« 1 2 »
Autor Zpráva
NetHill
Profil
Hledáme mladý lidi tak 12 - 20 let kteří by rádi spolupracovali na tvorbě webů... Neplacený, ale získají tak zkušenosti... Požadavky jsou základy HTML a aby už měli minimálně jeden web za sebou.. (ne ve Front Page) no a grafiky... php programátory... Jsme komunita open source tvůrců...
WanTo
Profil
A co s ní?

Update: předchozí příspěvek byl upraven, takže získal smysl :-)
killer
Profil
Bližší informace ?? web atd ??
WanTo
Profil
php programátory...
A co třeba J2EE nebo .NET?
NetHill
Profil
Vše je ve fázy náboru a zjištění zájmu mladých lidí... Budeme něco jako charita... dělat stránky zadarmo nebo za malý obnos (aby jsme uživili náklady) + nějaký websites, který zaujmou mnoho lidí.
NetHill
Profil
Pouze Open Source... HTML, PHP, CSS, SQL, GIMP grafici, atd.
killer
Profil
Nemohl bys sem napsat icq ??
WanTo
Profil
Pouze Open Source...
To bylo myšleno na můj dotaz A co třeba J2EE nebo .NET??

Než založíš nějakou Open Source komunitu, tak bys měl nejdřív pochopit pojem Open Source. Že Java a .NET nejsou Open Source technologie (mimochodem u Javy je to jen otázka času), neznamená, že v nich nejdou tvořit Open Source projekty šířené např. pod GNU General Public Licence. Mimochodem, četl jsi tuto licenci?
NetHill
Profil
Zatím je to jen projekt ve fázi průzkumu... ale jestli bude zájem, tak se koupí doména, vytvoří website, navrhne přesně celý projekt a začne se dělat... Tvorba bude jen jako hobby a zdarma, takže od nás nemohou zákazníci požadovat zázraky, ale jestli že budou chtít kvalitní presentaci mohou se na nás obrátit...
NetHill
Profil
Ano četl v českém překladu i anglickém originále. Tvořit budeme jen pomocí open source softwaru... Java zatím moc open source není.
WanTo
Profil
Tak to na vás kašlu. Uvažoval jsem o tom, ale když trváš na pravěkých technologiích... Škoda.
killer
Profil
Já bych to klidně i vyzkoušel .... alespoň bych se přiučil a zdokonalil
Jay Jay
Profil
NetHill : Už se ti někdo ozval ? Já jen že nikde nevidím kontakt, kde by se případní zájemci mohli na tebe obrátit :o)
Casero
Profil
jo..to je pravda...kam se ti maj zájemci ozvat???...už i killer chtěl icq...
NetHill
Profil
Zatím to necháme zde a podle zájmu se kdyžtak domluvíme...
Jay Jay
Profil
NetHill : tímto přístupem - zájem bude spíš upadat než vzrůstat ;o)
killer
Profil
2NetHill taky si myslím jak říká jay jay, měl by ses trošku rozpohybovat ;-) co čekáš, že zde vyřešíš ??
ah01
Profil
Mě to přijde jako docela zajímavý nápad. Vytvořit skupinu lidí, která by se zabývala tvorbou stránek zdarma, získali by se tím reference a zkušenosti, třeba i s prací v týmu. Akorát nechápu to striktní dodržování Open Source. Souhlasím, že výsledné produkty by mohly být pod GNU GPL, ale proč je nutně používat i k práci?

PS: nechci, aby to vyznělo jako, že jsem odpůrce OpenSource, to ani náhodou, ale tak jak je to podaný, to vypadá, že bych nemohl používat třeba ani PSPad (to Open Source neni) a musel bych pracovat výhradně na Linuxu

Jinak jako PHP a JS programátor bych do toho možná šel...
Hugo
Profil
Nápad je to určitě dobrý, ale jsem mírně skeptický. Pár podobných projektů jsem zažil, a všechny skončili po velmi krátké době, ale pokud se to rozjede, tak Vám držím palce.
Timy
Profil
A já se hecnu a hlásím se taky! Jen by mě zajímalo, kdo všechno už je v týmu (viz Hledáme mladý lidi a Jsme komunita)?
Jay Jay
Profil
Hugo : Máš pravdu, podle mě tento nápad už zanikl u nějaké třetího příspvěku ( "+- 5" :D, ale spíš "-" :D )

Mno až zase někdo příjde s podobným nápadem a přídá k tomu aspoň jeden kontakt na sebe, tak mi nezapomeňtě říct :o)
Oleg
Profil
:) zajimave - to jsem jeste nikde nevidel - open source tvurce web stranek :)

za chvili se bude delat vse zadarmo :) zvladat to budou s miliardou chyb nejen deti od 12 let, ale uz od 6 let. (s 2 miliardy chybama)
FantomX1
Profil
My mame sice mensi tim, sklada sa asi z 5tich ludi, ale je to free projekt a robime ho zo zabavy
www.xatchat.sk a sme spolu uz celkom dlho, nejaky ten polrok. Taktiez by som do niecoho podobneho siel, ziska sa tym mnoho skusenosti ked sa odkuka od druhych co ako robia a naopak, druhi odkukaju odo mna, alebo by sme mozno este niekoho zobrali do nasho timu. :)
Norton
Profil *
Měl bych taky zájem, ale chtělo by to nějaký kontakt
Oleg
Profil
na to ze je to open tak to odpovida provedeni a kvalite :) zvlaste se mi libi design devadesatych let
malvig
Profil *
zájem je určitě, s GIMPem pracuju, navíc můžu nabídnou i BLENDER
killer
Profil
Bude se teda něco dít ?? Nějaký kontakt atd ??
Leo
Profil
Projekty, ktery nevznikaji z potreby vytvorit neco konkretniho (mam cil, pak hledam technologii a pak lidi, pokud neumim/nezvladam sam) podle me vyhniji samy. Dulezite je, aby pri nich nebylo utraceno zadne zvire :-) Leo

P.S.: Sam tvorim v PHP, weby mam na Linuxu, ale na notebooku mam Windows a nevim, proc bych se mel pinozit s grafikou v nejakem GIMpu, kdyz muzu pouzit to, co mi hovi.
Tomik
Profil
NetHill
Nerozumím, proč tak striktně trváš na tom, aby byly weby vyvýjeny na open-source programech. To chceš, aby si členové komunity ty programy upravovali? Nevidím, pro účely vaší komunity, rozdíl mezi freewarem a softwarem šířeným zadarmo a open-source.

Jinak pokud bude nějaký zajímavý, konkrétní projekt, rád se přihlásím a pomůžu...
Leo
Profil
"Nerozumím, proč tak striktně trváš na tom, aby byly weby vyvýjeny na open-source programech. "

Vy jste nepochopil, ze pouzivat open source je CILEM celeho projektu, ne prostredkem a cestou :-) Leo
« 1 2 »
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0