« 1 2 »
Autor Zpráva
Leni
Profil *
Dobrý den. Nejdu s nabídkou ani poptávkou, mám ale dotaz.Na kolik cca vyjde vytvoření www stránek? Myslím základní- HTML + CSS (index + cca 10 podkategorií), spíš informační stránky, fotky, vytvoření hlavičky s logem, umístění na net, validní, nic velkého a složitého. Nikde se nedá najít přibližná cena.Díky moc.
Martin Kuželka
Profil
Ono je to těžké specifikovat. Rozmezí může být 0 až několik desítek tisíc...
NetHill
Profil
Osobně bych to udělal zdarma pro preference, ale cena může být tak maximálně 1000 kč, víš s nečím tak jednoduchým by opravdu málokdo šel... a jestli by šel pak ryche hledejte jiný web servis...
INSiGHT
Profil
NetHill: Jedenáct stran a kvalitní web to může stát mnohem více, než zmiňovaných 1000,-. To je cena tak za logo, nebo grafický návrh layoutu v lepším případě.

Leni: Vše záleží na dodaných podkladech, termínu, použitých technologiích,......

P.S. Čímž netvrdím, že to za 1000,- někdo perfektně nemusí udělat;-)
Timy
Profil
Asi by to chtělo konkrétní příklad webu, takhle obecně to prostě nejde.
Anonymní
Profil *
Protože se v této oblasi pohybuji a živí mě, tak bych odhadoval cenu v půměru tak 5 000,-
avaranger
Profil
Ja to vidim podobne jako anonym. Ja si tim prividelavam, takze delam tak mezi 2 500,- a 5 000,-. Ale vim, ze jsem pod cenou. Ale co se da delat. Nabidek je malo, poptavka je velka. A lidi si to nakonec nechaji udelat od nejake lamy ve FrontPagi. Ach jo :( A velke firmy si radsi zaplati profi firmu.
NetHill
Profil
No podle mne je to otázka asi 5 hodin to vytvořit i s grafikou... jestliže ovšem nechce něco extra graficky složitého... jednoduchá prezentace by podle mého odhadu stála tak maximálně 1000 kč... ovšem profi web až 10 000,-... Ale o profi tu řeč nebyla... Profi si berou až příliš... ovšem jestliže do toho chce započítat i SEO/SEM služby, pak web vyjde na téměř 10 000 kč... Osobně bych to udělal za litr :-)
bar
Profil
NetHill
Toto mně vždycky zaráží, myslím to otázka asi 5 hodin to vytvořit i s grafikou
Takže dostat nápad na slušnou grafiku vebu, dobře ji připravit a všechno nakódovat a odladit, to vše za pět hodit, no já na to nemám :)
NetHill
Profil
Jak říkám záleží na požadavcích... ale dá se to vytvořit za 5 hodin... v pohodě... ale asi ne moc kvalitní.
J
Profil *
Na "webdesigneri" jsou uváděny ceny v rozpětí 2500 - 10000 pro toto:
"Vzorové zadání 2 Vytvoření jednoduchých statických firemních stránek. Firma požaduje jednoduchý moderní design. Stránky budou: homepage, 5x prezentace produktu (foto + krátký text), ceník produktů, kontakt s formulářem, stránka s referencemi a fotogalerie (cca 15 fotek). Celkem asi 10 ns textu, připraveného a naformátovaného v .doc. Firma dále požaduje registraci do českých vyhledávačů. Doménu i webhosting již má."
avaranger
Profil
Tak to je podle me tak za tech 2,5 ... protoze nemas zadnou praci... Vetsinou dostanu seznam produktu a adresu a zbytek textu je na me.
HeWeR
Profil
Pokud požaduješ kvalitní stránky (tedy žádnej rádoby kvalitní web) cena by se neměla vyšplhat nad 15 000 Kč. Do této ceny bylo zahrnuto: grafika, kodovani, SEO, texty, ladění, typografická úprava.

Jestli-že se bavíme o vytvoření profesionálních stránek (tedy dodržení všech pravidel od přístupnosti po validitu) je doba 5 hodin opravdu směšná. Kvalitní web nejde udělat za pět hodin. Dokonce ani za dva, tři dny. Web dělám tak týden. Já nejsem odborník přes SEO, copywriting – na tyto úkony mám lidi. Každý z těchto lidí potřebuje čas. Sladění, odladění a odevzdání finální verze je opravdu otázka několika dní. Na konci je ale kvalitní web. Kadý z těchto lidí je špičkou ve svém oboru.

Nebo také existuje druhá možnost. Najmout si nadšeného studenta, který to všechno zmákne za pět hodin :))
iveta
Profil
HeWeR
mas pravdu take mam na to lidi a ty stranky by se asik pohybovali za 5000kc a taky by to trvalo nejmin tyden.
free.will
Profil *
No nevim kdyz si vemu kolik casu sem stravil studovani tvorby www stranek, cas straveny u toho compu + elektrina + rekneme original photoshop tak mi prijde ze 1000kc je malo :) samozrejme nekdo jako ja kdo chce ziskat nejake reference tak to udela tak levne nebo dokonce i zdarma ale jinak asi vic no :))
Railbot
Profil
free.will
jo to je umeni taky pracovat efektivne a ne jednou za deset minut napsat radek kodu a pak dalsich deset minut sedet s prstem v nose ;) To se ten cas potom natahne. Elektrina moc nestoji pokud nemas za pocitac nejaky pretaktovany monstrum, co hodne zere. A original photoshop mit taky nemusis, stacil trial nebo nejaka freeware nahrada. A jsme na te 1000,- :)
HeWeR
Profil
Railbot
Pokud jsme na 1000, tak si neumíš cenit svou práci a nebo je tvůj výtvor pěkný šmejd :)

A neni to o efektivitě.
t.h.
Profil *
Lidi kteri ohodnoti sve vytvory 1000ovkou jsou bud pitomci nebo lemplove.

Nepodepisu se pod nejakou sablonovitou vecicku, ktera me pak bude pronasledovat nekolik let.
Ice
Profil
t.h.
pitomci nebo lemplove. nebo lidi co potřebují reference získat.
avaranger
Profil
Kdyz si nic neudelal, tak se s cenou pres 5,000 nechytas...

Ja bych nektere sve vytvory hodnotil +- 1,5-2x vyssi cenou, nez sem za ne dostal. Proc? Protoze, kdybych si to nastavil, tak jak jsem chtel, tak by zadne vytvory nabyly :D
HeWeR
Profil
Já vás s těma referencema nechápu.

Měl jsem jeden web - ten jsem ukázal -> první zakázka
díky první zakázce jsem měl dva weby -> ukázal -> druhá zakázka
mám tři weby -> v pohodě získám třetí zakázku

A to už mám čtyři weby, které mi úplně jako reference stačí. Z toho jsem zadarmo udělal jen ten první.

Ano, musím uznat, že ta první zakázka byla haluz (chtěl fakt vidět jen jednu vybranou referenci), ale už se dvěma kvalitníma stránkama můžete dělat divy. Pokud se chcete web designem živit (a umíto to) stačí měsíc (za tu dobu nasbírat kontakty, udělat právě ty dvě, tři stránky) a potom si určujete cenu sami. Takovým pomyslným vrcholem je, když budete mít zakázku svou vlastní -> nebude pro nikoho pracovat. S klientem budete jednat přímo vy. Vše bude ve vaší režii. Nemusíte platit "desátky" lidem, kteří to zpostředkovávají. To je potom zábava :)
HeWeR
Profil
Prosím adminy o smazání tohoto příspěvku, děkuji.

(opera mi to vložila 2×)
t.h.
Profil *
no...to bych si radeji webovky nechal nez je dat zadarmo a nejakou referenci. Radeji bych je vystavil jako ukazku na osobnich strankach. Pri pozdejsim pohovoru, tusim, že kvuli tomu ty reference, bych je predvedl. Nikdo nebude koukat pro koho stranky jsou, ale jak vypadaji a funguji :)
maikeroo
Profil
Cca 10.000,-
NetHill
Profil
Re: t.h. K čemu by ti byli webovky když by jsi nestíhal adminovat více websitů znamená větší nápor na aktualizace a po čase přestaneš stíhat a někomu to stejně dáš (prodáš). A Záleží na tom jak kdo se na to dívá... Někdo chce být vyděn a jiní chtějí potají zbohatnout... Svou práci si necením já, ale ocení ji spokojenost zákazníka a spokojenost jeho náštěvníků...
Railbot
Profil
HeWeR
Pokud jsme na 1000, tak si neumíš cenit svou práci a nebo je tvůj výtvor pěkný šmejd :)

Ovsem ohledne tyhle ceny jsem nemluvil o sobe. Ja za 1000,- ani nevstavam z postele natoz delat nejaky web :))
Oleg
Profil
NetHill - jaka je podle vas jednoducha prezentace a jaka je slozita - muzete mi det priklady ? prosim
avaranger
Profil
Oleg
NetHill - jaka je podle vas jednoducha prezentace a jaka je slozita - muzete mi det priklady ? prosim
Uz to tu zaznelo ;)

Vzorové zadání 2 Vytvoření jednoduchých statických firemních stránek. Firma požaduje jednoduchý moderní design. Stránky budou: homepage, 5x prezentace produktu (foto + krátký text), ceník produktů, kontakt s formulářem, stránka s referencemi a fotogalerie (cca 15 fotek). Celkem asi 10 ns textu, připraveného a naformátovaného v .doc. Firma dále požaduje registraci do českých vyhledávačů. Doménu i webhosting již má.
llook
Profil
Za 1000 korun lze takový web pořídit, když seženete studenta s webdesignerskými ambicemi. Studenti jsou obroti firmám dost zvýhodněni - počítač, jídlo a bydlení jim obvykle aspoň zčásti platí rodiče, software si natahaj z kolejní sítě, a pojištění jim platí stát, takže můžou klidně pracovat za pakatel.

Takový člověk chce sehnat reference (nikoli preference, to je úplně jiné slovo) a udělá to kolikrát i zadarmo, ale zase je to trochu risk. Pokud nemá vůbec žádné reference, patrně nic podobného rozsahu ještě nedělal a může mít proto poněkud zkreslenou představu o náročnosti takového projektu.

NetHill Student, že jo?
avaranger
Profil
llook:
Teds to vystihnul presne. Ono totiz problem je v tom, ze zadna webdesignova firma nezamestna studujiciho studenta (vyjimky urcite jsou, ale to je proste stesti). A jen kvuli tomu, ze se musim este 4 roky placat na VS neprestanu delat stranky.

A kdyz si student nasadi vyssi cenu, tak zase nic nesezene. Protoze vetsina lidi ma ke studentum "vrozenou neduveru" :) Ve stylu "firma - kvalita vs. student - levne". Ale ve skutecnosti za to, co vytvari nektere "firmy" bych se ja stydel a jedine, co bych s tim udelal je presunout na 3,5" disketu s napisem "vadna" a spalit.
« 1 2 »
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0