Autor Zpráva
Jimmy Hayek
Profil
Dobrý den,
jsem šéfredaktor netradičního zpravodajského serveru Neaktuality.cz a obracím se na vás jako na odběratele Neaktuálního týdeníku s nabídkou, zda se nechcete podílet na tvorbě našeho serveru.
Pokud však máte nesnesitelný odpor ke klávesnici, nemáte žaludek procházet archív Rudého práva a historie je vám zcela ukradená, nemusíte už číst dále :-)
Koho hledáme?
Každého s chutí psát, připomínat staré i nedávné události a vytahovat mnohdy zapomenuté kauzy z období komunismu či 90. let. Grafomani a knihovnofilové se u nás můžou pěkně vyřádit. Nemusíte ale být vystudování historici či novináři... já taky nejsem :-)

A pokud se zajímáte a dokázali byste psát o starých počítačových programech či hrách z 90. let, bylo by to úplně super :)


Co takový redaktor Neaktualit dělá?
Vybere si vhodnou událost, najde si k tomu potřebné zdroje a sepíše článek. Vloží ho do redakčního systému Neaktualit, může připojit video z Youtube či anketu a odešle jej ke schválení. Já jako šéfredaktor článek překontroluji, upravím případně titulek článku, přidám ilustrační obrázek a nastavím článek k publikování k datu události.

Událostí je stále spousta ke zpracování a vhodnými pomocníky jsou archivy dobových novin jako je Rudé právo, Mladá Fronta Dnes z 90. let či archiv Novinky.cz. Odkazy na tyto zdroje najdete posléze v redakčním systému. Výběr témat je tak v podstatě na vás redaktorech. Je ale v zájmu každého redaktora vyhledávat taková témata, která budou čtenářsky atraktivní (viz dále Co za to?) Proto musíte zvážit, zda-li je vhodné psát například o úmrtí toho či onoho člověka. Nejlepší je si v duchu odpovědět, zda byste si vy sami, takový článek dobrovolně přečetli.

Jo a mimochodem – žádnou kamennou redakci nemáme a spolupracujeme s redaktory na dálku přes náš redakční systém. Naše tříčlenné zakladatelské jádro se ovšem vyskytuje v Olomouci, takže jste-li z jejího okolí, můžeme se klidně někdy setkat.


Co za to?
Neaktuality jsou v podstatě neziskový projekt a na rovinu vám řeknu, že publikováním článků u nás nezbohatnete ;-) Přesto máme zavedený takový motivační žebříček autorů, který se automaticky sestavuje na základě určitých parametrů jako je čtenost článků, získané odkazy na ně, jejich sdílení na sociálních sítích... Každý měsíc pak získají finanční odměnu první tři nejúspěšnější redaktoři, kteří v daném měsíci publikovali alespoň pět článků. Finanční odměna se pohybuje zhruba od 200 do 500 Kč.

Ale znáte to, ten pocit dobře napsaného článku, se kterým se budete moci pochlubit, je stejně víc než pár stovek ;-)


OK. Jak ale začít?
Pokud vás tento mail zaujal a dočetli jste až sem, můžete si oddychnout, to hlavní je už za vámi. Teď už zbývá jen taková maličkost. Abyste se mohli stát členem naší redakci, musíte napsat zkušební článek, který bychom poté mohli publikovat na Neaktualitách. Vyberte si tedy nějakou událost publikovatelnou během tohoto či příštího měsíce a zkuste ji zpracovat po vzoru již publikovaných článků na Neaktualitách. Já si článek přečtu a pokud to nebude vyložený propadák, vytvořím vám účet v našem redakčním systému a vy již poté budete moci normálně sami publikovat.

Zájemci tedy nechť odešlou svůj článek na jakub.hajek@neaktuality.cz, případně mohou využít naši speciální náborovou stránku www.neaktuality.cz/registrace/.

Díky moc za věnování chvilky pozornosti.

S pozdravem
Jakub Hájek, šéfredaktor Neaktuality.cz

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Podělte se prosím o své zkušenosti s touto kategorií Věnujte pozornost pravidlům. Zejména:
• Máte-li zájem o tuto nabídku/poptávku, využijte uvedený kontakt, nepište do diskuse.
• Držte se tématu.
  • Nepoučujte.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0