« 1 2
Autor Zpráva
Jeremy88
Profil
S nazory uzivatelu "jozoba" a "Začátečníka" souhlasim, kdezto s "petrp" nikoliv. Javascript (pop-up) a povolovani/vypinani cookies se naprosto rozchazi s pristupnosti pro BFU. Jasne, ze vetsina zkusenejsich uzivazelu internetu pouziva "pokrocilejsi" prohlizece a klika na odkazy bud se Shiftem, nebo prostrednim tlacitkem mysi a napr. FF si nastavi tak, aby se okno otevirajici se do nove stranky otevrelo do noveho panelu. Je to dobre kombo, ale moc lidi ho asi moc nepouziva.
petrp
Profil
Jeremy88

Asi jsi to nepochopil (nebo jsi cetl prilis rychle), ale nick Začátečník dava za pravdu mě ...
Takze Tvuj posledni pripsevek ze souhlasis s "jozoba" a "Začátečníka" ale se mnou ne je uplne v rozporu logiky :)
Smiř se proste s tim, že kdyz otevres detail fotky v novem okne je pro tebe mnohem vyhodnejsi nez ve stejnem okne, ze ktereho sousta uzivatelu opusti tvuj web.

Ten priklad s cookies jsem pouzil pro jozoba , aby si umedomil ze nejaky pop up killer SW neprestavuje zadny problem s timto Js VS cookies (ktere ja osobne taky nesnasim), ale jak vidis jak jsou pouzivane a taky uplne v rozporu se vsim ... Proti tomu Js otvirani do noveho okna neni vubec nic.

END :)
jozob
Profil
petrp
Samozrejme pokiaľ ide o foto, je vhodné ho otvoriť v novom okne.
petrp
Profil
jozob

a to tu pises az ted, po tom vcerejsku ? Kdy jsi zuby nechty chranil chytre knihy ? :/
Celou dubu to resime tu galerii fotek, kdy jsem mu radil, aby to mel v novych oknech a Vy dva jste tvrdili, ze je to v rozporu s pritupnosti :/ a ze ne...

TAdy aspon vidis , jak jsou tve nazory vrtkave , priste az budes neco obhajovat zuby nechty , tak zkus zbažit i tu druhou moznost.
peta
Profil *
Jeremy88 Firefox...
[1]
- neni tam hover menu, takova seda by to zlepsila o 100%
- stranka nema okraj zleva a zprava pri male sirce okna
- erb v logu je nevyrazny, navrhoval bych maly tenky ramecek
- cara vpravo u menu mi prijde jako nejaky nesmysl? Protoze mas preci obsah oramovany
- zvyrazneni polozky menu bych udelal barevne, treba bile pismo, cervene pozadi
- vzhledem k tomu, ze v uvodu je lorem isum, tak to neni dodelano
- stranka nema stanovenou minimalni vysku a tak pokazde obsah poskakuje, dost neprijemne
- Fotogalerie postrada miniatury a proto se nacita asi 60-600s, 30k neni miniatura
- posledni 3 obrazky nemaji stejnou vysku

Celkove: graficky je to zajimave az na par detailu, text je citelny, jsou tam jakesi nedostatky v tvorbe. Po strance obsahu jsem se nedozvedel NIC. V podstate jsem se nedozvedel ani jak se vyrobky jmenuji, pribliznou cenu nebo neco z historie firmy, nejake foto a pod. Takze zhlediska zpracovani to ma cenu tech 1000-2000, zhlediska provedeni 2/3, zhlediska obsahu 0. Den prace. Nejlepsi je logo.

Myslim, ze hodnoceni patri do jineho fora...
Obrazek 2 je mozna trosku lepsi, pismo je lepe videt.
A v obrazku 3 se dovidam konecne, co vlastne firma dela, ze vyrabi uzeniny :)
jozob
Profil
peta
Nejak si odporuješ :-)
"Myslim, ze hodnoceni patri do jineho fora..."
Jeremy88
Profil
2 peta:
- neni tam hover menu, takova seda by to zlepsila o 100%
hover efekt u menu je, ale jen takovy nenapadny - zamerne

- stranka nema okraj zleva a zprava pri male sirce okna
i v rozliseni 800x600 tam okraje jsou - sirka hlavniho divu 760px

- erb v logu je nevyrazny, navrhoval bych maly tenky ramecek
nevim ktere logo myslis, ale jak to brnenske, tak to logo firmy je snad vyraznejsi nez bych sam chtel

- cara vpravo u menu mi prijde jako nejaky nesmysl? Protoze mas preci obsah oramovany
obsah menu muze byt ciste textovy, formou tlacitek, oramovany ci neoramovany, ale ja mam vzdycky radsi, kdyz je nejak vyrazneji oddelen od obsahu

- zvyrazneni polozky menu bych udelal barevne, treba bile pismo, cervene pozadi
menu je podle me dosti vyrazne

- vzhledem k tomu, ze v uvodu je lorem isum, tak to neni dodelano
dodelano to (bohuzel) neni, ale tim bych se zde nerad zaobiral

- stranka nema stanovenou minimalni vysku a tak pokazde obsah poskakuje, dost neprijemne
OMG !! stanovit pevnou vysku a co pak budu delat z delsim textem, ktery bych chtel do stranky vlozit; kdyz je tam naopak textu malo, tak vyska u menu (height: 240px;) zaridi, aby se stranka "nerozsypala"

- Fotogalerie postrada miniatury a proto se nacita asi 60-600s, 30k neni miniatura
vim, ale ty obrazky jsou tam jen jako docasna ukazka, takze to zatim neresim

- posledni 3 obrazky nemaji stejnou vysku
a co jako ??? proste jsem jiny nesehanal

A po strance obsahu tam jeste vlastne nic byt nema, protoze z firmy jsem zatim nedostal zadne texty ani materialy, ktere bych na web umistil, ber to prosim jenom jako moji "technologickou" ukazku.

Diky za tvoje postrehy ;)
peta
Profil *
"i v rozliseni 800x600 tam okraje jsou - sirka hlavniho divu 760px"
- pust si FF 500x500 a uvidis, ze sedy okraj kolem ramecku je jen zhora

"nevim ktere logo myslis,"
- prvni, co jsem napsal byl prohlizec a druhe cislo odkazu "[1]"
nevim, proc se vubec snazim...

"menu je podle me dosti vyrazne "
- ano, ale presto bych dal jine pozadi, nejlepe stejnou barvou, jakou je nadpis dane stranky v obsahu, aby bylo jasne, ze zvyrazneni patri k nemu. Ty to mas zrovna sede...

"OMG !! stanovit pevnou vysku a co pak budu delat z delsim textem, ktery bych chtel do stranky vlozit; kdyz je tam naopak textu malo, tak vyska u menu (height: 240px;) zaridi, aby se stranka "nerozsypala""
- jakpsatweb - CSS
- proste to funguje uplne jinak, nez si myslis. FF ma max-heigth , IE ma height a oboji se chova tak, ze kdyz je delsi, roztahne se.

" ber to prosim jenom jako moji "technologickou" ukazku. "
V tom pripade nechapu, co na te strance hodnotit? Prijde mi to, jako kdyz bys tu dal obrazek a ze, co za nej? :)
« 1 2
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0