Autor Zpráva
Iva MC
Profil
Ahoj!
Převzala jsem jako naprostý laik a amatér webové stránky mateřského centra (www.mc-maj.com), protože jsem jako jedna z mála tam aspoň věděla, co to je HTML. Byly vytvořeny ve Front Page a i já je v FP správcuju. Nemám dost času a abych pravdu řekla ani psychických sil se naučit HTML v dohledné době natolik dobře, abych je předělala podle svých představ - považuju je za dost děsné. Horko těžko jsem je vykopala z jakési obsahové bídy, o grafice nebo moderním webu ale doteď vůbec nemůže být řeč. Navíc protože jsou dělané ve Front Page, tak nás poskytovatel hostingu (který je pro nás jako neziskovku důležitý, protože nám poskytuje dobrý hosting zdarma) upozornil, že už brzy na jeho serveru nepojedou, protože jeho server soubory vytvořené ve FP nebude podporovat.
Problém je v čase. Věřím, že jsem schopná, když se tomu budu věnovat, se za rok nebo dva HTML na slušné úrovni naučit, ale v té době by nás na internetu reprezentovalo cosi, co se mi nelíbí. Proto hledám pomoc tady; mezi maminkami v MC jsou průměrné znalosti práce s PC někde u vyzvednutí emailové pošty a žádného dobrovolníka se mi nepodařilo najít.
Pokud by se našel někdo, kdo by byl ochoten pro nás udělat nový web, jsem k dispozici na emailu iva.tecka.cz@seznam.cz
Díky, ahoj Iva.
ax123
Profil
zdrojak neni tak strasnej, oprava do rozumejsi podoby by nemusela trvat nijak zvlast dlouho
Radek Hrabůvka
Profil
... nás poskytovatel hostingu ... ... ... upozornil, že už brzy na jeho serveru nepojedou, protože jeho server soubory vytvořené ve FP nebude podporovat.
Je jedno (hostingu), v čem jsou stránky vytvořené, ale asi tím mělo být řečeno, že nebudou podporovány "FrontPage Extensions", např. pro posílání stránek na web. Není problém posílat stránky standardně pomocí FTP.
http://www.jakpsatweb.cz/publikovani.html#ftp
Iva MC
Profil
zdrojak neni tak strasnej, oprava do rozumejsi podoby by nemusela trvat nijak zvlast dlouho ... :-) pokud to člověk umí, nemá doma dvouleté dítě a není před porodem, takže nemá před sebou dostatek ČASU na učení. A jde mi i o vzhled těch stránek, který je hrozný a evidentně amatérský. Já vůbec nemám tušení, čemu se v současné době říká "moderní" web jak do designové stránce, tak z hlediska použitých fint. Kdysi dávno, když jsem se učila základy html, tak frčely rámy, to je teď úplně out. Někdy když čtu kritiky tady, tak úplně žasnu, co všechno by si člověk měl hlídat a udržovat sladěné a někdy mám potíže pochopit, co je tam vlastně vytýkáno. Ale hodlám se učit a zlepšovat, co mi možnosti dovolí :-)

Není problém posílat stránky standardně pomocí FTP
děkuji za upřesnění. :-)
na posílání souborů nám doporučil, ať používáme WinSCP, což jsme udělali, takže posílání je si myslím OK. Ale ono to bude asi i o tom, že tam prostě stránky ve Front Page nechce, protože ten program nemá rád, kvůli většině těch argumentů, co jsem se dočetla tady v diskusi o FP.
Hugo
Profil
Iva MC

Co se týče hostingu, podívej se sem
http://econnect.ecn.cz/index.stm?x=73161

Já tam mám taky jeden web, který dělám pro neziskovku. Není to nic extra, ale s adminama se dá celkem domluvit. Orientují se sice na trochu jiný typ organizací, ale myslím, že se s nimi domluvíš.
jozob
Profil
Iva MC
Ahoj. Ja by som to skúsil. No neručil by som za časovú dobu, za ktorú by som to stihol (ja tiež na tom z časom nie som nejak moc dobre - som študent, musím sa učiť, trénujem, pripravujem svoje stránky, spravujem niekoľko serverov atď...). Čo sa týka toho môjho osobného webu / možno blogu, práce na ňom môžem pozastaviť, nič sa tomu nestane, to počká.

Môžem to skúsiť prerobiť kompletne - od grafického návrhu, cez vytvorenie (X)HTML+CSS šablóny, až po PHP engine + nejaký základné rozhranie na správu obsahu.

Mohla by si špecifikovať, dokedy by to malo byť hotové?

Prajem pekný deň.
Iva MC
Profil
Mohla by si špecifikovať, dokedy by to malo byť hotové?

Omlouvám se, zapomněla jsem lépe specifikovat. Ideální by bylo do dubna, protože to jsou volby nového vedení, od kterého nevím, co budu moct očekávat a jak moc dostanu volnou ruku, zatím mám co se týče obsahu a vzhledu webu rozhodující slovo a právo veta; druhý termín do začátku prázdnin, aby se nový školní rok začínal s čistým štítem.

Co se týče hostingu, podívej se sem
Hugo, děkuji moc za tip, podívám se, ale já to mohu jen doporučit na poradě a jakékoli tyhle změny se musí odhlasovat

VŠEM, kteří se mi nabídli zatím MOC MOC DĚKUJI, počkám ještě do konce týdne a nejpozději o víkendu se vám každému ozvu, jaká by byla představa, co s tím provést a vy mi řeknete, co je reálné jak technicky, tak ve vašich časových možnostech a podle toho se pak domluvíme. Ještě jednou moc děkuji za rady i za nabídky pomoci.
jozob
Profil
Iva MC
Do dubna je času dosť :-). Predpokladal som, že na to bude tak dva týždne. Takže dávam sa na 100% k dispozícii. (Teda niektorý ľudia sú na údaj 100% alergický, takže dáme 99,871%, keby ma náhodou zrazilo auto)

Mail a ICQ mám v profile.
fanTomas
Profil *
Kdyby něco nešlo, rád Vám (Ti) pomohu. Dělám rád dobré skutky.:-) Jenom se tady ozvat a ja přiletím na pomoc.
Iva MC
Profil
Děkuju moc všem co se ozvali, o víkendu na to sednu a všem, co napsali konkrétní nabídku, sepíšu emailem požadavky, aby se mohli rozhodnout, jestli nabídka nadále platí a pak se budeme domlouvat dál.
Na to, že to chci zadarmo si uvědomuju, že jsem maximalista :-) počítejte s tím ;-) :-)

Jeden z emailů mne upozornil na variantu, kterou jsem opoměla nabídnout, protože jsem si myslela, že je tu převaha těch, co si firmy teprve budují a není to pro ně dostatečně zajímavé - forma darovací smlouvy jako sponzorský dar je také možná.
Ebolax
Profil
Já bych taky rád pomohl.Rozhodně bližší požadavky uvítám
Iva MC
Profil
Ebolaxi,
nevidím na tebe kontakt, požadavky a veškerá další komunikace bude vedená emailem
Iva
peta
Profil *
Iva MC to napis sem ty podrobnosti. Jak muzes shanet lidi, kdyz nikdo nevi, jak obtizne ci jednoduche planujes zmeny a co z toho uz ted funguje?

To je jako prijit k nekomu, ja bych potrebobal pomoci s domem.
Ted ti tam dojde 20 lidi a zjisti se, ze neni material, ze neni vykopana jama, jen louka s kraliky. Ze chces, aby byl dum robotizovany. Ti lidi si vubec nevzali sebou zadne vybaveni, nic :)

Kdyz to nekdo nebude umet, tak se ti nebude ani ozyvat treba. Takhle jenom zbytecne zablokujes spoustu lidi, kteri budou cekat, co bude...
jozob
Profil
peta
Keď nemáš záujem pomôcť, radšej sem nepíš. Ja nemam nič proti tomu, že sa bližšie veci dozviem cez mail. Obyčajne, takéto veci sa riešia mailom. A vidíš, že by to niekomu vadilo? Ak to niekomu vadí, tak sa neozýva.
Iva MC
Profil
Jak muzes shanet lidi, kdyz nikdo nevi, jak obtizne ci jednoduche planujes zmeny a co z toho uz ted funguje?

Peťo, vzhledem k tomu, žes mi něco podobného napsal i na email ti to říkám takto:
existují amatéři, kteří napíšou: jé, já ti pomůžu
existují profesionálové, kteří napíšou: jsem schopen ti nabídnout tyhle a tyhle svoje znalosti; případně mi dokonce napíšou: pro tenhle typ organizace a webu je vhodné takové a takové řešení a to bych ti doporučil. Napiš mi přesnější podrobnosti, co požaduješ.

Hádej, kdo působí profesionálněji a důveryhodněji a na koho se člověk pravděpodobněji obrátí.

pro zjištění současného stavu věcí jsem na začátku uvedla adresu webu; kdo chtěl, ten se tam podíval a uviděl rozsah, obsah, současnou strukturu; pochopil jaká je cílová skupina a někteří z vás i odhadli, co to bude chtít dál.

Podrobnosti sem psát nebudu, protože je toho hodně, co se musí upřesnit a na to tahle diskuse určená není, nebudu to tu zbytečně zahlcovat.
Myslím, že zatím jsou pravidla hry stanovená dostatečně jasně, srozumitelně a férově a kdo do toho za těchto podmínek nechce jít, ten nemusí.

K dnešnímu dni a této hodině je vás 10, kteří jste nabídli pomocnou ruku. Každému, kdo mi poslal email, se ozvu.

Velmi si vážím všech, kteří mi nabídli pomoc a doufám, že pokud se pro ně nakonec nerozhodnu, tak je neodradím od toho, že budou ochotní i dál pomáhat.
Iva MC
Profil
UZAVÍRÁM TUTO DISKUSI.
Chci velice poděkovat všem, kteří nabídli pomoc. Děkuji vám za ochotu, rady a za váš čas,který jste mi věnovali.
Ahoj Iva
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0