Autor Zpráva
Ivetka
Profil
ponukam zakazku pre skuseneho javascriptara

ide o tvorbu wis.editoru s funkciami drag drop atd podla mojich predstav.
generovanie kodu bude do css a nie priamo do web stranky.
validita samozrejmostou

odmena 10.000 sk

uvedte vedomosti,prax a ukazky prace

iveta14@post.sk
MartinKloubek
Profil
POZOR na tuto práci.
Pokud budete spolupracovat dbejte velké opatrnosti.
Já se velmi spálil a starostí až na hlavu.
Že slovenská firma hledá práci až v Česku mluví samo za sebe...
Dero
Profil
ide o tvorbu wis.editoru s funkciami drag drop atd podla mojich predstav.
generovanie kodu bude do css a nie priamo do web stranky.
validita samozrejmostou


Připojuji se s varováním.

Kdo se kdy pokoušel něco podobného řešit, ví, že je to práce nejméně na několik měsíců. V tomto světle je nabízená odměna spíše úsměvná.
peta
Profil *
Ivetka
Bohuzel souhlas s Dero:
"Kdo se kdy pokoušel něco podobného řešit, ví, že je to práce nejméně na několik měsíců"
Aby to dobre fungovalo, tak je to velice pracna zalezitost, v JS. A jeste podle tvych predstav, co ty si vymyslis :))
Problem ani tak neni WYSIWYG editor, prevod tagu, ALE:
- odfiltrovat nezadouci texty, chybne tagy, neprepsat si tagy, ...
- napsat spravne drag drop, to je opravdu umeni Obvykle to nejde jednoduse, jako hover pres CSS nebo JS...

Jestli by ti nestacilo:
http://www.volny.cz/peter.mlich/www.htm#msub7
# * fckeditor.net JS WYSIWYG editor
# www.pcsvet.cz JS WYSIWYG editor
# www.themaninblue.com JS WYSIWYG editor
peta
Profil *
Ivetka
Jo, a co se tyce penez:

odmena 10.000 sk
- kurz: http://www.kurzy.cz/kurzy-men/ 74.828 / 100 * 10.000 = 7.483
- 19% DPH : 6060 CZ
Super :) za mesic prace jako odmena, teda nic moc. 6060/(40*4) = 37 KC/hod
peta
Profil *
Ivetka
"generovanie kodu bude do css a nie priamo do web stranky"
Chi, tak to chci videt toho machra, ktery to dokaze udelat do CSS :)))
Kvuli JS bys do CSS musela pridat *.htc (IE) + *.xbl (mozilla). A to jeste nemluvim o tom, jak slozite bys to musela napsat oproti klasickemu tagu script.
Uz jen takova hracka, pridavani radku chatu a nejake malickosti:
http://mracek.xhosting.cz/chat/
JS refresh ma 5k
JS chat ma 6k
a nez jsem to dal dohromady, tak mi to zabralo 1-2 tydny.

Jestli by nebylo lepsi pouzit Javu nebo jiny jazyk, ktery na Drag a Drop vestaveny?
Ivetka
Profil
no tak zrejme nic.myslela som si ze to je lahsie.

odpoved pre MartinKloubek http://www.martin-kloubek.czweb.org/
ty sa este stazujes? od tohoto chlapa sme kupili hotovy eshop.
ked sme chceli opravit chyby lebo nie je validny a ma kopu chyb.. ze on validitu neponuka ..a ze zakaznici su snim spokojny.. tak ja osobne ked za nieco pan Kloubek zaplatim chcem to mat bezchybne. .. a zrejme aj ostatny ktorych mate v preferenciach a ktory vam zaplatili ťazke tisice a pritom ste fuser ktorych je vsade plno. bohuzial dnes je tazke natrafit na cloveka ktory robi validne stranky.. a nie ste prvi fuser na ktoreho som natrafila.
Kovačičová Iveta
DoubleThink
Profil *
Nevalidní HTML (notabene CSS) kód neznamená vadný. Pokud nebyla při koupi validita explicitně vyžadována, nelze na ni nahlížet jako na závadu.

Dodržování doporučení W3C je dobrovolné a nemusí souviset se správností zobrazení dokumentu (a zpravidla taky nesouvisí).

Martinu Kloubkovi bych doporučil, definovat si vlastní DTD.
peta
Profil *
Ivetka viz DoubleThink
Ale ja bych to formuloval tak, ze dodrzovani W3C (pokud to neuvedes ve smlouve) je jen otazkou programatorova zvyku ci presvedceni. Co treba dodrzovani Microsoft standardu, hm? Ktery je lepsi?

Ja osobne davam prednost W3C, pokud to jde. Ale treba nektere CSS jinak udelat nejde. Nebo mozna jde, ale nechci s tim stravit nekolik bezesnych noci a hledat na inetu reseni, ktera jsou takova "zvlastni".

S tim e-shopem ale souhlas, pokud to bylo ve smlouve (doba reklamace + W3C), mel reklamaci vyhovet. Jinak bych s nim spolupraci rychle ukoncil.
Dmagician
Profil
to je tak ked niekto zada robotu niekomu co ma domenu na freehostingu.. podla mna ta kvalita prace bola presnou odmenou za to spekulanstvo .. ak to niekto chce poriadne tak si to da spravit niekomu kto to spravi poriadne a necha si to aj patricne zaplatit. Skusat stastie s hladanim niekoho na pracu na diskusnom fore (coz je myslim dost neslusne uz samo o sebe) je podla mna spekulantsvo a neukazuje to velmi na serioznost firmy.
jozob
Profil
Dmagician
"Skusat stastie s hladanim niekoho na pracu na diskusnom fore (coz je myslim dost neslusne uz samo o sebe) je podla mna spekulantsvo a neukazuje to velmi na serioznost firmy."
Omyl. Aj by si sa divil, koľko kvalitnej spolupráce vzniklo vďaka tejto diskusii.
Dmagician
Profil
Asi si si vybral zly citat. Ten citat omyl nie je. Ten citat tvrdi ze je to neseriozne prist na diskusne forum robit ksefty. Mozno tebe to neseriozne nepripada, ale rozhodne to nie je omyl. Za omyl mozes povazovat ked budem tvrdit ze z fora nikdy nebude dobra spolupraca. Ale to som netvrdil. Ja som iba povedal ze davat robotu niekomu co ma web na free domene uz samo o sebe je odvaha a spekulantsvo. ;-)
jozob
Profil
Dmagician
Možno som to zle pochopil.
Ivetka
Profil
dmagician

neviem ako si prisiel na free domenu..
ja mam 3 domeny a maxi webhosting na freehost.sk
tak o com to pises????
jozob
Profil
LOL :o)
habendorf
Profil
Dmagician: Ten citat tvrdi ze je to neseriozne prist na diskusne forum robit ksefty.
Ale toto je sekce "Práce a zakázky" a je k tomu určena.

Jinak ještě se vyjádřím k Pokud nebyla při koupi validita explicitně vyžadována, nelze na ni nahlížet jako na závadu.
To je samozřejmě pravda. Na druhou stranu, já bych si třeba nikdy nedovolil odevzdat klientovi nevalidní web.

BTW: vyžadujete při koupi auta explicitně homologaci pro provoz na komunikacích v ČR? Vyžadujete při koupi rohlíku výslovně zdravotní nezávadnost? Jen chci říct, že na určité věci se pohlíží jako na samozřejmost.
Ivetka
Profil
dmagician

mas velmi spatny prehlad..
je to jeden z naj webhostingov v cesko slovensku
a ak ma v nazve free urcite nie je zadarmo..
tak nepis sem vseliake dristy.
a o akom spekulanstve to tu pises?? asi nevies citat..toto je rubrika zadavanie ponuk.
NAPIS SEM PRE VSETKYCH TVOJ TIP KAM MAJU IST S PONUKOU..TY MUDRC
Dmagician
Profil
Ivetka si ma nepochpila. http://www.martin-kloubek.czweb.org/ je predsa umiestnene na free webhostingu nie? Precitat este raz, zamysliet sa a potom sa mosúriť.

Co sa tyka toho druheho, nevedel som ze sa tu nacahdza take forum, tym padom sa ospravedlnujem a sypem si popol na hlavu.

pekny den vospolok, a zelam prijemy biznis ;-)
Ivetka
Profil
ok
peta
Profil *
Dmagician
Na obranu Ivetky, mrknu na stranku, co mas uvedenou v profilu:
http://www.c64.sk/
To ma do validity hodne daleko a grafika i vzhled je na tom podobne :) Dalsi chybky vynecham, ale jestejednu, odskakuje ti login pri sirce 500px. Pak muzu otestovat ruzne extremni situace, tam to ma take ruzne chyby. Mozna by bylo zajimave dat tuto stranku do fora "Názor na stránku" , ikdyz fora moc nemas rad.

Mezi nami, ta jeho-jeji (tady si kluci radi hraji na holky) stranka se mi jevi rozhodne lepsi.
http://www.martin-kloubek.czweb.org/
Dmagician
Profil
peta: to je fuk. Nemam dovod sem davat hodnotit stranku ( c64.sk ) ktora vziklav v maji 2001 (pricom boli len velmi mierne pozmenene rutiny z povodnej stranky ktora vznikla na konci roku 1998) odtvtedy sa prakticky nezmenila.. je to prasiacky nakodene (ale totalne) a rozhodne by som sa tym nikomu nechvalil. Kazdopadne navstevnost tohoto open-news-servera je 700 jedinecnych denne... coz je celkovo pohode. Ja sa fakt nepotrebujem nad niekoho vyvysovat. Za svojim nazorom ze a) na fore by sa ksefty nemali robit b) ze na free domene maju weby len amateri, studenti atd. si stojim. Ak mas zivnost tak by si bol asi dost sibnuty, ak si to hodis na free webhosting, ktory je prakticky bez zaruk. To urobi jedine niekto kto si nevazi svoju pracu a svoj "image"..

A tiez, c) ak niekto hlada tento typ pracovnikov na urobenie prace (lacno), nech sa potom necuduje ze (pripadne) dostane nekvalitnu robotu ktorej pripadne reklamacie k nicomu nevedu. Je t spekulantsvo a kazi to ksefty. Tolko k tomu.;-) Samozejme, neznamena to, ze sa na nenajdu ludia, ktori napriek tomu, ze maju web na free webhostingu, nie su schopni, sikovni a spolahlivi.


roman
peta
Profil *
Dmagician
Tak jako s tym suhlas, ze normalne sa na free domene stranka riesit neda, lebo aj ked spravis program, potrebujes ho vyskusat nazivo. A dat to na freehosting to je ako rozdavat a navyse hosting moze vypadnut zrovna, ked to potrebujes robit :)
A s tym druhym takysto suhlas.
Co sa tyce tej stranky, ten cas na prerobenie by si si mohol najs, hodne by to spravilo. Ja si svoju posudzovat tiez nedavam, lebo viem, co na nej mam za minusy, ale v podstate je dobra, validna, funkcna.
MartinKloubek
Profil
Tak jsem si přečetl názory.
Má někdo pravdu nevalidní web není ještě nefunkční web. Sám dělám i validní weby bez problémů pokud je součástí smlouvy. Není problém.
jenže Objednatel si celý e-shop mohl vyzkoušet online na DEMO verzi a to včetně Validity (tedy spíše nevalidity) a pak ho tedy koupit nebo nebo ne.
Cena za 4990,- kč eshop sice není validní ale za tu cenu....
Problém nastal v tom že si ho prohlídla, koupila, zaplatila a v okamžiku dalších dohod o penězích najednou
přišla s tím že není validní a že nemá to a ono. Že chce do 24 hodin ho zvalidnit (nikde nebylo nikdy řečeno že je validní ani tak není prodáván) nebo odstupuje od smlouvy.
Tak jsem s tím praštil rovnou a poslal jí peníze nazpátek.

ještě perlička jelikož nebyla schopná se dohodnout z bankou o převodu platby z SK do ČR a došlo k nějakému problému (snad) a tvrdila mi že banka po ní chce 1000 kč za převod ,ty pak chtěla po mně :)

Prostě pryč a honem. Sám dělám trvale pro 5 firem už asi 6 let a problémy nemám ale tady jsem si užil.

Jinak validní e-shop třeba můžu udělat takhle validni eshop ale určitě bych jí ho už nenabídl.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0