« 1 2 »
Autor Zpráva
MiG
Profil *
Vážení, předem vám děkuji, že si odpustíte různé posměšné poznámky. Pokud je můj požadavek nerealizovatelný, lze to jistě napsat i normálně. Děkuji.

Mám představu systému, který by spojoval následující funkce:

--- autorizovaný přístup
-- více kategorií přispěvovatelů
--- e-shop, který se na první pohled tváří jako katalog
-- podkategorie
-- objednávky zasílané emailem
-- zboží trojího druhu
- normálně prodávané
- momentálně není na skladě - lze žádat info o možnostech dodání
- zboží není vůbec k mání - nelze zařadit do objednávky
--- redakce
-- příspěvky vztažené k položkám e-shopu/katalogu
-- více kategorií přispěvovatelů
--- fotogalerie
-- možnost vkládání fotografií do článků redakce
--- rozšiřitelná vícejazyčnost

Platforma libovolná, uvítám ASP + MDB.

Rád bych zjistil, zda je to reálný požadavek, pokud se nebavíme o někoilikadesetitisícových honorářích. Prodávám sice (papírové modely - vystřihovánky), ale je to spíše koniček a zabývám se tím mimo HPP, takže na profíka mít nebudu. Nepožaduji zpracování designu, potřebuji funkčnost.

Uvítám i jen spolupráci ve formě konzultací a porad - v ASP bych byl ochoten se do toho pustit sám - PHP se však kvůli tomu ale učit nehodlám. Uvítám i polemiku o ne/potřebnosti některých funkcí, jsem ochoten z požadavků i slevit.
Pokud bude potřeba, rád doplním či upřesním info o uvažovaných funkcích a vazbách.

Děkuji vám za vaše odpovědi. Mějte se hezky.
M. Gabriel
MiG@papermodel.cz
www.papermodel.cz
thingwath
Profil
No, sranda to není. Mít vícejazyčný obsah, kompletní e-shop a redakční systém, to dá něco práce. Netroufám si to nějak moc odhadovat, ale určitě je to docela náročný projekt.

Hm, polemiku, no, jste si jist, že všechno to co uvádíte potřebujete? Pokud myslíte, že ano, tak IMHO chystáte poměrně velký projekt a ten holt něco stojí...

Po nějakém existujícím řešení jste se poohlížel?

Mimochodem, kdybych nebyl nemehlo, taky bych stavěl papírové modely tanků, nicméně všechny moje pokusy dopadly hrozně, tak to radši nědělám :-)
mgiel
Profil
No nevim jestli sezenete nekoho na tak velký project za pár korun.Možná by se dala udělat taková levnější varianta,kdy by jedna půlka byla samoovladatelná a druhá půlka by byla závislá na adminoj - samozrejme by se pak cena velice snížila ,ale muselo by se počítat do budoucna práce za admina při změnách,úpravách atd.Vždy lze vymyslet levnější řešení ...ale do určité míry.Protože už když spočítám cenu za design a jazyky ,u kterých bych doporučoval profesionální překlad - cena již značně začne nabívat.
Yuhů
Profil
Výše nastíněná funkčnost patří rozhodně mezi desetitisícové položky, spíše až statisícové.

S ASP je ten problém, že v ASP dělá relativně málo lidí, takže se hůře shání rada, pokud na něčem zamrznete. To je důvod, proč mám rád PHP -- píše v něm skoro každý a existuje fůra zdrojů.

Asi bych opravdu doporučoval poohlédnout se po nějakém hotovém řešení. Ale nevím, jestli se na toto hodí spíše eshop nebo redakční systém.
MiG
Profil *
to thingwath:

jste si jist, že všechno to co uvádíte potřebujete?

Čím si člověk vůbec může být jist? Co jsem psal bych viděl jako ideál... ke kterému bych se rád co nejvíce přiblížil. Zatím jsem nikde nic běžícího, co by se mi líbilo nezahlédl. Tedy alespoň ne mezi free download... Máte nějaký tip?

Ubrat asi nelze autorizaci návštěvníků - kvůli e-shopu.

taky bych stavěl papírové modely

Máme k dispozici i zcela jednoduché modely a nikdy není pozdě začít... :-))


to mgiel:

jedna půlka byla samoovladatelná...

Můžete mi trochu příblížit jak to myslíte? Nechci nic, o co by se mi musel v budoucnu starat někdo jiný. Zlevnit to můžeme hned:
- nechci žádný návrh designu, spokojím se s funkčností. [Mimochodem koukal jsem na některé Vaše výtvory a jsou fakt super, nicméně domnívám se, že pro funkčnost je nepotřebuji - promiňte, třeba později. :-)) ]
- nepotřebuji zajišťovat profesionální překlad, potřebuji jen funkční možnost.
K té vícejayčnosti: zřejmě jste na můj web jukl - nechci jej rozhodně mít celý vícejazyčný - týkalo by se to hlavně položek v katalogu/e-shopu - tedy polí, jež se mají vypisovat z DB. To zvládnu s pomocí kolegů modelářů.


to Yuhů:

To je důvod, proč mám rád PHP

Trochu se vrtám ve VBA a to je důvod, proč mám rád ASP. :-))
PHP by pro mne znamenalo začít se učit další jazyk. :-(( Nicméně kdybych se někde dostal k něčemu funkčnímu, pokusil bych se to upravit. Bohužel zatím jsem nenašel vyhovujícího hermafrodita...

Hledání dle mne třeba začít od e-shopu s funkcí hodnocení zboží - nemáte někdo nějaký tip?


A kdyby nic, nemáte někdo alespoň nějaký tip na script [v ASP :-))], který by z MDB dokázal vytvořit TXT či CSV obsahujícím některé záznamy (podle nějaké podmínky). Ten TXT pak potřebuji podstrčit dalšímu scriptu, který by jej dokázal načíst a zaktualizovat mi MDB? Onen TXT (CSV) by obsahoval tři záznamy se statutem "add", "update", "delete". (Chtěl bych to používat pro rychlejší update MDB, tedy přenos z local na net.)


Děkuji vám za váš čas i nápady, mějte se hezky.
MiG
thingwath
Profil
Máme k dispozici i zcela jednoduché modely a nikdy není pozdě začít... :-))

No, uvidíme v důchodu :-)

Každopádně, co jsem pročítal ty požadavky, tak nemyslím, že jde o malou věc. Význam má taky jakou očekáváte zátěž a jaké prostředky na to máte (co se týče provozu). Nějaké hotové řešení se na to možná najde, ale je možné, že bude poměrně náročné na provoz.
MiG
Profil *
Od systému samozřejmě očekávám zvýšení návštěvnosti, avšak nedokáži odhadnout v jaké výši. V současnosti mám průměrně 210 přístupů za den.
Pokud jde o prostředky, máte zřejmě na mysli hosting - sedím u Superhostingu a mám "PHP, ASP, ASP.NET, POP3, SMTP, FTP, mySQL, Access a další".

Co máte na mysli "náročností provozu"?
Víte-li o něčem hotovém, předem Vám děkuji za info.

Mějte se hezky.
MiG
thingwath
Profil
Náročností provozů myslím jaké železo budete potřebovat na provoz takového systému. U hostingu těžko říct co budou ochotni snést.

Pro 200 lidí za den se myslím zatím všechny tu funkce moc neoplatí. Růst taky nedokážu odhadnout, nemám ani představu jaký může být zájem o papírové modely. Hotových řešení (nejen) v PHP je spousta, ale nedá se na první pohled odhadnout jak splňuje všechny požadavky, o jak kvalitní řešení jde ... O ničem konkrétním bohužel nevím. Z té části redakčního systému bych možná nějaké tipy měl, ale žádné neobsahují nic podobného e-shopu, který představuje zásadní část požadavků, takže se raději nějakých doporučení zdržím.
mgiel
Profil
to MIG

.Jendá se totiže o redakční systém s e-shopem.Rad bych pomohl,kdybych mohl ale jsem jaksi pouze grafik a zcela funkční systém za velmi nízkou cenu asi neseženu.

No a jestli si na mne vzpomenete,budu rád :) Každopádně jestli se vám líbí moje obrázky,mail mám v infu :)
MiG
Profil *
to thongwath:

V situaci, kdy mi na web, kde není téměř nic, leze 200 lidí, si dovedu představit i číslo 578. Je to lepší? :-))


to mgiel:

Obrázky jsou super, jen musím dozrát k přesvěddčení, že je potřebuji mít na svém webu. :-)) Zatím mohu alespoň doporučovat.


fšem, fšem, fšem:

a) Víte někdo o FUNKČNÍM free download e-shopu s funkcí diskuse ke zboží?
b) V PHP lze zrealizovat odesílání e-mailů? Co já vím, ASP potřebuje komponnetu CDONST-MAIL, kterou málokterý hosting povolí.

Děkuji za info, mějte se hezky. MiG
thingwath
Profil
K té otázce b, ano, bez problémů, funkce mail a na linuxových hostinzích myslím většinou ok.
4shop.cz
Profil *
Pokud by jste meli zajem muzete se podivat na nas projekt www.4shop.cz (www.levnyshop.com) a vetsinu funkci co pozadujete ma system jiz v sobe zaintegrovano!

Demonstraci obchodu naleznete na www.levnyshop.com/demo a administraci na www.levnyshop.com/demo/admin.
Tomáš
Profil *
to MiG:
Zrovna dokončuji jeden takový projekt, která požadujete viz: www.pcmodrice.cz
S fotogalerií není taky problém: fotogalerie
Pokud máte zájem můžete mě kontaktovat. Vzhledem k tomu, že jsem student nepožaduji takové vysoké částky jako nějaká profi firma.
Dedek
Profil *
Myslím si že bych to zvládnul cca 2mes. prace a přiměřeně peněz
Celkem jsem prokous C# a .NET rok zkušeností.

Ozvi se
kral.vladislav@volny.cz
Tomexx
Profil
Vychazel bych z naseho e-shopu s CSV importem, k tomu by se dodelalo forum a vicejazycnost. Vsechny body co jste napsal mi prijdou OK. Neco by to samozrejme stalo, ale ne prehnane moc. I ovladani by bylo relativne jednoduche. Vzhledem ke specificnosti bych po nejakem free hotovem reseni nesahal, imho se na tom stravi vic prace upravama, nez udelat to na miru rovnou.

V pripade zajmu:
tomovomail zavinac seznam tecka cz
Martin Kuželka
Profil
Možná by občas nebylo od věci podívat se na datum zaslání příspěvku.
Tomexx
Profil
Možná by občas nebylo od věci podívat se na datum zaslání příspěvku.

Hmm to je pravda, zmátl mě Dedek, když se to díky němu objevilo mezi posledníma....
peta
Profil *
Tomáš Sak ti nejak zlobi hover na strance http://nase-c4.wz.cz/fotogalerie.php
Najedu na ramecek a nic, musim az na pismenka.

MiG
www.volny.cz/peter.mlich/www.htm
mam tam par odkazu na nejake stranky...
treba dobry je unas.wz.cz nebo, jak je ten odkaz, tam jsou takove zakladni veci, jako forum, chat, nejake efekty a tak... Velmi pekna stranka s priklady, jen tam nema demonstraci.
- Na redakcni systemy pohledej na interval.cz
- na validitu pouzil www.htmlvalidator.com LITE verzi
- fotogalerie viz PHP script na //joe.rar.cz
Na ASP hodne rychle zapomen, ja mel tu cest v tom jednou neco delat a oproti PHP to nejen, ze neni lepsi, ale jeste se za to plati tezky penize, kdyz to chces pouzivat. Kazdopadne to ani tolik nerozhoduje, jako spis programator.
Proc zapomen? Ty to chces zrejme cista ruka a to ti v ASP nikdo neda, v PHP je to vetsinou FREE, treba forum na blueboard se casto stahuje.
kaifman
Profil
Martin Kuželka

sem si rikal kua ze uz jsem to nekdy cetl >)
peta
Profil *
Martin Kuželka a kucis, datum 3.2.2005 :)))
Treba reklamovat Juhu, ze mu to nemaze prispevky starsi 3 mesice. Chtelo by to nastavit pro nektere fora, jako toto :)
thingwath
Profil
To by byla ta největší možná kravina.
Timy
Profil
thingwath
kdybych mohl, tak bych použil silnější slovo než kravina :D

peta
Ty fóra tady zůstávají proto, aby se uživatelé neptali pořád na to samé. Takhle si do vyhledávání napíšou "návštěvní kniha", podívají se a vidí (někteří to sice nedělají, pravda, ale IMHO většinou to jsou nováčci, co jsou tady prvně).
Nebo já když mám dlouhou chvíli, tak si projíždím fóra jedno za druhým a čtu si je a objevuji tak nové věci, co ještě neznám. Minimálně dva důvody, proč staré příspěvky nemazat a myslím, že by se jich dalo najít dalších deset.
A BTW mohl by jsi psát správně Yuhůovu přezdívku?!
MiG
Profil *
Źádný mazání, pánové! :-))
Timyho argument "zůstávají proto, aby se uživatelé neptali pořád na to samé" je OK.
Ostatně díky reinkarnaci mého příspěvku se mi až nyní ozval první člověk, který mi nepsal proto, aby mi zdůvodňoval, proč to nejde, ale že by se o to rád pokusil. Doufám, že ho neodradím a vydrží. :-))
Anonymní
Profil *
http://travel.emao.org/ <a href="http://travel.emao.org/">spain real estate</a>
Anonymní
Profil *
http://travel.emao.org/ <a href="http://travel.emao.org/">spain real estate</a>
Marcus Flintus
Profil *
2 MiG:

Trochu se vrtám ve VBA a to je důvod, proč mám rád ASP. :-))
PHP by pro mne znamenalo začít se učit další jazyk


- to je tak trochu nesmysl. programování je o tom pochopit jeho vlastnosti, kdy využívat funkce, apod, zrátka jde o to naučit se teoretický programování. potom naučení se dalšího jazyka většinou spočívá v tom, naučit se trošičku jinou syntaxi, jiné nazvy funkcí pro to samé. když umíš teoreticky programovat, tak ti k naučení se dalšího jazyka stačí pouze jeho manuál... a přechod ASP -> PHP a obráceně drastickej rozhodně není.

co se týče proč používat PHP spíš než ASP, tak souhlasim s Yuhůem, a rád bych přidal důležitou věc, že ASP běhá především na windowsech (ještě jsem neviděl porádně fungující obdobu ASP pro Linux). a tam je ten problém -> windowsy jsou placený, takže hosting s ASP se jednak těžko shání a jednak bude dražší.

i když pro projekt tvého kalibru opravdu asi o nějakejch 100 kč/měsíc navíc nebude nějaká výnamná částka, co? =)
lord-nekromi
Profil *
potrebujem radu ako naprogramovat chat v html
habendorf
Profil
potrebujem radu ako naprogramovat chat v html

V html těžko.
Railbot
Profil
lord-nekromi
Jinými slovy ani ne těžko jako spíš doslova - nejde to.
mamaaa
Profil *
mozna bych e-solution mohl prodat (vlastni vyroba - rok a nekolik mesicu vyvijena - pouzito kompletne SMARTY - backend + frontend plne nastavitelny dle pozadavku + moznost dopracovani modulu)

vse vyse napsane obsahuje - obsahuje i neco navi, ale neobsahuje:

redakce
více kategorií přispěvovatelů
--- fotogalerie
-- možnost vkládání fotografií do článků redakce

to by se ale mohlo dopracovat.... realna cena, prodejni, je cca 80.000,- (bez tech polozek co jsem napsal, ze neobsahuje) - licence se vztahuje pouze na jednu domenu

vyuziva php a mysql

info@artysite.net
« 1 2 »
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0