Autor Zpráva
Honzik
Profil *
Ahoj,

jakou si říct cenu za opravu webu. Co se dělalo? Menší úpravy HTML kódu, menší úpravy CSS. Takto upravovaných stránek bylo v zakázce asi 15.

Vím, je to velmi obecné, ale přesto, zkuste mi, prosím, poradit.

Díky.

P. S.: Nevím, zda to pro vás má nějaký význam, ale jsem z Prahy (student vysoké školy).
jozob
Profil
Honzik
Pokiaľ Ťa nenapadne nič iné, môžeš si určiť si cenu zn hodinu a vynásob to počtom odpracovaných hodín.
Railbot
Profil
...coz neni zrovna nejstastnejsi reseni, protoze si musis vycucat z prstu jak dlouho jsi to delal (pochybuju ze si to budes pamatovat) a za druhe je tam stejne ten problem s urcenim ceny za hodinu. Muze z toho vyjit i uplne nesmyslna castka.
petrp
Profil
Honzik

mno cemu presne rikas mensi upravy html kodu ?

jozob

zapni si prosimte ICQ , chtel bych s tebou mluvit :)
Honzik
Profil *
mno cemu presne rikas mensi upravy html kodu ?
Dobře, budu zcela konkrétní

- potřeba byla změna barvy pozadí (to jsem dělal pomocí CSS)
- potřeba přebarvení nějakých lišt (opět jsem to dělal s pomocí CSS externího stylu)
- na stránkách byl SELECT se soupisem zakázek. Chtěli, aby se, když přes něj přejedu ukazovátkem myšky, zobrazila pacička (místo šipky). Tak jsem to převedl na DIV (s tím souvisela menší změna odkazů)
- vyhození stránky s intrem

To je tak asi vše to hlavní, co mě napadá.
Honzik
Profil *
Pokiaľ Ťa nenapadne nič iné, môžeš si určiť si cenu zn hodinu a vynásob to počtom odpracovaných hodín.
To mě napadlo, ale kolik si v tom případě asi tak říct za hodinu? Tady v Praze se brigády pohybují tak kolem 50 až 60,- korun, ale to je nějaké rovnání zboží ve skladu apod. Tohle si myslím, že je přeci jen trošku fajnovější práci, mohu-li to tak nazvat.

Asi před rokem jsem dělal (pro jiné lidi) nějaké grafy v Excelu. Měl jsem zadána data a měl jsem z nich vytvořit grafy, které se pak budou přikládat k žádosti o grant. Grafů bylo asi 7, ale těch dat zas tolik nebylo (jestli tak v průměru 9 či 10 na každý graf). Dali mi za to 510,- Kč.

Tak co mi, prosím, poradíte?

Předem díky za rady.
petrp
Profil
Honzik

mnmo tak to aasi bylo hned hotovy .. no asi 200 Kč a to je jeste stedre ...
ReweR
Profil
Honzik

No už takhle je 200Kč hodně štědrá částka
protože takové věci se udělají za 10-20 min a když si naůčtuješ tak 50-60kč za hodinu tak ti vyjde 20
Timy
Profil
Já bych za to chtěl odkaz.
Honzik
Profil *
No už takhle je 200Kč hodně štědrá částka
Myslíte, že 200 je už hodně štědré? Já myslel takových 250 až 300. To už teda dle vašeho názoru moc přeháním, jo?
petrp
Profil
Honzik

rekni si tech 300, urcite ti hlavu neutrhnou .
Railbot
Profil
Tak to je docela smesna suma. Na ulici ty penize clovek nenajde, ale za to co jsi delal se mi jakekoli penize zdaji prehnane. Ja jsem zprvu myslel, ze jde alespon o nejaky cely novy design nebo jeho vetsi upravy, ale tohle... :-/
llook
Profil
Railbot
Podle mě to je slušná cena, levnější řešení zadavatel nemá šanci sehnat. Pokud ani neví, kde takové lidi shánět a kolik si zhruba účtují peněz, pak na hledání někoho o stovku levnějšího může třeba dvě stovky prodělat...
Mára
Profil
No myslim, že těch pár kaček se ani nevyplatí posílat na účet, řekni si aspoň 500, přece jen sis na tom dal práci a čas sou peníze :-)
sarus
Profil *
tiez si myslim, ze 500,- - treba okrem priamej prace vidiet za tym aj trochu studovania kodu a nabranie znalosti, urcity cas trvalo vysvetlenie, co vlastne chcu a pod... a cas su peniaze.
los_adios
Profil
Myslím, že pokud je to jednorázová spolupráce, tak by se nechalo tu cenu trochu nadsadit, ale těžko se odhaduje, kolik času jsi na tom strávil.
Jestli s nima ale budeš spolupracovat jakkoli dál, tak bych si na účtování dával pozor, navíc, pro Tebe by bylo perspektivní, pokud by jim ta spolupráce vyhovovala atd... Počítal bych to 100/hodina, 200/2hodiny...
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0