Autor Zpráva
hypot
Profil
Snad se nebudete smát mému dotazu, prostě mě zajímá, jaké životní zkušenosti mají ostatní lidé.
Pokud se zde vyskytuje někdo takový, kdo pracuje v oblasti webtvorby (bez ohledu na specializaci), začínal tak, že na začátku skoro ani nevěděl, co je HTML, a učil se vlastními silami, zajímalo by mě, kolik času uplynulo mezi jeho úplným počátkem a okamžikem, kdy v dané oblasti získal zaměstnání (trvalý zdroj příjmů).
Děkuji.
Keeehi
Profil
U mě to bylo 15 let. Ale to jen z důvodu, že jsem nepotřeboval trvalý zdroj příjmů. Kdybych ho potřeboval, tak můj odhad je, že bych to zvládl tak po 5-7 letech.
Taurus
Profil
Asi dostaneš hodně různorodých odpovědí s ohledem na věk, zkušenosti, okolnosti, zarputilost… :-)

Já se začal seznamovat 2002 s grafikou, 2004 s kódem. První „zakázky“ jsem zkusil v roce 2006, půlúvazek 2007 a živnost jsem založil 2011 (vytížení na osminový/šestinový úvazek). Teprve 2014 jsem setřepal další různé menší úvazky a mám živnost jako „hlavní 8hodinovou činnost“. To vše je dáno tím, že jsem v uvedené roky byl na střední/vysoké, což je ideální čas na sobě makat a zkoušet. Ale zároveň (relativně) chybí „donucení“ a čas dělat to osm hodin denně.
Tomášeek
Profil
hypot:
K čemu tohle téma směřuje? Někomu to trvá kratší dobu, jinému delší, někdo na ten obor prostě nemá. Podle ostatních nezjistíš, kdy zrovna ty v oboru vyděláš svůj první milion.

Jinak to „bez ohledu na specializaci“ je naprosto klíčové. Některé věci (technologie, dovednosti) se dají zpeněžit o mnoho dříve (například grafika, pokud mám talent, můžu prodat prakticky první výtvor), než jiné.
Venca V
Profil
Mně osobně to vzalo cca tři roky života - po noční jsem nešel spát a kódoval, nejdřív svoje věci, potom už pro klienty zadarmo nebo téměř zadarmo... Pak jsem si začal brát víc a víc, a zhruba po těch třech letech jsem se tomu začal věnovat naplno.
Nejsanost
Profil *
Něco z pravěku:

V roce cca 2001 šel kolega ze školy na nějakou rekvalifikaci - učil se tam HTML, Javascript... a pochlubil se mi s tím. Nadchlo mě to a pár měsíců poté jsem začal vést kroužek pro děti - "počítače" a učili jsme se dělat i weby (na freewebech). Českých stránek tenkrát bylo hodně málo a protože to bylo "in" dostávali mí dětští svěřenci první placené zakázky takřka ihned. Nejprve od příbuzných, známých... pamatuji že dělávaly weby pro penziony, firmy, živnosti a jejich služby na freewebech. Minimálně 1 člen toho kroužku se tím živí dodnes.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Podělte se prosím o své zkušenosti s touto kategorií Věnujte pozornost pravidlům. Zejména:
• Máte-li zájem o tuto nabídku/poptávku, využijte uvedený kontakt, nepište do diskuse.
• Držte se tématu.
  • Nepoučujte.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0