Autor Zpráva
Menci
Profil
ZAKÁZKA - mám dvě různé stránky se stejným problémem v IE - když zužuji okno (simuluji menší monitor) tak obsah (tabulka nebo obrázky) odskočí dolů - pod levé menu. Místo toho, aby se dělo podobně jako v Mozile a Opeře - naskočil vodorovný posuvník. Dotaz - zatím nevyřešený, mám zatím marně již zde:
http://diskuse.jakpsatweb.cz/index.php?action=vthread&forum=5&topic=1 5 449

Jedná se mně o tyto stránky:
http://menci.wz.cz/cenik-obrazu.php stránka je ještě ve výstavbě, bug je zde nejlíp vidět. (taky mně zde můžete pls. pomoct s validací? Englicky neumím, tak nevím, co tam mám opravit)
http://karikatury.bm-atelier.com/ stránka je IMHO hotová, jsou tam uprostřed tři obrázky, když tam v IE pomalu zužujete - tak odskočí. Je zajímavé, že když těsně po odskočení "zamáváte myší" nad stránkou - (nevím, je-li při tom nutno ještě něco mumlat - jak radívává Yuhů), tak se obrázky vrátí - zúžené, a když zamáváte myší nad nimi, tak zase odskočí. Zajímavé - že?
ODMĚNA - kdo mně to první vyřeší, tomu namaluji karikaturu podle fotky. (Má vyřešen dárek na vánoce - zdarma v hodnotě 500,-Kč).
Kontakt mám na stránkách.
Plaváček
Profil
Já to tedy beru, i když karikaturu už mám :) Podívám se na to.
Plaváček
Profil
Takže, celou tu tabulku v Ceníku vraž do

<div class="table">
<table> ..... </table>
</div>

a do CSS si přidej tuto definici:

.table {
width: 99%;
overflow: hidden;
}

viz http://klient.plavacek.net/cenik.html

I tak je celý layout postaven trochu nešťastně, asi by to chtělo základní kostru překopat s ohledem na známé chyby IE. Mé řešení ale funguje a je asi nejjednodušší na implementaci. Na další stránce, kde se ti ta chyba projevuje, to udělej analogicky.
Menci
Profil
Plaváček - je to zajímavé řešení/neřešení - teď je v IE vodorovná lišta trvale (i když není nutná) - to by šlo oželet - ale zase v MOZILE je po zůžení půlka tabulky pryč. :-((
Platí i pro Tvůj příklad.
Plaváček
Profil
Jo. pak bohužel rychlé řešení neexistuje. Musel by se překopat celý layout, tahle chyba s tabulkou ve dvousloupcovém layoutu je pro IE velmi těžko řešitelná
Menci
Profil
... a při aplikaci tohoto řešení na 2.web - to zůstává odskočené pod levým divem s obrázky trvale - i při nejširším okně :((
Nečekám rychlé řešení, ale účinné řešení :)
Plaváček
Profil
No.. vodorovný posuvník tam máš stejně, za to může nastavené width: 98%; pro blok #footer, to můžeš zrušit a posuvník zmizí. Pokud se týká toho odskakování, ve stávajícím layoutu to asi řešitelné není. Alespoň jsem na nic geniálního nepřipadl.
Menci
Profil
Ten duhý web mám vyřešen - (všechny obrázky v jedné tabulce - jeden řádek a jeden sloupec) - není to ideální, ale chová se to všude stejně "normálně".
Tak už jen ten ceník ... (a validaci).
Menci
Profil
Už mám i ten ceník s pomocí rozřezání tabulky vyřešen. Doufám, že to tak vydrží!
Teď aspoň nemusím kreslit karikaturu za odměnu :-))
Díky všem zůčastněným za zájem a snahu o řešení. Nová verze IE bude lepší - bez takovýchto problémů?
kaifman
Profil
na tom vcelku nezalezi protoze nelze delat stranky jen pro novou verzi IE :-)
Menci
Profil
Kaifman
Pokud se bude chovat stejně jako Mozila a Opera - bude IMHO po problémech s optimalizací a možná se zde bude moct zrušit diskuze > Problémy s prohlížeči :-)
To su optimista!
kaifman
Profil
ale on se nidky nebude chovat stejne, o to M$ prave jde :-)
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0