« 1 2 3 »
Autor Zpráva
quinux
Profil
Anonymní
a proc si myslis ze jsem napsal cenu za asp .net shop ? jen tak ? kdybych nedelal tak to tam nepisu
No to těžko můžu vědět. Dneska si spousta PHP programátorů myslí, že jsou kingové, když umí v PHP a automaticky si myslí, že umí i v ASP. Nebo jsem taky slyšel názor, že naprogramovat něco v PHP je vždycky rychlejší než jí programovat v ASP, což je IMHO nesmysl.

Myslím, že tvé nadhazování, že v PHP budeš mít ten shop naprogramovaný o měsíc dříve než v ASP, je dáno tím, že ASP neovládáš nna takové úrovni jako PHP.

administraci a usermin (backend a frontend) + administrace - za tu dobu co jsem napsal
Taky dost těžko porovnat. Jde o to co si představuju já pod "pořádnou" aplikací a co ty. Ty si možná říkáš, že stačí když to bude umět to co umí "běžné" shopy, ale já mám namysli i online platby či propojení na IS.
Anonymní
Profil *
paypal modul jiz mam zabudovany v eshopu php se 3DS jsem jeste menel tu cest seznamovat se (predpokladam, ze je to modul pro platbu kk ?)

zakazky klidne rad prevezmu za ty penize co jsem zde uvedl. jelikoz vetsina eshopu - 98% je na php a vsem vyhovuje (vetsina poskytovatelu hostingu ma jiz v zakladu php) tak stale eshop zdokonalujeme. neni problem dopsat jakykoliv modul.

to same s ASP, ktery je mnohem narocnejsi na provoz a udrzbu

proste oka.
Anonymní
Profil *
quinux

muj eshop v php umi zatim tyto online platby:

WebMoney
Yandex.Money
Assist
RUpay
PayPal Website Payments Standard
PayPal Website Payments Pro
Authorize.Net
2checkout
VeriSign
LinkPoint
WorldPay
PSiGate
NOCHEX
NetRegistry
Moneybookers
eProcessingNetwork
E-Gold
Protx

Je zabudovana integrace se sluzbamy doruceni zbozi:

UPS
USPS
FedEx
DHL
InterShipper

momentalne pracuji jeste na nekolika modulech, ktere usnadnuji prehled o objednavkach. pracuje na OS platformach Windows, UNIX, Linux, FreeBSD, MacOS
quinux
Profil
Anonymní
muj eshop v php umi zatim tyto online platby
Ano, a zapracování těchto modulů ti včetně kompletní výroby shopu trvalo 2 měsíce.

PS. vypsat názvy platebních systémů umím taky. Pořád postrádám nějakou ukázku a když jsi tak dobrý tak bys měl mít alespoň jeden shop už v provozu, tak se pochlub.
Anonymní
Profil *
chlubit se vubec nebudu uz vubec ne tobe.

vis co je modul ? cca 50 radek php kodu, ktery propoji stranku eshopu s platebni branou systemu a zbracovava
Anonymní
Profil *
http://www.extravyziva.cz jsi delal sam ci co ?
quinux
Profil
Anonymní
chlubit se vubec nebudu uz vubec ne tobe
Tu nejde o chlubení, ale o důkaz jestli tady celou dobu jen nekecáš. Nepodepíšeš se a jen tady machruješ a když příjde na důkazy tak se vykrucuješ.

vis co je modul ? cca 50 radek php kodu
Ano, vím co je modul a i těch 50 řádek kódu nenapíšeš za 10 minut.

http://www.extravyziva.cz jsi delal sam ci co
Ano i ne. Ale nepokoušej se odvádět od tématu ( i když je pravda, že od toho jsme už odbočili ;o)
Anonymní
Profil *
quinix.

nepodepisuji se pac nejsem registrovany. signature taky hazet nebudu.
nevykrucuji se ;)

pokud umis a mas zkusenosti tak napises (spise prepises/poupravis) takze nezabere to vice jak 5 - 10 minut to jo. novy trva cca pul hodiny. coz neni casova zatez a nijak nezdrzuje


nepokousim se nic odvadet. alespon tady toto tema zije porad :) mam s kym pokecat :)
quinux
Profil
Anonymní
nepodepisuji se pac nejsem registrovany. signature taky hazet nebudu. nevykrucuji se
Já se nevykrucuji, ale bavím se s člověkem, který není schopen se ani podepsat. Ano vím, že se můžeš podepsat jakkoliv, ale i lživý podpis je důvěryhodnější než žádný.

novy trva cca pul hodiny. coz neni casova zatez
I s důkladným testováním? Platební modul bych se tedy neodvážil spustit jen tak bez pořádného testování jestli neokrádá zákazníka nebo mne.

nepokousim se nic odvadet.
Pokoušíš. Pořád odmítáš dát odkaz, alespoň na jeden shop s té spouty, které jsi udělal ;o)

alespon tady toto tema zije porad
To je pravda, ale nevím jestli náš rozhovor bude mít přínos pro zakladatele tématu ;o)
Anonymní
Profil *
zakladatel temy si dal inzerat aj na naprogramujmi.cz a ak si mysli ze eshop s takym rozsahom mu niekto spravi do 20 000 Kc tak je fakt naivny.
quinux
Profil
Anonymní
On uvedl ze to chce za 20kkč? No, "bohužel" se asi najde nějaký student, který mu to za ty prachy udělá, ale je to málo.
roberta
Profil
Anonymní, quinux
celkom pekná hádka, len by ste mohli napísať nejaké odkazy na vašu robotu, aby ste sa mali o čom hádať :)

inak súhlasím, že 20 000 Kč by stáli možno iba tie 3 grafické návrhy...
Anonymní
Profil *
quinix

s otestovanim ? ano, kdyz jsem ho delal, tak vim jak pracuje... staci pres nej pripojit se a videt, ze pracuje sptavne (i pres https). probehne - li pripojeni - muzu zarucit ze je funkcni a stabilni


za 20k bych eshop ani nedelal. prilis nizke ohodnoceni - na druhou stranku jaka cena takova kvalita
quinux
Profil
Anonymní
ano, kdyz jsem ho delal, tak vim jak pracuje
Ano, když něco dělám, tak samozřejmě taky vím jak to pracuje, ale to neznamená, že dělám bez chyby a vždycky mohu něco opomenout. To platí pro každého člověka, tedy i tebe.

za 20k bych eshop ani nedelal. prilis nizke ohodnoceni - na druhou stranku jaka cena takova kvalita
Ono, hlavně .net programátorů není tolik co php programátorů, takže už sehnat takového programátora bude problém a když mu nabídne jen 20k tak může hledat znova :)
Anonymní
Profil *
quinix

Ano, když něco dělám, tak samozřejmě taky vím jak to pracuje, ale to neznamená, že dělám bez chyby a vždycky mohu něco opomenout. To platí pro každého člověka, tedy i tebe.

ano plati- proto to delam jeste s neky (jak jsem psal minimalne s jednim programatorem)


Ono, hlavně .net programátorů není tolik co php programátorů, takže už sehnat takového programátora bude problém a když mu nabídne jen 20k tak může hledat znova :)
musim s tebou poprvy za celou diskuzi souhlasit...
k
Profil *
Anonymní

kolik mas rukou prosimte? Pokud 6 a alespon 3 oci a tvuj mozek zvlada zpracovavat data z kazdeho oka zvlast tak bych ti veril ze to zvladas za 1,5 mesice. Teda pokud trpis nespavosti a nemas jine konicky nez programovani.

Mysles sem 3DSecure.
Pouzivas Unit testing?

Rad bych taky vedel nejake tve reference.
quinux
Profil
k
Rad bych taky vedel nejake tve reference.
To nehrozí. Už jsem chtěl, alespoň jediný shop vidět, ale Anonymní se nechce pochlubit. Čím to bude? ;o)
Anonymní
Profil *
bude to tim ze neuvadim se jako autor shopu, webu ani designu a kooperuji vetsinou s nejakou firmou

k

unit testy provadime jen v asp

v php scriptech stavime celkove jadro jakousi kostru na co navazujeme (ne jednotlive casti) dalsi funkce
mimochodem pouzivame SMARTy - opravdu vychytana vec ;)

ne - tolik rukou ani oci nemam

psal jsem ze se to da stihnout v tymu ze dvou lidi (coz vetsinou i byva) pokud by nas stejnych bylo cca 5 - doba se zkrati na polovinu.

v cem je cela zapletka? vytvorili jsem prvni eshop (ve dvou v php za danny termin), prisel dalsi pozadavek na jiny shop - kostra se zacala modifikovat a navazovali jsme dalsi a dalsi fce a vytvarili jsme nove pluginy. cas letel a tak jsem byly schopni pridat jen nektere malickosti behem nekolika dnu. ted se jen vylepsuje kodova cast :)

co se tyce asp .net - prisel pan a rekl, ze potrebuje eshop aplikaci v asp .net - no lol jsem si rekli jak to zvladneme ve dvou ? on rekl ze na to mame ctvrt roku a vyplazne nam castuku, kterou jsem zde uvedl (+ zaucime spravce shopu jak se ovlada atp)

zacali jsme kodit a co si myslis ? byly jsme ready jeste drive nez uplynul stanoveny termin. problem jsme meli s tim jak delat testovani casi aplikaci.. hledali jsem knihovna na unit testing a docela google nam pomohl. knihoven na toto existuje ne hafo, ale urcite dostacujici mnozstvi. byly jsme vysmati a v lete jsme si zajeli na kokosove ostrovy (toto je ovsem odvadeci lez)... i nadale vylepsujeme stavajici kody :)
quinux
Profil
Anonymní
bude to tim ze neuvadim se jako autor shopu, webu ani designu a kooperuji vetsinou s nejakou firmou
Mě nezajímá design ani html. Mě zajímájí funkce toho shpu. Je jasné, že toho moc nezjistím, to snad jedině v nějakém demu, ale určitě bych si udělal alespoň představu o tom jestli to nepřeháníš. ;o)

v php scriptech stavime celkove jadro jakousi kostru na co navazujeme
Ano, ale my se bavili o naprogramování shopu od základu. Né připrogramování funkčnosti na nějaké jádro.

co se tyce asp .net - prisel pan a rekl, ze potrebuje eshop aplikaci v asp .net ..
Takže v .net jste spíše zelenáči? Tady by mě potom zajímala specifikace, co ten shop za tu dobu všechno uměl.
Anonymní
Profil *
neprehanim

ano, to jsem napsal jiz uplne v zacatku za jakou dobu jsme schopni udelat ;) - kdyz jsme to stihly poprve.


nejsme zelenaci v asp. net

vylepsenim myslim pridavani novych funci kdo co si vymysli, nejake moduly, optimalizujeme kod atp :)
k
Profil *
Anonymní

Tak alespon 2 eshopy u kterych jsi spoluautorem. Je to zde na miste, nevidim v tom z tve strany problem.

SMARTY mi neprijde jako opravdu vychytana vec. Take jsme na ni ale nedavno jeli.
S jakousi zakladni knihovnou se u OOP pocita.
Anonymní
Profil *
k

u me to problem je, ale ne ten ze zde jen Vas uvadim v omyl nebo obelhavam ;)

SMARTy je opravdu vychytana vec ;)

OOP pocita v jadru (cast v backendu cast v userminu)
Anonymní
Profil *
(jen tak mimo theme)

mam rad lidi vyvadet z pochybnosti vzdy a vsude... todbe, ze jsem navstivil toto forum.

nedavno zde bylo neco o aut pravech... se radsi zamklo tema :(
thingwath
Profil
Anonymní
s otestovanim ? ano, kdyz jsem ho delal, tak vim jak pracuje... staci pres nej pripojit se a videt, ze pracuje sptavne (i pres https). probehne - li pripojeni - muzu zarucit ze je funkcni a stabilni

Ahem, to byl vcelku dobrý vtip.
quinux
Profil
Anonymní
Se divím, že nám to ještě tady nezatrhli. To téma o autorských právech mi uniklo tak se nemohu vyjádřit.


u me to problem je, ale ne ten ze zde jen Vas uvadim v omyl nebo obelhavam
Já nevidím problém v tom dát odkaz na nějakou svou práci, která je již v ostrém provozu.
roberta
Profil
už je to celkom nuda... vymeňte si ICQ čísla a hádajte sa tam...
Anonymní
Profil *
thingwath : ne, predstavsi, ze nebyl :)

quinux: u me ano :)

roberta: nemam ICQ :)
roberta
Profil
Anonymní
s otestovanim ? ano, kdyz jsem ho delal, tak vim jak pracuje... staci pres nej pripojit se a videt, ze pracuje sptavne (i pres https). probehne - li pripojeni - muzu zarucit ze je funkcni a stabilni

toto je vtip... ak prebehne pripojenie, nikto nemoze zarucit, ze je vsetko funkcne a stabilne. zober si napr. taky test na pocet pouzivatelov. ked ich bude 20 000 naraz pripojenych, myslis, ze sa system bude spravat tak, ako keby bol pripojeny iba jeden pouzivatel?
k
Profil *
Anonymní

Bez referenci se neni o cem bavit.

Eshop je relativni pojem.
Kdo ma nejake reference, napise je.
Kvalitni eshop ve 2 lidech pri praci 8hodin denne nenapises.
k
Profil *
..za 1.5mesice
« 1 2 3 »
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0