Autor Zpráva
Jan Rippl
Profil *
Už jsem zde párkrát vystoupil, a nyní nabízím CMS Tvuj Web 1.10 (GNU/GPL 2).
Od nového roku přemístěno na nový server (zvžují se všechny alternativy včetně provozu vlastního server Unix/Linux).
Script TvujWeb 1.10 k nalezení na www.tvujweb.com .
S pozdravem Jan Rippl.
Railbot
Jan Rippl
Krásný web. Že mě nikdy nenapadlo dát černý text na tmavé pozadí... jelikož jsem nemohl nic přečíst, tak jsem web okamžitě opustil.
Jan Rippl
Profil *
Pokud se ti to nelíbí, můžeš si ten script stáhnout, a upravit dle své libosti. U CMS Tvuj Web 1.10 je to velice snadné...
S pozdravem
Jan Rippl
habendorf
znamenᠲedak训, 詠 publika训 syst魠

???
Jan Rippl
Profil *
znamenᠲedak训, 詠 publika训 syst魠

???

--------------------------------------------------------------
odhaduji, že používáš IE (windows-1250). Dporučuji Firefox (utf-8).
Bohužel před několika dny někdo provedl attack na server, hostující tyto stránky. Z tohoto důvodu se na nich vyskytuje pár chyb.
Gekon
Jan Rippl
Odhaduješ dosti špatně, dělá to i ve FF 2.0. IE 5, O9.
Krom toho tvá prezentace černého na černém je největší mongolovina, kterou jsem tento týden viděl.
Jan Rippl
Profil *
Dobrá! připouštím, že v oblasti vzhledu tolik nevinikám, ale ten systém je stále ve vývoji. Až dořeším ještě některé drobnosti, začnu přemýšlet o novém stylu a vylepším validitu.
Jan Rippl
Profil *
Jo a to kódování je problém dat v databázi, která velmi brzy přepíšu.
Aldred
Jo a ani nevinikas v cezkem jazice co ? :-D
Retal
Ajaj, jazykoví a OT fašisti se sesypali na vlákno. Někdo tu nabídne svůj redakční systém k mání a oni se vrhnou jako mouchy na to, jak vypadá stránka.
Railbot
Retal
Znáš původ a význam slova "fašista" ? Když ho používáš v takto zcela nesmyslné kombinaci. Jsi asi nějaký kůl týnejdžr.
Jan Rippl
Profil *
Víte co?
Já se na to vykašlu a bude vymalováno!

Nevim, o co Vám vlastně jde.
Můj záměr byl vytvořit jednoduchý redakční systém, když zkrachoval Webcreator, a phpRS pro Vás není dost moderní.
Klidně si mohu stáhnout a upravit k obrazu svému např. RS Drupal, nebo jiný Open Source CMS, zaplatit novou doménu, a věnovat se jiným, příjemnějším tématům. S touhle věcí se trápím již rok, a nic než urážky jsem nezaznamenal.
Takže se mějte hezky.
Retal
Edit: Nechci se spolupodílet na únosu vlákna, mažu svůj komentář.
DoubleThink
Profil *
S touhle věcí se trápím již rok, a nic než urážky jsem nezaznamenal
Tak aspoň vidíš, že i rok práce lze vyhodit oknem nesprávnou propagací (což ta tvoje nepochybně je).
Ivorius
Řekl bych, že sis to zavařil sám a to přinejmenším ze dvou důvodů. Vložil si vlákno do nesprávné rubriky (místo redakční systémy do práce a zakázky) a použil nesprávný (lživý) nadpisek. Lidé kteří tvorbě www stránek vůbec nerozumí sem asi moc nechodí, a i když přijdou pochybuji že by dokázali provozovat redakční systém. Ti co tomu rozumí se zase bojí o své budoucí příjmy, takže proto takové reakce.

Btw. dnes již existuje tolik různých redakčních systémů, že bys musel přijít s úplně něčím novým, aby se to ujalo.
habendorf
A jejej, další zhrzenec.

Ti co tomu rozumí se zase bojí o své budoucí příjmy, takže proto takové reakce.
No nevím, to si ani nemyslím.
Eddie
Jan Rippl
ten text je skutocne slabo citatelny :(
Szkepek
Hh, srdcervouci, takovejch bylo, co se dreli a ho*no z toho meli :-). I me se to stalo, takze propriste se kolego neobhajuj a naprav chyby, ktery ti tady vytykaji lidi, kteri veci rozumi. Ver mi, je to nejlepsi co muzes udelat :-P
Morasino
Tady maj všichni kecy ale aby něco napsali normálně tak to nejde.
Jan Rippl
Profil *
a naprav chyby, ktery ti tady vytykaji lidi
No konkrétní návrhy vzhledu zde nezazněly, ale řekněme, že do konce roku by měl být nový vzhled (bílé pozadí, grafický banner, možná i efekty v Java Scriptu). Nikdo ale zatím neohodnotil funkce systému, což mě přijde mnohem důležitější, jedná-li se o CMS.
nightfish
Nikdo ale zatím neohodnotil funkce systému
inu, když se k systému samotnému nemůžeš dostat, protože prostě nepřečteš text na stránce, ze které jej chceš stáhnout, tak ani není divu...

ale dobře... stáhnul jsem si nějaký balíček (http://www.tvujweb.com/soubory/cms_tvujweb100_win.tar.gz)
podle pokynů (které by taky klidně mohly být v rootu instalačního balíčku pod názvem INSTALL, README nebo třeba INSTALACE) jsem nastavil připojení k db, přes prohlížeč vlezl na instalace.php

tam na mě vybafla hláška
"Notice: Use of undefined constant spojeni - assumed 'spojeni' in C:\Program Files\Apache Group\

Apache2\htdocs\tw\instalace.php on line 8"

a pak něco o tom, že musela být vytvořena databáze a že mám pomocí F5 refreshnout stránku (na stránce je rozhozená čeština) - po shlédnutí zdrojového kódu stránky vidiím na místě meta tagu pro určení kódování jen
"<b>Notice</b>:  Undefined variable: kodovani in <b>C:\Program Files\Apache Group\Apache2\

htdocs\tw\instalace.php</b> on line <b>3</b>"

hláška o úspěšně vytvořených tabulkách a o tom, že musím smazat instalace.php
činím tak a zkouším zadat do prohlížeče adresu rootu webu...

uvítala mě obrazovka plná chyb - začínalo to
Warning: include(konfigurace/konfigurace.php) [function.include]: 

failed to open stream: No such file or directory in C:\Program Files\Apache Group\Apache2\
htdocs\tw\konfigurace\funkce.php on line 9

Warning: include() [function.include]: Failed opening 'konfigurace/konfigurace.php' for
inclusion (include_path='c:\program files\apache group\apache2\php52\includes;
c:\program files\apache group\apache2\php52\PEAR') in C:\Program Files\Apache Group\
Apache2\htdocs\tw\konfigurace\funkce.php on line 9

zbytek by měl být vidět na http://imrvere.nadrogach. cz/tvujweb.png

mažu databázi, mažu instalaci CMS...
Jan Rippl
Profil *
To je zvláštní, protože já používám Linux (Ubuntu-server) Nic takového, jako "C:/Program Files/..." se tam nemůže vyskytovat. Možná by to chtělo stáhnout aktuální script 1.10 (utf-8).
DoubleThink
Profil *
To je zvláštní, protože já používám Linux (Ubuntu-server) Nic takového, jako "C:/Program Files/..." se tam nemůže vyskytovat

Na linuxu přirozeně ne.
nightfish má ale windows a PHP v chybách vypisuje absolutní cesty.
Jan Rippl
Profil *
Měl by zkusit 1.10. Verze, kterou vyzkoušel on byla více méně zkušební.
Obávám se také, že tenhle systém počítá s funkcemi, které na OS Windows zřejmě nepůjde zprovoznit (např. GD2-image).
nightfish
Měl by zkusit 1.10. Verze, kterou vyzkoušel on byla více méně zkušební.
vyzkoušel jsem, problémy s češtinou "zmizely", nicméně chybové hlášky zůstávají

problém je v tom, že v souboru konfigurace/funkce.php includuješ soubor konfigurace.php, a to pomocí include "konfigurace/konfigurace.php", což je v kontextu skriptu funkce.php neplatná cesta... zbytek chyb se nese ve stejném duchu

+pak ještě naprosto nepřehledné používání globálních proměnných napříč různými funkcemi...

Obávám se také, že tenhle systém počítá s funkcemi, které na OS Windows zřejmě nepůjde zprovoznit (např. GD2-image).
řekl bych, že s GD2 není na windows žádný problém... (víceméně jsem se ještě nesetkal s PHP aplikací, která by měla problém běžet na windows i na linuxu zároveň - pakliže ovšem autor dodržuje alespoň jistá základní pravidla, jako např. správná lomítka v cestách apod.)
Jan Rippl
Profil *
Nedokáži určit, co je to zachybu v konfiguračním souboru. U mě (na PC i webserveru poskytovatele) to žádné chyby nehlásí.

Ohledně nového vzhledu je zde první předběžný (nedokončený) návrh => http://navrhy.tvujweb.com/navrh1.png
llook
include "konfigurace/konfigurace.php"
Sice ten skript neznám, ale tuším, kde by mohl být problém.
Relativní cesty se totiž nevyhledávají v aktuálním adresáři, ale v adresářích z include_path. V aktuálním adresáři se vyhledává, jen pokud je v include_path uvedena tečka (symbol pro aktuální adresář), na což je lépe nespoléhat.

Většinou se to řeší tak, že se nadefinuje konstanta obsahující kořenový adresář aplikace:
define("TW_ROOT", dirname(__FILE__) . "/")

A ta se pak používá v includech:
include TW_ROOT . "konfigurace/konfigurace.php";
Hugoman
Profil *
Huuuf, ale ten gradient je FAKT HUMUS :O
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0