Autor Zpráva
robbie
Profil
Ahoj, chtěl bych se optat někoho, kdo se živí jako Html koder, jaké požadavky na vás měl zaměstnavatel při příjimacím pohovoru. Musí takový kodér umět nakodovat uplně každou věc, co uvidí člověk na netu nebo je možné i kopírovat kod již hotový tzv. snippets? Strašně mě tohle zajímá, jelikož je miliarda různých "hovadinek"-různé css offekty na netu a kdo tohle všechno zvládne vymyslet sám a hlavně si to pamatovat, je pro mě jednoznačně Bůh. Děkuji za odpověď.
RastyAmateur
Profil
robbie:
Měl jsem tu možnost podstoupit dva "pohovory" (jestli se tomu tak dá říci) a pokaždé jsem dostal ve photoshopu jednu stránku a měl jsem jí prostě nakódit. Neměla v sobě žádnou zákeřnou věc, prostě obyčejná moderní webovka, která měla být samosebou responzivní. Když jsi sám od sebe přidal nějakou hezkou animaci, bylo to jedině plus. Ale rozhodně po tobě, dle mého názoru, ve většině firem nebudou chtít žádné velké specialitky.

Také je důležité to napsat nějak hezky. Dodržovat alespoň základy SEO (typu že nevložíš odstavec do nadpisu), mít správně odsazení, pokud možno tak v CSSkách nepoužívat !important. Když bude v požadavcích využít nějakou konkrétní technologii (např. sass), tak se toho držet, atdatd.

Jednoduše řečeno - budou po tobě chtít, abys ukázal, že umíš to, co oni chtějí, abys u nich dělal. Když dokážeš nějaká super kouzla, je to pro tebe obrovské plus, ale i bez toho se s přehledem obejdeš.

-----
Mimochodem:
Kategorie Práce a zakázky slouží ke zprostředkování prvního kontaktu mezi lidmi, kteří shánějí či nabízejí práci v oboru souvisejícím s tvorbou webových stránek.
Mlocik97
Profil
robbie:

Špatná kategorie. Ostatne snippets taky neznamená kopírovanie hotového kódu. A je tu mnoho ďalších vecí, čo zjavne nemáte tušenie jak funguje.

Miliarda css efektov určite nieje. Je ich veľa, ale ver mi, stačí pol roka sa s tým prplať a už budeš vedieť viac než polovicu z nich. Pri tom nikdy nevyužiješ všetky.

Veľa z nich slúži pre špecifické účeli, ktoré vo vätšine projektov nepotrebuješ použiť. Napríklad vykreslenie písma zhora dole (japonské, čínske) a pod. V prípade zamestnania po tebe budú považovať základné bežné veci, nič zákerné.
Tomášeek
Profil
robbie:
Jestli se ptáš, jestli mas šanci získat job jako koder, tak (zatím) nemáš.

Kodet, který není schopny nakodovat web bez toho, aby musel kopírovat něco z manuálu, není koder. Jasné, muže být špek, který budeš muset googlit, ale takových moc není. Určitě ne na úrovni kodera, speku je více na úrovni js.
N71
Profil *
Zdrojový kód už většinou nikoho moc netrápí a nezajímá. Víc se hledí na to, jestli je výsledek dobře responzivní, funkční na mobilech a dotekových zařízení vůbec. Když umíš dobře přetavit grafický design do funkční stránky, jsi vyhovující kodér pro jakoukoliv firmu a je jedno, jestli použiješ float, flex, grid nebo nějakou bootstrapovou uchylárnu. Častěji se setkáš s předem daným prostředím, které musí weby ctít – běžně firma potřebuje, aby všechny stránky dobře fungovaly jako šablony pro Wordpress a jeho wysiwyg editor. Takže víc než znalosti se vyžaduje schopnost učení. Ale to asi platí obecně.
robbie
Profil
Děkuji moc , tohle jsem chtěl vědět, jak to vlastně chodí ve firmách, kde se kodují weby. Děkuji
Tomášeek
Profil
N71:
To není až tak úplně pravda, to, co píšeš, rozhodně neplatí pro většinu firem.

Pokud má firma více lidí, tak se na kvalitu kódu samozřejmě hledí. Musí dodržovat interní coding standards, každý prd musí projít coding review, čili to opravdu není tak, že stačí hezký výsledek. A není ani jedno, jqkou technologii použiješ.

Jedno to je v momentě, kdy chceš nastoupit k bastličům, k "firmě", kterou má 15letý borec a chybí i takové věci jako IČ, příp. začínající firmě, která nemá lidi, zakázky a tohle jí vlastně netrápí, protože je na začátku (a ve vedení má typicky obchodníka, ne nikoho, kdo má vývojářskou praxi).
N71
Profil *
Takovou zkušenost nemám. Coding review jsem u HTML/CSS nikdy v praxi nezažil. Většinou má tohle ve firmách na starosti jeden dva lidi, co nachystají šablony a kontroluje se funkčnost. Je to už dneska jedna z nejnižších příček v potravním řetězci. Samozřejmě se používají dohodnuté technologie (SASS, bootstrap, atd), ale postupy nikdo většinou nerozporuje.
RastyAmateur
Profil
N71:
Coding review jsem u HTML/CSS nikdy v praxi nezažil.
A pak jsem tu já, který vrátil celý tiket jen kvůli tomu, že se mi tam nelíbila jedna konstanta 198px a trval jsem na tom, aby to kolega kvůli tomu celé předělal na flex :D

Já s tím CR mám tedy také zkušenosti. Když jsem kódil šablony pro jednoho soukromníka, kontroloval mi základy, jako jsou např. správné použití tagů, jestli nepoužívám JS tam, kde to jde vyřešit CSSkama, jestli někde nemám zbytečnou kravinu a podobně. Teď jsem přes prázdniny pracoval v jedné firmě, kde se CR dělaly vždy a na všechno a tam už se kontrolovalo komplet všechno. Tam mi to vrátili i kvůli tomu, že název nějaké třídy není úplně vyhovující nebo že mi někde nesedí odsazení řádků.
Tomášeek
Profil
N71:
Tak to, ze s něčím nemáš zkušenost neznamená, ze to tak nefunguje.

U firem delajicich větší projekty (majících více než jednoho kodera) je code review i pro HTML/css naprostý standard. Jinak by to nefungovalo, kdyby si každý psal po svém, nefungovala by kooperace více lidi na projektu, nefungoval by odchod zaměstnance a převzetí projektu třeba po letech jiným, atd.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Podělte se prosím o své zkušenosti s touto kategorií Věnujte pozornost pravidlům. Zejména:
• Máte-li zájem o tuto nabídku/poptávku, využijte uvedený kontakt, nepište do diskuse.
• Držte se tématu.
  • Nepoučujte.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0