Autor Zpráva
marketa
Profil *
Jedna se o program na otestovani, zda na zadane IP adrese bezi sluzba FTP.
Princip:
Po spusteni je uzivatel vyzvan k zadani IP adresy, po zadani otestuje, zda FTP na zadane IP bezi a vysledek zapise do souboru ve formatu "datum, cas, IP adresa, FTP Yes/No"
Tento soubor se nepremazava, postupne se doplnuje dalsimi radky.
Cena dohodou.
xanthor
Profil *
platforma (windows/linux/unix...)?
ma mit program gui (uzivatelske rozhrani; "okynka"), nebo ma byt konzolovy (pracujici jen na prikazove radce)?
pyty
Profil
no na to nepotrebujes hned Ceckara.. a este platit.. niekedy staci poprosit kamarata nieco take ti zosnova..
#! /usr/bin/perl -w


print "Zadajte IP adresu: ";
chomp ($ip = <STDIN>);
$output = `nmap -sS $ip -p21`;
$output =~ /(\d\d\d\d)-(\d\d)-(\d\d) (\d\d):(\d\d)/;
$result = $3 . "." . $2 . "." . $1 . ", " .
$4 . ":" . $5 . ", " . $ip . ", FTP " .
($output =~ /open/ ? "Yes" : "No") . "\n";
open FH, '>>ftp.log';
print FH $result;
close FH;
print $result;

ale je to trosku nedoladene.. prirodzene ide to len pod linuxom, nema to osetrene chyby (zly vstup, nepredpokladana udalost atp...) a nie je to stopercentne spolahlive, niektore porty su napr. filtrovane. neviem ci spravne ale tie som zaradil k uzavretym..
samozrejme toto je len tak pre ilustraciu.. ide o to ci to ma byt nejaka profi aplikacia alebo len mala utilitka..
rad by som vedel naco to potrebujed ?
marketa
Profil *
Nema to byt zadna profi aplikace, jedna se o soucast semestralni prace, ktera se sklada z nekolika programu v C++ a soucasti je i tato utilitka. Ostatni mam, ale s timhle si vubec nevim rady.
Musi to byt v C++ a musim to predvest spustene bud na Windowsovske nebo Unixove stanici.
Cely program (myslim tato utilitka) je takovy, ze se ma otestovat, zda bezi FTP na zadane IP, pak zjistit, zda existuje textovy soubor, ktery je vygenerovan jiz z jineho programku a kdyz ano, zapsat na jeho konec vystup a ulozit pod jinym jmenem. Kdyz soubor neexistuje, vytvorit si vlastni, na zacatek do tohoto noveho souboru zapsat, ze predchozi vystup nenalezen a opet zapsat info o tom, zda FTP bezi.
Otevirani a zapisovani do souboru neni problem, ale otestovat zda bezi FTP se mi nepodarilo :-( proto jsem se obratila sem. :-)
DavesMan
Profil
@marketa: Napiš se nějaký kontakt a já ti kód na otestování FTP pošlu. Pak si ho jen doplníš do té své aplikace.
marketa
Profil *
engelina@email.cz
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0