Autor Zpráva
Anonymní
Profil *
Potřeboval bych poradit jakou živnost mám vybrat:

- občas pro někoho vytvořím www
- taky intranetovou aplikaci (použití ve firmě - html, php,...)
- občas poskytnu i radu či službu ohledně SEO


Jakou položku živnosti mám vybrat:

- poskytování software a poradenství v oblasti hardware a software
- reklamní činnost a marketing
- zpracování dat, služby databank, správa sítí
- grafické a kresličské práce

Nejsem si jistej, ale myslím si, že za každou položku živnosti se platí 1.000,-, takže by mě zajímalo, jestli ty moje vyjmenovaný činnosti nelze nějak provozovat v rámci jedný položce živnosti...
quinux
Profil
Anonymní
občas pro někoho vytvořím www
grafické a kresličské práce

taky intranetovou aplikaci (použití ve firmě - html, php,...)
asi poskytování software a poradenství v oblasti hardware a software

občas poskytnu i radu či službu ohledně SEO
reklamní činnost a marketing

V podstatě stačí jen jeden žl a pak už záleží jak to napíšeš na fakturu resp. jak se domluvíš s klientem :)


PS. bez záruky ;o)
nightfish
Profil
jeden ŽL, ale tři obory = 3000 Kč (bez záruky)
Mistr
Profil
nightfish
jeden ŽL, ale tři obory = 3000 Kč (bez záruky)
Tak to asi bylo autorem otázky, tedy Anonymním, v posledním odstavci myšleno, ne?
nightfish
Profil
Mistr
ano, to ano, nicméně já jsem reagoval na quinuxe a upřesnil jeho poslední větu přes PS
quinux
Profil
nightfish
jeden ŽL, ale tři obory = 3000 Kč
Tři obory = tři ŽL, každý obor je napsán zvlášť na samostatném listu ;o)


Tu poslední větu jsem myslel jako, že si vezme jen jeden obor a pak když bude třeba programovat tak to nenapíše jako programování, ale grafické práce třeba. :)
llook
Profil
Kdysi jsem narazil na tuhle stránku: http://www.webset.cz/volne.htm
Jsou tam vyjmenované volné činnosti a pod tím vždy odstavec, popisující co si pod tím představit.
llook
Profil
Já bych teda doporučoval poskytování software. Když webové stránky nafakturuješ jako "prezentační software", tak v podstatě ani moc nelžeš (webová stránka podle mě je software).
nightfish
Profil
quinux
ááááha, takto to tedy je - zrovna se chystám kvůli dalším oborům na úřad, tak třeba nebudu za blbce...
jezinka
Profil
ja tohle vsechno resim oborem "poskytovani SW a poradenstvi v oblasti SW a HW"....
na fakturu napisu
- programovani www stranek
a ve skutecnosti jsem treba delala klasicky webdesign - tj. prevod grafiky do HTML/CSS... ale to uz nikoho zajimat nebude a za rok si na presny obsah nevzpomene ani zakaznik ....
quinux
Profil
llook
Když webové stránky nafakturuješ jako "prezentační software"
V podstatě máš pravdu, ale obor grafické a kresličské práce přímo obsahuje tvorbu www, takže při připádné kontrolue z žú bys s jiným oborem mohl mít zbytečné problémy.

Faktem však je, že náklady za pořízení žl si lze odečíst z daní, takže pokud má člověk zakázky, tak ho investice 3000 Kč do všech tří oborů nemusí trápit a bude to mít jištěný ze všech stran ;o)
DJ Miky
Profil
Dero o tom má na webu dobrý článek:

Když jsem se jí svěřil, že bych chtěl tvořit webové stránky a zároveň psát reklamní texty, nejistě navrhla, abych si nechal vystavit ŽL jak na „Grafické práce a kresličské práce“, tak i „Reklamní činnost a marketing“. To jsem odmítl s tím, že reklamní činnost zcela jistě zahrnuje i propagaci subjektů po Internetu, tedy i tvorbu webových stránek. Podívali jsme se, jaký je přesný výklad u bodu „Reklamní činnost a marketing“, a paní mi dala za pravdu. Proto vám radím, abyste se nedali zviklat – pod „Reklamní činnost a marketing“ nacpete neskutečné kvantum věcí.
quinux
Profil
DJ Miky

24. Grafické práce a kresličské práce

Zpracování grafických návrhů a grafických úprav textů, projekčních folií, náčrtků, návrhů, příprava digitálních vstupů, přenos digitalizovaných údajů z databáze na procesory a další grafické práce. Zhotovování technických výkresů, náčrtků a webových stránek. Písmomalířství.

Obsahem živnosti není projektová činnost v investiční výstavbě a příprava a vypracovávání technických návrhů a projektů.


Dero, se IMHO trochu mýlí. Když existuje nějaký obor, který obsahuje Zhotovování webových stránek, tak tato činnost, ať je jí sebevíc podobná nemůže být považována za propagaci subjektů po Internetu. Propagace subjektů po internetu může být např. šíření reklamy ve formě bannerů.

Samozřejmě to berte jako výklad spíše laika než profesionála, ale když narazíte na byrokratického kontrolora tak máte na krku obvinění z nedovoleného podnikání.
Railbot
Profil
quinux
Já ti dávám za pravdu. Reklama a marketingu není ta nejlepší volná živnost pro tvorbu www stránek. Je potřeba se řídit přesným výkladem té či oné živnosti a ne tím, co nám připadá oboru nejblíže nebo co si pod tím sami představujeme.

Otázkou je, jestli to není jedno, ale lepší je mít živnost, kde je obor tvorby www stránek přímo zahrnutý a vyjmenovaný. To je pak zcela bez problému.
quinux
Profil
Railbot
A nebo mít obojí ;o)

PS. ještě jsem zapoměl dodat jednu věc. Dero píše, že mu úřednice dala za pravdu, je ale třeba si uvědomit, že to co úřednice řekne má
doporučující povahu. Není to ona kdo o tom rozhoduje (to ty) a kdo nese případnou (byť částečnou) odpovědnost za průser. Tak mi to alespoň vysvětlila úřednice na ŽÚ v Ostravě.
Dero
Profil
quinux
Railbot

Faktem je, že Dero si v těchto dnech ŽL rozšiřuje na 24, 72 a 94. Pro jistotu - a rozhodně bych pro klidné spaní kodéra či grafika doporučoval minimálně kombinaci 24 + 102.
quinux
Profil
Dero
Pro klidné spaní určitě a nebo navštívit experta v obchodním právu, ale to asi spíše vyjde levněji vzít si 4 ŽL :D
nightfish
Profil
nebo navštívit experta v obchodním právu
který ti stejně doporučí všechny 4 obory... :-)
Railbot
Profil
nightfish
který ti stejně doporučí všechny 4 obory... :-)

Nebo ještě nějaké další a člověk si pak bude říkat, že za ním radši chodit neměl :D
H13
Profil
Je internetová/intranetová aplikace (html, php, css, MySQL) spíše

- webová stránka - Grafické práce a kresličské práce
nebo
- Poskytování software a poradenství v oblasti hardware a software ?

A co např. poskytování služby typu TOPLIST, kde zákazník nekupuje vytvoření webové stránky, ale využívá určitou službu ?
quinux
Profil
H13
Je internetová/intranetová aplikace (html, php, css, MySQL) spíše
Záleží jak to napíšeš na fakturu. Může to být v obou oborech.

A co např. poskytování služby typu TOPLIST
To bych viděl jako poskytování služeb a nebo reklamní činnost
Ošklivý sup
Profil *
Na webdesign používám správu sítí a databank,.. :))
Ono webdesign narvete do každé z techdle oblasti, vsude neco (treba web bez databaze uz se moc nedela, a jak zjistite ze tam neni? Nebo sprava dat to je take).
Ale uvazuji v posedni dobe nad tou reklamou, ale to spis kvuli ruznemu prodeji reklam, to uz by se okecavalo blbe,....
anonym
Profil *
Ahoj, tohle jsem resil v breznu minuleho roku - je to az neuveritelne! ..prisel jsem na urad s mym planovanym predmetem cinnosti(tvorba www, prezentaci, poskytovani webhostingu) - zadna z urednic v okruhu 3 kancelari, nevedela vubec co to webhosting je a uz vubec, ktery ze ZL se na tuto cinnost vztahuje!!! Sledoval jsem jejich vzrusenou debatu a jedna z nich mi dokonce oznamila, ze pokud nekterou z prezentaci vytvorim, vypalim ji na CD, tak ze se musim zaregistrovat kdesi na autorskem listu jako ochranu proti poskozovani autorskych prav! ....takze nakonec jsem obetoval nejake ty tisice a mam alespon malou jistotu, ze muj predmet cinnosti, se v nekterych tech zivnostech skryva... a pokud ne, tak ve "zpracování dat, služby databank, správa sítí" je jasne napsane, ze obsahuje cinnosti souvisejici s pocitacem -coz je prakticky vse co delam:-D ...takze bych mel byt vysmaty:-))))))
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0