Autor Zpráva
karel
Profil *
Mám možnost pracovat ve firmě na pozici junior webdesigner, grafik. Potíž je v tom, že netuším, kolik si říct nástupní plat. Předesílám, že ovládám jen CSS, XHTML a základy PHP. Máte někdo zkušenost, jak se to pohybuje v hrubém?
Gekon
Profil
Záleží na tom, jak velká je ta firma, co tam je za zvířata, kdo jí vlastní apod... kámoš dělal stránky jednoho hotelového řetězce (Fortunahotels) a dostal 300 tisíc... já bych si řekl tak o dvacku:)
Anonymní
Profil *
jde o to, zda ti kamos nekecal :-)
Marty
Profil
Anonymní Já bych řek, že kecal, ale záleží co dělal.

karel: Cena se bude jistě také odvíjet podle toho, jestli si budeš platit daně a podobné sám, nebo to bude dělat firma za tebe. Nechci tu nějak teoretizovat, ale práce pod 150Kč/hod by asi byla ztrátou času (CSS a XHTML bohatě stačí, pokud to zvládáš opravdu dobře).
Meldo
Profil
myslim, ze 150 - 200 na hodinu ako nastupny plat je tak akurat. ako povedal Marty, pod 150 nechoď. a ak je to velka firma, zober aj 400 :-)
jozob
Profil
Anonymní
"jde o to, zda ti kamos nekecal :-)"
V západnej Európe je to taký nadštandardnejší plat. Ale nevyzerá to tak, že by kecal...

karel
Ako už radili ostatní, pod 150/hod nechoď. Pokiaľ robíš kvalitnú prácu, daj si zaplatiť aj 300/hod.
DoubleThink
Profil *
Plat je funkcí intelektuální náročnosti a odpovědnosti.

250/hod je obvyklé ohodnocení u středně velkých firem pro řadového programátora/kodéra. Velmi často se ale odměny určují pro celou zakázku (člověk je placen od práce - ne od hodiny)
karel
Profil *
Čili mám si říct 250 - 300 hrubého. Ehm, kolik to tak hodí měsíčně? Víkendy nepojedu, počítám, že tam budu tak od devíti do pěti... To je 40 000 - 48 000 hrubýho, pokud počítám, že měsíc má 20 prac. dní... Ty vogo, neni to nějak moc? Firma je to dost velká. Daně budou platit oni.
Dero
Profil
karel: Podívej, jde o to, co bude náplní Tvé práce a jak efektivně a kvalitně Ty budeš schopen tu práci vykonávat. Pokud se od Tebe čeká (X)HTML & CSS a Ty obojí umíš perfektně, řekni si o takovou sumu. Programátoři ohrnou nos, ale kodéřina je podobně náročná jako hard-core programování. Ne komplexností, ale právě rozdrobeností. Pokud od Tebe čekají také práce s PHP (které by ses musel učit on the fly), tak jdi maličko dolů.
Kajman_
Profil *
Záleží i na tom, zda ta firma se webdesignem či grafikou živí a mnohdy také na tom, zda je v Praze.
llook
Profil
V západnej Európe
Tak to docela mění situaci - jestli to bylo v záp. Evropě, tak bych tomu i věřil. Třeba v británii je minimální mzda 5.05 GBP, to je 210 našich. Takže webkodér tady bere asi jako prodavač hamburgrů tam.

Ty vogo, neni to nějak moc?
Spočti si čistou mzdu a zas tak moc ti to nepřijde. 40 hrubýho - 28 čistýho. Kalkulačka je třeba tady: http://spocitej.cz/cista_mzda.php
smajli
Profil *
karel
Pokud si chceš ty diktovat platové podmínky tak si nejdříve "obšlápni" terén a někoho kdo tam pracuje se zeptej jak platěj, abys si pak nebyl za joudu.
Pokud je to větší firma, i když pojem větší firma je zavádějící, a mají stanoveny funkce, tak je asi mají i dopředu ohodnoceny a výši platu ti nabídnou oni.
Axamith
Profil
Když to tady sleduji, tak mi jde hlava kolem. Pracuji jako programátor CNC strojů a mám pod rukama stroje v celkové ceně 20 mil. a pořádnou odpovědnost. Když udělám v programu chybu, tak to může stát statisíce. Beru asi 170,-/hod a myslel jsem si, že je slušný plat. Asi se začnu zdokonalovat v psaní webu . . .
ReweR
Profil
Karel

Pokud je to velká firma valil bych tak na 300-400Kč pokud nějaká malá tak 150-300
Záleží taky na tom jaké produkty vyrábí.Pokud by to byla nějaká AMD tak bych si řekl o 600Kč za hodinu ale myslím že kdyby to byla AMD tak by sis zajel do silicon valley a Juniora asi nevezmou :-D
ReweR
Profil
Česko a slovensko hold není U.S.A nebo německo takže 700Kč za hodinu nečekej
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0