Autor Zpráva
Dimitrios Vlasakudis
Profil *
Pro regionální internetové noviny OstravaBlog.cz hledáme zkušeného programátora, který se stane stabilním spolupracovníkem. Nejde tedy o jednorázovou zakázku.

OstravaBlog.cz vznikl jako projekt bez větších ambicí. Každý z autorů i já jsme novináři, kteří někde píšeme. Blog byl původně dělán jako oddychovka. Je však prostor jej rozvíjet, začínáme jej prezentovat, prodávat reklamu, zkvalitňovat obsah směrem k formě seriózních novin atd.; plánujeme expanzi do dalších měst, a proto hledáme i profi programátora. Web je nyní z hlediska přehlednosti kódu a dostupnosti některých funkcí (vyhledávání, fotogalerie atd.) ve špatném stavu, jelikož současný a brzy bývalý programátor není příliš schopný.

Těžiště práce bude ležet ve skriptování. Grafika máme, vše navíc vymyšleno. Vždy potřebujeme jen skripty nebo vazbu na databázi. Momentálně by se jednalo o zprovoznění některých funkcí (jež jsou už graficky hotové i systémově vyřešené - jen je naprogramovat). Pak by to byly věci jako systém pro správu bannerů a textové reklamy, administrace a přidávání různých funkcí, které se postupně vymýšlejí. Takže například nyní bude měsíc co dělat, pak dva měsíce nebude nic a pak třeba bude něco drobného na dva týdny.

Co požadujeme >
- XHTML nebo databáze MySQL, na níž stavíme, dnes umí každý. Málokdo však toto ovládá dobře.
- Ukázky předchozí práce. A to práce takové, že už jste pracoval pro někoho "většího" (ne tedy, že jste sousedce, co prodává koberce, udělal web a to má být vaše reference) a máte za sebou kvalitní výsledky.
- Slušné jednání. Nehledáme nikoho, s kým se nedá domluvit a kdo si myslí, že je mistr světa.
- Dodržování termínu a poctivost. Když se na něčem domluvíme, musí to platit a bude to i zafixováno ve smlouvě o dílo nebo dohodě o provedení práce.
- Odpovídající dostatek času. Pokud někdo má týdně max. dvě hodiny času a je neochotný si v případě potřeby čas uvolnit, taková práce pro něj není. Z jiného pohledu se to dá brát ještě takto - pořád bude co dělat (psal jsem výše), což sice nebude náročné v tom smyslu, že budeme po programátorovi chtít, ať je vždy po ruce. Když ale třeba napíšu, že je něco potřeba udělat, dostanu odpověď - OK, za dva tři týdny na tom budu moci dělat.
- Ochotu a uvědomení, že spolupráce s OstravaBlogem bude dlouhodobá. Měnit programátora každý čtvrt rok není moc efektivní, takže hledáme někoho, kdo by rád spolupracoval dlouhodobě v horizontu několika let.
- ŽL výhodou.

Takovéto podmínky, které se mohou někomu zdát tvrdé, vznikly po předchozí zkušenosti se dvěma programátory, kteří nebyli spolehliví, kašlali na termíny, nechali po sobě desítky chyb a komunikovali dost zvláštním způsobem.

Co nabízíme >
- Adekvátní honorář. Předesílám, že částky jako 600 korun za hodinu nečekejte. Kromě toho, že takovou částku si nezaslouží žádný programátor, je tu i ten hlavní fakt, že nejsme velká firma. A pokud bychom byli, tak si zaplatíme toho největšího profíka - Yůhůa :o) Dostanete však adekvátní honorář, který bude odpovídat rozsahu práce a vašemu přístupu s tím, že při naší spokojenosti s vaší prací honorář ještě poroste. Někdo totiž odvede kvalitní práci hned napoprvé a nepotřebuje přitom, abych s ním desítky hodin všechno kontroloval a předělával. Tím nám ušetří čas a peníze, a tak si zaslouží více peněz.
- Dlouhodobou spolupráci (viz výše) a tedy stabilní příjem zakázek.
- Poctivý a pohodový přístup z naší strany. Grafika, DTPáka a další bereme jako členy týmu, všechno probíhá v pohodové atmosféře.

Kdo má zájem, nechť se hlásí na emailu vlasakudis@ostravablog.cz. Životopis není třeba, uveďte však prosím
- jméno, věk, odkud jste
- reference
- telefonní číslo, ať vám mohu v případě zájmu zavolat
habendorf
Profil
Předesílám, že částky jako 600 korun za hodinu nečekejte. Kromě toho, že takovou částku si nezaslouží žádný programátor, je tu i ten hlavní fakt, že nejsme velká firma.

Šeredně se mýlíš a to, co si zaslouží programátor, vůbec nezáleží na tom, jak velká jste firma.
peta
Profil *
Dimitrios Vlasakudis Presne tak :) O tom, co si zaslouzi programator nemas ani sajnu. Za nektere veci pro fakt kvalitniho programatora je 600 i dost malo, ale bohuzel se musi spokojit s tim, co mu muzete skutecne dat :)

"Dodržování termínu a poctivost" o tom taky nema spoustu lidi ani sajnu, proste nektere veci se nedaji udelat driv nez za 2x tolik casu, pokud maji byt presne podle toho, co zadas.

http://ostravablog.cz
- je videt, ze schazi ruka grafika. Grafik a programator jsou vetsinou 2 ruzne osoby. V podstate mit obe veci na dobre urovni nejde ani skloubit do 1 cloveka.

jinak teda zkus inzerci na grafika.cz
Hugo
Profil
Takže abych to shrnul hledáš špičkového programátora a nabízíš podmínky, které odpovídají průměrnému. Tak hodně štěstí.
bar
Profil
habendorf a peta
nevím, proč hned tak zostra. Byla nabídnuta práce a jásné podmínky, což dnes nebývá až tak časté.
roberta
Profil
Takovéto podmínky, které se mohou někomu zdát tvrdé, vznikly po předchozí zkušenosti se dvěma programátory, kteří nebyli spolehliví, kašlali na termíny, nechali po sobě desítky chyb a komunikovali dost zvláštním způsobem.

však keď nemáte peniaze na zaplatenie seriózneho programátora, tak sa ani nečudujte
Charlie
Profil
Teda, já se musím přiklonit na stranu nabídky - nabídka je taková jaká je, a je jedno, jestli s ní nikdo nesouhlasí (tím narážím hlavně na petu). Tak to prostě chodí. Když vám ostatním diskutujícím nabídka nepřipadá přiměřená, tak hledejte jinou, ne? :o)

Je fakt, že již několikrát zmíněný výrok o zásluhách programátorů je lehce přemrštěný, to uznávám, ale není důvot reagovat takhle negativně.

Mimojiné, zde na diskusi je pouze omezený počet lidí, které bych dle svého subjektivního názoru označil za kvalitní programátory. Je docela pravděpodobné, že bych je dokázal spočítat na prstech svých rukou (poznámka: já k nim nepatřím).
habendorf
Profil
Charlie: Já nereaguji negativně. Jen IMHO to, co si kdo zaslouží, není dáno velikostí firmy. A IMHO to není dáno ani názorem Dimitriose Vlasakudise.
jozob
Profil
habendorf
<OT> Len ma napadol taký vtip (neviem, či je vtipný, ale hodí sa):
syn: Oci? Je to pravda, že diskusie deformuju ľudí? otec: AFAIK, IMHO, LOL... RTFM!
Nič osobné :-)
</OT>

K diskusii. Ja mam taký názor, že často prográmatori pýtajú za hodinu viac ako je zdravé, ale na druhej strane sú časté prípady, kedy nie je programátor dostatočne ohodnotený. A pokiaľ má Dimitrios Vlasakudis skúsenosti so zlými programátormi, bude si dávať pozor. Ale mohol to napísať "diplomatickejším" spôsobom.
Dimitrios Vlasakudis
Profil *
Souhrnná reakce na předchozí příspěvky

"Dodržování termínu a poctivost" o tom taky nema spoustu lidi ani sajnu, proste nektere veci se nedaji udelat driv nez za 2x tolik casu, pokud maji byt presne podle toho, co zadas. >
Pokud se domluvíme na termínu (programátor SÁM řekne, že to stihne do tedy a tedy), tak by měl platit, i když chápu, že se může vyskytnout nějaký problém. Ve vaší branži je možná standardem, že se termíny dodržují, naše dosavadní zkušenost je však jiná. A proto jsem to napsal, jak jsem to napsal, aby hned od počátku byly jasné podmínky.

však keď nemáte peniaze na zaplatenie seriózneho programátora, tak sa ani nečudujte >
Peněz dostali dost. Kdyby se jim to zdálo málo, tak na to nekývnou. Šlo o to, že dostali peníze, se kterými souhlasili, a domluvili jsme se na podmínkám, se kterými taky souhlasili. Jenže ty podmínky pak porušili.

Takže abych to shrnul hledáš špičkového programátora a nabízíš podmínky, které odpovídají průměrnému. >
Podmínky jsou jasné a solidní. Nehledáme špičkového programátora, na něj ani nemáme. Hledáme dobrého programátora, s nímž bude rozumná domluva a který za sebou má nějaké výsledky.

co si kdo zaslouží, není dáno velikostí firmy >
Ano, souhlasím. Jak jsem ale psal, kdybych jako majitel velké firmy nebo velkého média mohl dát na programátora desítky tisíc, tak je rád dám a vyberu si Yůhůa, Plaváčka nebo nějakou podobnou agenturu. Jelikož desítky tisíc na programátora nemáme, tak dávám nabídku tady do fóra, kde by, myslím, mohla být vhodná cílová skupina, která není úplná špička, a proto si můžeme dovolit někoho takového zaplatit.
Pachollini
Profil
Je to trošku od věci, ale víte, koho potřebujete? Myslím, že Plaváček je skvělý webdesignér, ale myslím, že to je něco ÚPLNĚ jiného než skvělý programátor. (Jestli je nebo není skvělý programátor, nejsem schopen posoudit.) Jsem toho mínění, že opravdu dobrý programátor potřebuje teoretické vzdělání v oboru.
Dimitrios Vlasakudis
Profil *
Pro Pacholliniho:

Ano vím. To byl jen příklad profi agentury, kterou si platí velké firmy. Nemyslel jsem Plaváčka jako osobu (ani jej nijak neznám a nevím, jestli je grafik, kodér nebo programátor), ale co jsem koukal - http://www.plavacek.net/webdesign.php - je tam mezi profesemi uvedený i programátor. To ale není důležité, chtěl jsem tím tedy říct, že kdybych byl OstravaBlog velká firma a náklady by nebyly podstatné, tak kontaktuju nějakou takovou agenturu/firmu, jako je plavacek.net, a nedávám inzerát tady.
romanz
Profil
Aby bolo jasne, programovanie sa nelíši od iných zamestnaní a aj keď nevidím dôvod prečo by si "špičkový" programátor nezaslúžil 600 Sk/Kč na hodinu. Ale tých špičkových je tak 0.01 - 0.1% zo všetkých programátorov a tí su už odchytení a oni si nehľadajú prácu cez tieto fóra. Doporučujem pozrieť stránky Microsoft Research, tam nájdete celkom dosť tých špičkových.

Na druhej strane je dosť priemerných programátorov, ktorí sa s rôznych dôvodov zaraďujú medzi špičkových. Veľa z nich je ziaľ nezamestnaných.

Ak ste navrhli aktívne používaný programovací jazyk, máte vydané 3+ kníhy s programovacou tématikou, aspoň 2 akademické Computer Science tituly, neodpovedajte na tento inzerát, pretože pán Vlasakudis nemá pre vás prácu.

Ak nepatríte do kategórie hore tak vedzte že programovanie je jedna z mála činností ktoré sa absolútne ľahko dajú robiť na diaľku a indickí, čínski a africkí PhD budu vďačne programovať za 40Sk/hod.

Doporučujem http://www.rentacoder.com/

Lokálny klampiar je dnes hodný viac ako lokálny programátor.
peta
Profil *
bar Sory, jsem trosku prudas, no :)
- V podstate jsem myslel jen to, ze nemam rad, kdyz mne nekdo tlaci terminem, protoze u programovani se nikdy nevi, co se muze pokazit a pak to chvili trva, nez se to uvede opet do funkcniho stavu.
- A taky mi neprijde moc vtipny uvest, ze nemuzu dat 600/hod ale kolik vam dam nereknu.

Dimitrios Vlasakudis
Termin viz bar, proste muze se stat, ze ti odejde linka, pripojeni na net, disk, pokazis neco v programu a nemas zalohu... Nebo treba neco neumis naprogramovat a delsi dobu ti trva, nez to sezenes. Ted jsem cetl inzerat, kde pri nedodrzeni terminu pada odmena na 50-100% , podle okolnosti. To mi prijde fer.

Prumerny programator potrebuje 200/hod jinak to nemusi pokryt naklady. samozrejme z domu neprojezdi benzin, neztraci cas jizdou... , takze muze jit niz.
Ale je fakt, ze kdyz je vetsi projekt, plati se za projekt (kde je to treba pro 200,000 pro 3 lidi, kteri to zprogramovali za mesic) a ne cas a tam se muze cena opravdu vysplhat i na 600/hod (v tomto pripade 450 = 200,000/3 / 4x40hodin po zdaneni 350).
Vic jsem tim nemyslel. Nemelo to byt osobni.
DoubleThink
Profil *
Uzavírám - koncentace tlachů překročila kritickou mez.

Jen doporučení pro diskutující:

Dimitrios Vlasakudis

Příště prosím méně citového zabarvení (jak můžete vidět, někteří diskutující na to špatně reagují). Zároveň by neškodila stručnost a věcnost.

Ostatní

Autor vlákna se trochu nešikovně dotkl citlivého tématu - penez. To ale neznamená, že po sobě budete hned štěkat jako smečka vlků. Omezte prosím své "rozumy" v tomto fóru na minimum. Díky.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0