« 1 2 »
Autor Zpráva
koudi
Profil
Předem se omlouvám, asi to neni úplně ideální kategorie. Potřeboval bych vědět, v jakých částkách se pohybuje průměrná hodinová mzda programátorů (prosím žádný flame, že php není programování) PHP+databází (nejčastěji MySQL).
Díky.
Hugo
Profil
0-1000 Kc/h
koudi
Profil
že to bude poměrně velký rozsah sem čekal. Ale že by měl začínat na nule, to ne :-). Takže upřesnění: nemyslim lidi, co to dělají pro zábavu, ale kapitalisty, co to dělají pro peníze - samozřejmě tam patří i ti, jejichž práce je jejich koníčkem (čili je to baví, ale berou za to peníze) :-).
Dero
Profil
Na volné noze:

200-500 Kč/h - středně pokročilé PHP/MySQL (většina kvalitních samouků)
500-750 Kč/h - velmi dobrá znalost PHP + databází (většina odborníků)
750-2000 Kč/h - expertní znalost PHP a zejména databází v praktické i teoretické rovině

Stejně jako v jiných oborech platí, že volnonožníci jsou většinou placeni od projektu, nikoliv od hodiny.


Na hlavní pracovní poměr:

100-700 Kč/h (podle zaměstnavatele; a ne, ta stovka není špatný vtip, jen státní sektor)



Ale odpovědět na Tvoji otázku může dvacet lidí dvaceti různými způsoby. Přehled výše jen vyjadřuje mé osobní zkušenosti.
venca163
Profil
jen mam takovej dojem, že tu někdo právě načal další dost podobnou otázku...
koudi
Profil
Stejně jako v jiných oborech platí, že volnonožníci jsou většinou placeni od projektu, nikoliv od hodiny.
Vím. To je přesně můj případ.

Ale odpovědět na Tvoji otázku může dvacet lidí dvaceti různými způsoby. Přehled výše jen vyjadřuje mé osobní zkušenosti.
S tím sem počítal. Ale doufal jsem, že si budu moci udělat alespoň nějakou představu.
Szkepek
Profil
Mno jako, zaleži to. Pokud seš studentík jako já, nemůžeš počítat že ti někde dají víc než 120 za hodku. I kdybych byl PHPguru nebo se pos*al :-(
Meldo
Profil
Suhlasim s Derom. Myslim, ze to vystihol velmi spravne.
Hugo
Profil
Szkepek

Když jsem si ještě přivydělával při studiu, tak jsem měl i 300 Kč/hod. Za 120 dnes už snad nikdo nedělá.
souki
Profil
Doporučuju určit si cenu za celý projekt. Je to nejlepší pro obě strany. A hlavně se na té ceně dohodnout předem s možností nějaké odchylky.
Hugo
Profil
souki

Toto funguje pouze v případě, kdy má klient přesnou představu co chce. Pokud si začne v půlce projektu vymýšlet kraviny, tak se to může vymstít. Já jsem to zatím dělal vždy tak, že jsem vzal zálohu (zhruba poloviny odhadované částky) a na konci jsme to probrali a dohodli se na konečné ceně. Bral jsem zhruba 200-400.
souki
Profil
Hugo
je pravda, že takhle to většinou nakonec dopadne. Já se snažím předem odhadnout cenu, pak navrhnu nějaké rozšíření nad to co si klient přál. Když souhlasí změníme cenu. V půlce dostanu zálohu, projekt dokončím do nějakých 95% a v tu dobu si klient obvykle vzpomene, že vyhledávání v obchodu musí umět srovnávat podle paramatrů a podobně. Dělám tak, že není problém něco rozšířit, a tak se to prostě bere jako nová zakázka nebo "implementace nových modulů". Určí se cena za rozšíření a (např) obchod je v tu dobu už normálě v provozu.

EDIT: a beru 250 Kč/h za standardní věci a víc podle šílenosti nebo zbytečenosti práce
roberta
Profil
Hugo
Toto funguje pouze v případě, kdy má klient přesnou představu co chce
toto klient nikdy nevie. preto pri úvodných sedeniach to z neho musíš vytiahnuť, urobí sa zmluva a v nej je jasne napísané, čo dostane za koľko peňazí. ak chce potom niečo navyše, alebo chce zmeny, tak sa robia dodatky zmluvy...
Hugo
Profil
roberta

To záleží na tom, s jakými klienty pracuješ. Samozřejmě, pokud se jedná o nějaké malé firmy, tak je to dost obtížné. To jsem párkrát zkusil, a už bych do toho nikdy nešel. Naštěstí už mě weby neživí.
souki
Profil
Hugo
Souhlas. Většinou očekávají úplné zázraky. Teď dělám pro jednu velkou a ta si vždycky nechá udělat přestavbu, zaplatí, zjistí, že to není ono a dělá se další přestavba. Ze začátku jsem se jim snažil vysvětlovat, že je to zbytečná práce, ale když tak rádi platí, tak se přece nebudu bránit ;)
roberta
Profil
Hugo
samozrejme, ak sa jedná o malé firmy, tak dohody budú ústne, ale je potrebné, aby klient vedel, že toto bude stáť toľko a keď chcete niečo viac, tak si treba priplatiť...
Hugo
Profil
souki

Výhoda větších firem je i v tom, že většinou mají člověka, který se stará jen o propagaci. S tím se dá často velmi rychle a dobře domluvit. Kdežto s někým, kdo nemá tušení o tom, co je na netu snesitelné je domluva dost obtížná.

roberta

To je jasné, mě šlo spíš o to, že chtěli věci, které mi byly dost proti srsti (stránky ve flashi, apod.). A samozřejmě po nachystání několika variant řešení, si šéf vzpomněl, že to chce vlastně jinak, ale nechtěl za přípravu zaplatit. To byl taky jeden z důvodů, proč jsem přestal dělat weby za prachy a teď už to mám jen jako koníčka.
souki
Profil
Hugo
To byl taky jeden z důvodů, proč jsem přestal dělat weby za prachy
to byl jeden z důvodoů, proč jsme domítl dělat cokoliv nad rámec PHP.... Mě už je celkem jedno jak to bude vypadat ve výsledku. Dělám aplikační logiku a zbytek ať si dělá někdo jiný =)
Ale jinak naprostý souhlas. Mám stejné zkušenosti =)
Hugo
Profil
souki

Jojo, já to špatně napsal. Grafiku dělal samozřejmě kámoš, protože kdybych to dělal já, tak si nevydělám ani na slanou vodu. Pro mě to bylo ovšem horší, protože kámošovi jsem musel zaplatit. Takže jsem se na weby vykašlal a začal jsem dělat rentabilnější věci. Ale jako hobby je to pěkné odreagování.
matak
Profil
Ty částky jsou dost zajímavé, zvlášt to co píše Dero, moc si to nedokážu živě představit. Můžete to nějak upřesnit? Třeba uvést referenci na projekt kde se částky za hodinu pohybují přes 300 kč?? Nebo třeba zaměstnavatele?? Rád bych mu poslal CV :-)
souki
Profil
matak
je vidět, že v týhle branži neděláš =)
DoubleThink
Profil *
Hodně záleží v jaké pozici pracovník je. Pokud je autonomní živnostník, není problém si účtovat za hodinu patnáct set, protože na každou hodinu práce připadá pár hodin jednání, shánění zakázek, náklady na HW a SW, náklady na dopravu...

Pokud je ale člověk koncový programátor, tak je 200 - 400 normální ocenění pro běžnou práci.
ronnie
Profil
Můžu se zeptat, kdy se stane ze středně pokročilého programátora (kvalitní samouk, jak říká Dero) odborník? Co musí člověk umět, aby se stal odborníkem podle vás? Jen by mě to tak zajímalo.

Jinak cena za hodinu je dosti individuální. U samouků se neplatí za hodinu, ale podle práce, většinou kolem 200 - 400 kč, ale znám někoho, kdo se učil PHP 7 měsíců a dostával jeden týden za hodinu práce 1000 kč.

U klasických firem třeba na vedlejší pracovní poměr cena začíná na 200 kč na hodinu práce a většinou se s časem zvyšuje, např. po 3 měsíců na 250kč na hodinu a po 1 - 2 letech mají v průměru 30 000 kč za měsíc práce (hledal jsem práci při škole, něco jsem pozjišťoval).
matak
Profil
souki

mohl by si mi říci kde děláš? abych se poučil, rad se na tu firmu mrknu
Skudce
Profil *

Když jsem si ještě přivydělával při studiu, tak jsem měl i 300 Kč/hod. Za 120 dnes už snad nikdo nedělá.


bohužel dělá :(
Marcus Flintus
Profil *
matak

si opravdu trochu mimo ;-) 300 za hodinu je dle mého názoru tak průměr jak můj osobní, tak průměr lidí co tu na fórech můžeš běžně potkat.
Meldo
Profil
Marcus Flintus
Niekedy mám pocit, že konkrétne na tomto fóre sú z väčšej časti ľudia, ktorý pracujú v charitatívnych organizáciach.
Meldo
Profil
Pekne to napisal DoubleThink
Hodně záleží v jaké pozici pracovník je. Pokud je autonomní živnostník, není problém si účtovat za hodinu patnáct set, protože na každou hodinu práce připadá pár hodin jednání, shánění zakázek, náklady na HW a SW, náklady na dopravu...

Pokud je ale člověk koncový programátor, tak je 200 - 400 normální ocenění pro běžnou práci.


Možno by som ešte doplnil, že taktiež záleží od schopností programátora. Keď som sa začal pred rokom učiť php, trvalo mi vytvorenie toho a toho 3 dni. Dnes to spravim za 3 hodiny. Takže tak.
matak
Profil
No já nejsem proti asi sem narazil na spatny lidi kdyz sem zacinal.

Takze sem to vetsinou bral tak ze se ty vsechny veci zaroven ucim, ale fakt by me zajimalo kde jsou takove castky bezne, hlavne by me zajimalo kolik chtit za hlavni zamestnanecky pomer PHP programator za hodinu, podle me 150 to nepresahne nikde alespon jsem se nesetkal.

Jako zivnostnik mozna ale to se prece vsechno odviji od toho co clovek za sebou muze dolozit a chtel bych vedet jak vas nekdo pusti na nejaky velky projekt bez zkusenosti a jeste bude platit takove prachy potom nevim kde jako zivnostnici shanite ty ksefty?

To jako nekomu kdo chce udelat kvalitni system reknete delal jsem par mensich diskusi, blogu, anket semtam pocitadlo stranek nebo nejaky maly file manager ale chci ted delat eshop za 30litru?

Nebo jeste vic?

Vlastne nevim jestli se na netu vubec nekde pojednava o cenach za PHP, ale vzdyt na PHP bezi spousta free projektu ktere vam nainstalovat trva 2 hodiny a casto plni stejnou funkci a nekdy mnohem lepsi nez jakou velka cast lidi se snazi prodat za mesic prace a je to smejd, ktery do budoucna nema podporu. Majitel prinejlepsim uz nebude chtit zmeny a vylozene se napalil protoze nevedel kde hledat kvalitni praci. Nebo naopak mu nekvalitni prace nevadi a neceka ze se bude rozvijet, proste nejak to funguje ale ze je to cele od zakladu spatne neresi.
Meldo
Profil
matak
Samozrejme, že keď nemáš skúsenosti tak ti nikto nič velké nedá robiť. Ak tie skúsenosti máš, teda máš referencie tak už je to o inom. Príde klient, pozrie si, že si spravil 5 e-shopov, ktoré fungujú tak si povie prečo nie.
« 1 2 »
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0