Autor Zpráva
none
Profil
Začaly prázdniny a já nemám žádnou manuální brigádu, takže scháním nějakou brigadu u které zapojím hlavu, když už u toho počítače sedím, tak aspoň s nějakým účelem .-) ne?

Takže co umím neboli nabízím:

mé zanalosti se pohybují ve vývojových aplikacích
>> PHP a MySQL

ve webdesignu
>> xHTML a CSS

Nabízím vytvoření kvalitní webové prezentace, se správou webu v php. Web bude vyladěn graficky i kodem, kód bude splňovat požadavky W3C validity (xhtml 1.0, xhtml 1.1) a tím bych měl docílit maximální dostupnosti, dále SEO (Search Engine Optimization) pozici ve vyhledávačích...

Mé reference:
>> Juiicy clan Grafika webu
>> Administrace webu PHP a MySQL správa webu

Kontakty:
ICQ: 271 980 680
E-mail: babyskillz@gmail.com
Jabber: aNez@jabber.cz
zimmi
Profil
Začaly prázdniny, sháním, účel

Ještě že nechceš dělat copywritera...
none
Profil
zimmi
.-) ve škole už se neučime gramtiku a ta mi nikdy nešla asi to bude tim že nejsem rozený čech, btw: ale stejně mám z čj za 4.
Railbot
Profil
kód bude splňovat požadavky W3C validity (xhtml 1.0, xhtml 1.1) a tím bych měl docílit maximální dostupnosti

Hlavne u toho XHTML 1.1, ze ano? :) Tam s timto pristupem nedocilis zadne pristupnosti. Dalsi zacatecnik.
none
Profil
Railbot

Vím že použitelnější je xhtml 1.0 než xhtml 1.1 protže je to jinačí u každého prohlížeče ale dá se to jednoduše nadefinovat pro každý browser.
djlj
Profil
Vím že použitelnější je xhtml 1.0 než xhtml 1.1
Co to je za blbost?
Souhlas s Railbot.
Martin Kuželka
Profil
Vy si fakt nedáte pokoj :-) Pokud chcete diskutovat o tom, jestli je lepší xhtml 1.0 nebo 1.1, založte si nové téma. Tady to nemá co dělat! Pokud nemáte nic k tématu, tak, prosím, mlčte. Díky za pochopení.
none
Profil

XHTML 1.1

Standard XHTML 1.1 je postaven na předchozím XHTML 1.0 Strict, z něhož odstraňuje všechny prvky, které byly označeny jako deprecated (překonané). Nesetkáte se například s atributem name, jehož funkci má nyní plně nahrazovat atribut id s unikátní hodnotou. Do XHTML 1.1 pochopitelně nebyl zahrnut žádný z elementů a atributů, které opustil již XHTML 1.0 Strict, takže například zcela chybí definice rámů a všechny atributy zaměřené na definici vzhledu elementu (align, width...). Překvapivě zůstává zachována nejstarší skupina elementů orientovaných na vzhled (b, i...), zatímco třeba atribut style je nově označen jako překonaný (deprecated), ačkoli toto je pochopitelné, protože tento atribut popírá myšlenku oddělení obsahu dokumentu od vzhledu.

Nasazení XHTML 1.1 je podle mě v nynějších podmínkách sporné z hlediska kompatibility. A tak stále zůstává nejpoužitelnějším standardem XHTML 1.0 Transitional. Výjimkou by mohly být dokumenty publikované na intranetu s jasně daným typem prohlížeče. Přesto je XHTML 1.1 přelomový standard, protože zbavuje HTML/XHTML nešvarů a přežitků přinesených z minulosti.
... viz. Interval http://interval.cz/clanky/vyvoj-a-standardy-xhtml/
none
Profil
Railbot

BTW: Railbot je asi velky webguru. Se svým obřím weblogem s 10000000 unikátních návštěv denně, který je momentálně pozastaven z důvodu práce na novem designu kerej bude hotový až za celý velký měsíc.
Railbot
Profil
none
Nejsou argumenty, tak se snazis navazet? :) me nevyprovokujes, protoze v porovnani s tebou ten webovy guru skutecne jsem. Poukazovat na muj stary web je zcestny, delam jine projekty. Navic mam pravdu. Pouzitelne XHTML 1.1 podle stadardu neexistuje a pokud se ti nelibi, ze te nekdo poucuje, tak to mas hotl smulu kdyz jdes s kuzi na trh :p
thingwath
Profil
Pouzitelne XHTML 1.1 podle stadardu neexistuje

Docela by mě zajímalo co je toto za krávovinu.
Dero
Profil
Docela by mě zajímalo co je toto za krávovinu.

Pokud Railbot mluví o webové použitelnosti koncových internetových stránek (tedy těch, které jsou přístupné celému světu), tak má pravdu. Z hlediska použitelnosti je kritická chyba, když se uživateli nejrozšířenějšího prohlížeče zobrazí strom dokumentu.

Spíše bych se však klonil k termínu přístupnost. XHTML není přístupné.
Timy
Profil
Dobře, já myslím, že už to i tady párkrát na diskusi zaznělo, ale ještě raz:

Co je potřeba k tomu, abychom vytvořili právoplatný XHTML 1.1 dokument? Stačí dodržet tohle. Na MIME nezáleží. Tedy XHTML 1.1 stránka poslaná jako text/html neporušuje specifikaci XHTML 1.1. Co říká tahleta stránka je nepodstatné, není to standard ("This document is a Note made available by the World Wide Web Consortium (W3C) for your information") a stejně tak w3c kecá i tady, neznám žádnou specifikaci, o kterou by se tato FAQ mohla opřít.

Pardon za OT, ale třeba to už jednou provždy vyřešíme.
thingwath
Profil
Pokud na tom něco neexistuje, tak je to standard -- jde buďto o doporučení nebo specifikaci.

XHTML jako značkovací jazyk nemá s přístupností ani použitelností žádné problémy, navíc díky XML umožňuje zkombinovat další jazyky a použitelnost i přístupnost tak zvýšit nad rámec toho co by v HTML bylo možné.

Uváděný problém je problém s přístupností a použitelností uvedeného prohlížeče, nikoliv značkovacího jazyka.
thingwath
Profil
Timy
To je taky pravda.
none
Profil
viz. http://weblog.juiicy.com/ tady pouzivam xhtml 1.1
llook
Profil
Railbot
Především validita nijak s MIME typem ani dalšími metadaty nesouvisí. Validita se týká jenom samotného dokumentu.
Railbot
Profil
llook
ja jsem nekde psal, ze validita souvisi s MIME typem a metadaty?
llook
Profil
Railbot
Reagoval jsi na větu, ve které byla slibované splnění W3C validity (xhtml 1.0, xhtml 1.1) tím, že "hlavně u toho XHTML 1.1" a že takto žádná přístupnost nebude a pak cosi o začátečnících...
Chamurappi
Profil
Reaguji na thingwathe:
navíc díky XML umožňuje zkombinovat další jazyky
Díky čemuž má další problémy s přístupností, neboť jmenné prostory nepočítají s vlídnou degradací. Vzorec psaný v MathML uvnitř XHTML dokumentu se ti bez podpory MathML nezobrazí/nepřečte srozumitelně.

Uváděný problém je problém s přístupností a použitelností uvedeného prohlížeče, nikoliv značkovacího jazyka.
Nepřístupnost XHTML je jen a pouze problém webmastera. Nikdy ne prohlížeče.
Který „uvedený“ prohlížeč máš na mysli?


Reaguji na none:
Používáš „text/html“ => používáš HTML. Tvá stránka funguje jen díky nedokonalosti stávajících prohlížečů.
Railbot
Profil
llook
To bylo o pouzitelnem XHTML 1.1 dle standardu, o validite nepadlo ani slovo. Precti si to jeste jednou a pak se chytni za nos :)
Timy
Profil
Railbot
To bylo o pouzitelnem XHTML 1.1 dle standardu, o validite nepadlo ani slovo. Precti si to jeste jednou a pak se chytni za nos :)
Jak souvisí dodržování standardů XHTML 1.1 dokumentů s jejich přístupností?
llook
Profil
Railbot
Já reagoval na tvůj úplně první příspěvek v tomto tématu. O validitě tam padlo slovo ve větě, na kterou jsi reagoval. Naopak "o použitelném XHTML 1.1 dle standardů" v té větě, ani v tvé reakci, nepadlo ani slovo.

Na kritizované větě mi osobně připadá zvláštnější obrat "a tím bychom měli docílit", protože validita daným cílům (dostupnost a SEO) nejen že nebrání, ale ani jejich docílení nijak neusnadňuje.

Tu bitku s none jsem si přečetl až teď.
Mac
Profil *
Hľadal tu niekto brigádu?
zimmi
Profil
No já určo.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0