Autor Zpráva
Coe
Profil
Zdravím,

poptávám email marketing na IT. Vlastním eshopové řešení a chtěl bych rozeslat newsletter vaším klientům s mojí nabídkou.

Nabídka bude na pronájem eshopu.

Pokud máte databázi i se 100 kontakty rád se domluvím.

Co potřebuji vědět - odkud emaily pochází, chtěl bych to mít ověřené! množsví + cenu.

nabídky prodím na e-mail: info@webmex.cz

děkuji
jenikkozak
Profil
mmm, tohle nejde. Adresát (jestli vůbec, tak) dal souhlas k zasílání tomu původnímu subjektu. Tento souhlas není možné prodat ani půjčit.
Coe
Profil
jenikkozak:
tohle nejde. Adresát (jestli vůbec, tak) dal souhlas k zasílání tomu původnímu subjektu. Tento souhlas není možné prodat ani půjčit.

to je mi jasné, že to nejde prodat ani půjčit - proto chci aby ten dotyčný doporučil můj systém, jedině tak se to dá udělat a to jsem tam asi nenaspal.

díky za upozornění, určitě databázi kupovat nechci - chci abyste měli svoji databázi a jim poslali doporučení na tento systém.

jedná se o systém www.webmex.cz
Petr ZZZ
Profil
Domnívám se, že to je na hranici obcházení zákonných ustanovení proti zasílání nevyžádaných obchodních sdělení, nicméně na stránce Úřadu pro ochranu osobních údajů jsem v podobné souvislosti pod nadpisem Často kladené otázky k zákonu č. 480/2004 Sb. našel tento výklad:

„Podle našeho názoru jde o to, zda se jedná o zákazníky či nikoliv. V případě zákazníků je možné až do vyjádření nesouhlasu zasílat nabídku „obdobných výrobků či služeb“. (...) Důležité je, aby odesílatelem byl vždy držitel souhlasu. Tedy není možné adresáta se získaným souhlasem jaksi „přenechat“ třetím stranám pro jejich vlastní využití.“

Pokud tedy odesílatelem bude skutečný, původní držitel souhlasu a ten souhlas bude mít potřebné znění, asi to bude v souladu se zákonem. S konečnou jistotou to ale v rámci tohoto inzerátu asi nevyřešíme a proto bych se na tomto místě spokojil s tím, že inzerentovi i jeho případným zájemcům doporučíme konzultovat právníka.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Podělte se prosím o své zkušenosti s touto kategorií Věnujte pozornost pravidlům. Zejména:
• Máte-li zájem o tuto nabídku/poptávku, využijte uvedený kontakt, nepište do diskuse.
• Držte se tématu.
  • Nepoučujte.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0