« 1 2
Autor Zpráva
Freya
Profil
avaranger:
Nemyslím, že u vysokoškoláků by to se sháněním práce kolem webů bylo tak tragické. Stálý pracovní poměr je spíš výjimka, ale externisti na ŽL nebo i na smlouvy jsou úplně v pohodě.
avaranger
Profil
Freya
No.. .tak to by me fakt zajimalo, kde a jak to shanis. Ja myslim, ze nejsem uplne spatnej, ale se shanenim mam docela dost problemy. Jako, rad se poucim.
souki
Profil
Já bych viděl i jinou výhodu studentů. Většinou jim lze nasadit šibeničn termín. Protože jim to až tolik nevadí a pro peníze udělají hodně. Přece jen jsou zvyklí ze školy. Takže když se řekne, že to má být za týden, tak k tomu sednou přes víkend (klidně i přes noc) a udělají co je třeba.
Přijde mi, že toho často i firmy využívají. Najmou si studenta na úpravu existujícího webu za chodu. A tomu nezbyde než dělat v noci, kdy je web volný....
Freya
Profil
avaranger
Nemyslím si, že bych měla někoho poučovat, když už nestuduju. Studium jsem ukončila kvůli zajímavějším pracovním nabídkám, které přišly tak nějak samy :-) Nicméně studenti mají, jak už tu bylo řečeno, výhody díky podpoře od rodičů, daňové úlevy od státu, a navíc jsou obvykle flexibilnější. A ve věku, kdy studují VŠ, už jim ani nemusí hrozit znevýhodnění kvůli nedostatku zkušeností.
HeWeR
Profil
souki
Takové chování zaměstnavatelů (také při brigádách apd.) mi připadé krajně nevhodné. Mám zkušenosti s jednou takovou zakázkou. Čas na zpracovní: 4dny. Docela složitý projekt, jednalo se o kodování 3 tří stránek. Už třetí den chtěli vidět výsledky a neustále jsem byl bombardován mailama jestli to stihnu. Práci jsem dokončil v termínu, ale nebyl jsem s ní spokojený. Když mi něco nefungovalo nebyl čas to ladit, spravovat a tak jsem to musel nějak "ošulit". 2 dny po termínu jsem odevzdal práci, která byla na té úrovni, že jsem se nestyděl pod to podepsat. Přesto přicházeli další požadavky, změny, které původně nebyly v popisu práce. Dva dny za sebou jsem šel spát ve čtyři, druhý den v 6 do školy, abych to všechno stihl.

Nejvíc mě dorazilo, když mi ona firma strhla peníze s oznámení, že práci jsem neodevzdal v termínu.
souki
Profil
HeWeR
Tak to je zase druhý extrém... Šlo mi spíš o to, že "normálnímu člověku" nemůže firma říct, aby něco předělal nejdřív v 18.00, aby nesnížil návštěvnost serveru.... V tom má student výhodu. Jindy by to ani nedělal, protože přes den je ve škole.
Anonymní
Profil *
Když se tady tak mluví o těch studentech...
Patřím taky mezi ně a chystám se také věnovat tvorbě stránek na zakázku. Bohužel mi ještě není 18 (Gymnázium), takže ŽL je pasé. Co mám tedy vypsat nějaké firmě, která po mě chce stránky + nějaký doklad (aby si mohla odečíst DPH), když fakturu vypsat nemůžu? A můžu si nějak "pojistit", že mi daná firma za práci opravdu zaplatí (smlouva, příjmový doklad - můžu sepisovat?, ...)?
souki
Profil
Anonymní
Dohoda o provedení práce... Ta je na to ideální. Ale nevim jak je to přesně s těmi 100 hodinami na rok. Jestli to platí pro jen jednoho zaměstnavatele nebo ne...
Že ti zaplatí se dá pojistit celkem snadno. Já to dělám tak, že udělám část webu na svém hostingu a řeknu si o zálohu. Dodělám ho, oni si prohlédnou, zaplatí a já jim ho převedu.
V případě webu pouze v HTML to ale moc nepomůže...
HeWeR
Profil
souki
Platí to jen pro jednoho zaměstnavatele.
souki
Profil
HeWeR
Výborně. Takže můžu vypisovat DPP do aleluja a nic se neděje? Teda... akorát z toho platim daně?
bar
Profil
souki
srážkovou - do 5000 15% nad 20%. Ale tu by měl odvádět přímo zadavatel.
souki
Profil
bar
kde jsou ty zlatý časy, kdy jsem si chodil na finančák, aby mi vyplatili dan co za mě zadavatel zaplatil jelikož jsme student... To byla vždycky pěkná finanční injekce =)
HeWeR
Profil
bar
Pokud doložíš potvrzení o denním studiu je srážková daň do 5000 kč nulová.
All4Net
Profil
Nethill
Osobně bych to udělal zdarma pro preference, ale cena může být tak maximálně 1000 kč,
No podle mne je to otázka asi 5 hodin to vytvořit i s grafikou

No vidim, ze Ty skusenosti s tvorbou webu moc nemas. Uz len za graficky dizajnovy navrh by to bolo malo tych 1000Sk. A co sa tyka Tvojich odhadovanych hodin, tak je to malo na samotny ten dizajnovy navrh a nie na tvorbu celeho webu.


Anonymní
Protože se v této oblasi pohybuji a živí mě, tak bych odhadoval cenu v půměru tak 5 000,-

Prepac, ale neverim ti, ze tvorba webov ta zivi, ked davas taketo ceny. Bud mas aj iny zdroj prijmov, alebo bohatych rodicov/zenu/priatelku :-)


Ostatne prispevky som radsej ani necital... Ved ludia, cente si svoje vedomosti a pracu. Samotny zadavatel aj tak sam neskor casom zisti, ze web, ktory mu robil niekto za 1000,-Sk bud za nic nestoji, alebo ak ano, tak aktualizacia o jeden dva roky je off.
jezinka
Profil
u mne se graficky navrh pohybuje nekde okolo 2000 Kc (nekdy davam 1 navrh za 1500 nebo 2 stylove odlisne navrhy za 2500-3000 kc, je to fakt ruzne). Pokud jdu do nejakeho tendru, tak skicovne je cca 500 kc, pokud to ma byt hooodne rychla prace (typicky udelat skicovne pres noc), tak je to za 1000 kc.
Prevedeni webu do HTML/CSS uctuju tak nekde okolo 2000 - 5000. To je cena bez programovani, pouze HTML/CSS. Je tedy pravda, ze ja tam v pozadi programuju (typicky includovani hlavicek a paticek do jednotlivych stranek), ale to se nepocita, to je kvuli me lenosti a prehlednosti pro dalsiho potencialniho tvurce toho webu :)
No a kdyz se jedna o nejake programovani, tak je to modul od modulu. Treba zadavani prednasek, kdy majitel webu zadava pouze nazev prednasky a jeji text (tedy zadne datumy, kategorie, vychytavky apod.), tak to je tak za 1500 kc.
Ale musim zduraznit, ze to jsou dost priblizne weby a taky to, ze weby mne nezivi, mam hlavni pracovni pomer jinde, takze tohle je takovy konicek, protoze mne to bavi. A presto se neprodavam pod cenou, jak zni dnesni motto na underground.cz, "nejsem devka jsem webovy programator!" :)
diskuzed
Profil *
Je to celkem usmevne cist ty ceny. Realna cena je minimalne 5000,-. Studenti, kteri to udelaji bez dokladu, na notebooku koupenem rodici a softwaru stahnutem z kolejnetu, jsou za takovou praci a 1000kc radi, alespon muzou jit dalsi den do hospody a referovat pri tom, jaky jsou designeri, resp. programatori, kdyz prave dokoncili rozsahly web za 1000kc :)
Gekon
Profil
diskuzed
Děkujeme za hodnotný příspěvek. Půl roku po funuse.
« 1 2
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0