funkčnosti je potřeba mít na serveru k dispozici podporu IMAP a celý proces je vhodné spouštět automaticky pomocí cronu. Součástí je jednoduchá dokumentace včetně ukázky použití. Pokud vám předchozí text nic neříká, netřeba zoufat, stačí se domluvit.

Další informace
Za 800Kč získáte základní aplikaci s podporou Fio banky, přičemž aplikace je připravena na jednoduché rozšíření i pro další bankovní subjekty. Případná rozšíření jsou již otázkou individuální domluvy, jako ostatně i eventuální implementace do vaší aplikace. Aplikace není určena k volnému šíření.

Případné dotazy směrujte na níže uvedený email, faktura je samozřejmostí.

petrnson (zavináč) gmail.com
brnet
Profil *
No, obecně parsování emailů, které mohou ze dne na den, bez upozornění, změnit formát, je riziko. Zvlášť, pokud to má ve finále cpát data do nějakého firemního systému, kde by minimálně v oblasti peněz měl být pořádek.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Podělte se prosím o své zkušenosti s touto kategorií Věnujte pozornost pravidlům. Zejména:
• Máte-li zájem o tuto nabídku/poptávku, využijte uvedený kontakt, nepište do diskuse.
• Držte se tématu.
  • Nepoučujte.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0