Autor Zpráva
Lukáš Maixner
Profil
Zdravím,
hledám zkušeného programátora - studenta, který by měl zájem spolupracovat s mladou, ale zaběhnutou a dynamicky se rozvíjející firmou. To není marketingový žvást, opravdu tě hledám z neodstatku lidí a přebytku práce. ;)

Požaduji:
- spolehlivost, zodpovědnost a loajalitu
- analytické myšlení
- výbornou znalost PHP (PHP5 a OOP výhodou), odpovídající znalost MySQL
- základní znalost XHTML je samozřejmostí, pokročilá výhodou; totéž platí o JavaScriptu
- neprasení kódu ;) přehledná dokumentace a schopnost týmové práce
- ŽL výhodou

Nabízím
- slušné ohodnocení
- preferuji dlouhodobou spolupráci = stálý přísun zakázek

Náležitosti
- svůj stručný CV (odkud jsi, kolik ti je, co studuješ)
- reference (odkazy; v ideálním případě ukázky kódů)

Kontakt
lukas@icontact.cz
icontact.cz

PS
Nepište prosím děti, které máte za sebou první homepage, poslepovanou z tutoriálů buhví odkud. V reakcích pls buďte věcní, ušetřete mě vtipných a inteligentních komentářů a flamů (to platí i na poslední dvě souvětí ;)).
matqo
Profil
smiem vediet kolko to je cca to slusne ohodnotenie? :)
psal_sem
Profil *
Lukáš Maixner: koukam jste s Plzne, tak to mam asi smulu hehe. Ale mam par veci.


- slušné ohodnocení
To je prosim kolik? Myslim tim hodinovou hrubou mzdu. Nechci konkretni castku, ale rozmezi od kolika do kolika Kč/hod. jste schopni nabidnout.

- reference (odkazy; v ideálním případě ukázky kódů)
Pokud clovek dela neco pro sebe, tak vetsinou si sam sobe dokumentaci nepise a myslim, ze ani ne zcela prehledny kod, kdyz vi ze se v tom bude "hrabat" pouze on.
Pokud nejaky zajemce dela uz v jine firme a uvazuje o prestupu, nebo delal nejake zakazky pro jine firmy, tak ma asi s praci u vas smulu kdyz valna vetsina programatoru je vazana smluvne mlcenlivosti.
Ale je dobre, ze to neni u vas jako hlavni pozadavek:)

přehledná dokumentace a schopnost týmové práce
Z tohoto chapu, ze se jedna pouze o praci v Plzni, i kdyz to teda neni napsane v inzeratu?

Jeste dotazek. Jaka je predpokladana casova narocnost tydne?
Lukáš Maixner
Profil
K dotazům odtud i z mailů:

slušené ohodnocení
preferujeme mzdu "za kus" raději než za hodinu. předpokládám, že máte odladěný např. redakční systém a jste schopni jej nainstalovat a něco přidat na přání klienta. mzda za tento počin by byla 3 - 4k. požadavky jsou stále prakticky stejné, proto by se vám po pár zakázkách měly náklady na vývoj brzo vrátit a pak budete dostávat stejnou částku za to, že někde systém nainstalujete.

reference
Pokud nejaky zajemce dela uz v jine firme a uvazuje o prestupu, nebo delal nejake zakazky pro jine firmy (...)
jednak předpokládám, že občas píšete i pro sebe a máte kus kódu na který jste pyšní, druhak znovu upozorňuji - hledáme studenta, který má znalosti, zkušenosti a zodpovědnost, ale není podmínka profesionální (rozuměj: placená) praxe.

dokumentace, týmová práce
přehledný kód by měl být každý schopný vyprodukovat - pro případ, že po roce naše spolupráce z nějakého důvodu skončí a klient bude potřebovat úpravu...

místo výkonu práce, časová náročnost
týmová práce (samozřejmě s kodérem a vedoucím projektu, občas i dalším programátorem) neimplikuje nutnost práce v plzni, můžete se hlásit odkudkoliv. časová náročnost je různá od 0 do 168 hodin týdně. ;) proto také hledáme studenta, který na této práci nebude závislý a nebude mu vadit třeba měsíční výpadek. a pak bude naopak schopen zabrat.
matqo
Profil
Lukáš Maixner : cize pokial mam ja spraveny svoj RS vy to niekomu predate , ja to nainstalujem a dostanem 3-4k ?nepride vam to trocha blbe? cize vy len zozeniete zakznika , ja to cele odmakam a dostanem za to v podstate almuznu.ano beriem pre studenta je aj 3-4k dost ale ak ma niekto vytvoreny uz svoj RS tak najskor aj vie v akom rozmedzi sa pohybuje jeho cena a kolko je v tom roboty.
Lukáš Maixner
Profil
matqo
nepride vam to trocha blbe?
píšeš (tykejme si, záměrně jsem tykal i v inzerátu): "mám rs, vy ho prodáte, já ho nainastaluju a dostanu 3-4k"... to se mi nezdá tak špatné. asi jsi to ale myslel tak, že 3-4k jsou hodně vzhledem k nákladům na vývoj... možná, ale bylo by správnější platit pokaždé 20k (nebo kolik si jej ceníš)? nebo jen poprvé 20k a příště jen pár stovek za tu instalaci? ať tak či onak, tohle jsou podmínky a měnit je nebudeme.

vy len zozeniete zakznika
celý trh je o tom "jen sehnat zákazníka"... i sebedokonalejší rs/auto/zmrzlina se neprodá pokud tomu jako produktu někdo jen nesežene zákazníka ;)

ja to cele odmakam
neboj, i když si to většina programátorů myslí, nejsou jediní, kdo na projektu maká. :)

všichni ostatní
pokud máte vážný zájem, pište maily. těm, co už napsali, se omlouvám, odpovím během týdne. pokud potřebujete doplnit poptávku, napiště mailem nebo sem. prosím nepolemizujme o cenách nebo podmínkách
Lukáš Maixner
Profil
matqo
OT: nedá mi to a musím se tě zeptat, ač naši debatu o cenách a podmínkách považuji za uzavřenou. co se ti zdá špatné na ceně 4000 kč za redakční systém, když na svém webu nabízíš totéž navíc vč. grafického návrhu, kódování a nějakých omáček od 5000 sk?
matqo
Profil
Lukáš Maixner:
no bohuzial mam tolko roboty momentalne ze moju stranku nestiham prerabat takze tie ceny tam treba brat s rezervou.

ja reagujem na to ako to cele vyznelo, v podstate tvrdis ze zohanie jedneho zakaznika je hodne tych cca 16k (ak berem do uvahy tu cenu co si napisal ty :) ) a robota na celom RS "az" 4k.
psal_sem
Profil *
No jelikoz neni prace placena od hodiny, ale kusu, tak bych do toho opravdu ja nesel. Je rozdil instalovat RS, a instalovat RS + uprava modulu + vytvoreni novych.


Podle inzeratu predpokladam, ze rezani grafiky, html kodovani a plneni dat ma na starosti nejaky vas webmaster, nikoliv hledany programator?

Hledate cloveka s RS => zadny svuj nemate, takze az dotycneho "vyhodite", predpokladam, ze budete za jeho zady prodavat jeho RS, kdyz vlastni nemate a neco prodavat musite, jinak se neuzivite:))


Jeste takova drobna poznamka, chcete aby dotycny mel svuj RS, ale nepisete naroky, jake musi ten RS mit.
PHP 5, PHP 4? MySQL? funkce pro moznou implementaci SEO? priblizne jake moduly? Musi RS mit vice jazykovych mutaci? Musi mit plne kopnfigurovatelne rozlozeni prvku na strance? :)


OT: nedá mi to a musím se tě zeptat, ač naši debatu o cenách a podmínkách považuji za uzavřenou. co se ti zdá špatné na ceně 4000 kč za redakční systém, když na svém webu nabízíš totéž navíc vč. grafického návrhu, kódování a nějakých omáček od 5000 sk?

Asi se mu na tom zda spatne to, ze vy si reknete za web treba 40 000 od zakaznik a jemu date jen 4 :)
Lukáš Maixner
Profil
Ach jo. :)

Momentálně máme programátora-studenta (i já jsem student VŠ), který s námi spolupracuje a vyhovuje mu to. Úprava RS a připsání (opravdu jednoduchých) modulů mu více jak 2 dny nezabere. Občas to ani není potřeba a jedná se skutečně jen o instalaci. Navíc jsme si jistí vzájemnou slušností a spolehlivostí, proto mu odměnu vyplácím v přímé úměře k zakázce. Nejsem vykořisťovatel.

4k (což za 0-2 dny práce IHMO není špatné, já za to také pracuji) jsou nepodkročitelné minimum. Stává se, že je to více - v řádech tisíců. To tu ale nechci případným zájemcům slibovat, podle Murphyho zákonů by se to v nejbližších 10 zakázkách nestalo. :)

Tento programátor má svůj vlastní RS, oběma nám to takto vyhovuje. Proto mi přijde košer chtít vlastní RS i od druhého programátora. I po případném vyhození nováčka máme, co prodávat. Nekrademe. A tenhle tvůj postoj se mě opravdu dotkl. Že by "podle sebe soudím tebe"? I kdybys měl zájem, tak lidi s tímhle přístupem mě nezajímají. Sorry.

A poslední věc: Po vzájemné dohodě a dobrých předchozích zkušenostech platím i dopředu. To se dnes AFAIK moc nestává a také to asi není profil špatného "zaměstnavatele", který jen kouká, kde by vás odřel a pak vám ještě ukradl duševní vlastnictví. ;)

Faktem je, že tato diskuze na JPW má většinou dobrou odbornou úroveň, ale tahle sekce je, jak zjišťuji, pain in the ass. :) Většinou je tu pár machrů, kteří se sesypou na poptávajícího jako vosy s tím, jak ta nabídka stojí za ... nic... atp. :)

Takže pánové, prosím: Pokud o práci zájem nemáte, nereagujte a nechte si své rozumy jinam. Díky.
matqo
Profil
Lukáš Maixner : nikde som nenapisal ze tvoja ponuka je zla ! a to ze 4k je minimum si mohol napisat hned a nemuseli sme tu o tom tocit 3 dni :) inac stastne a vesele vianoce zelam :)
peta
Profil
Lukáš Maixner
Tak to vsechno mam poreseny. Dokonce CMS, kde si muze zakaznik editovat, co chce v FCK. Hledam grafika. Vase grafika za moc nestoji ani na strance a ani v jedne referenci, takze bohuzel.
Starsi verzi muzes videt zde
http://mracek.hostuju.cz/rs2/
(asi 4 hodiny prekopirovat text a premenit obrazek na layout)
http://peter-mlich.wz.cz/rs2/
http://mracek.hostuju.cz/rs2/login.php
aaa / aaa
Pokud mozno mi tam nic nemen, ikdyz dost pochybuji, ze se mi jeste ozvou, kdyz do ted nic. Vetsina lidi nedrzi dohody, takze bych tu moc nemachroval, ze jsi zrovna vyjimka.
Co se tyce odmeny, tak 4000 / 0-2 dny, rekneme 2 dny -DPH = 3200/2 = 1600/8hod = 200/hod. Minus nejake poplatky kolem muze dat i 150/h coz mi osobne prijde dost slusne. Vzhledem k tomu, ze clovek nekde muze pracovat za 50/h ...
Lukáš Maixner
Profil
peta
takže abychom si to shrnuli. :) máte o práci zájem? fajn, v současné době "agreguji" zájemce a s dovolením jsem si tě zařadil.

Vase grafika za moc nestoji ani na strance a ani v jedne referenci, takze bohuzel.
1. od hodnocení naší práce tu nejsme; 2. náš web je silně neaktualizovaný; 3. koukal jsem na tvé reference a překvapilo mě, že naší grafiku kritizuješ...

Vetsina lidi nedrzi dohody, takze bych tu moc nemachroval, ze jsi zrovna vyjimka.
právě naopak. protože většina lidí nedrží dohody, tak mi to dává možnost "machrovat" (nevšiml jsem si, že bych machroval), že jsem výjimka. ;)

Ta kalkulace je řekl bych až příliš přísná, ale i tak jsem rád, že se najde někdo, kdo je ochotný pracovat i za 150 Kč/h. ;)
psal_sem
Profil *
No tak ja jen drobne zareaguju. Moje soucasna pracovni pozice ve ktere sem, mi zatim vyhovuje a nemam duvod prechazet jinam:)

Podrobne ste tu vysvetlil system odmen, coz je potom jina, kdyz to je podle prace a ne kusu, jak jste puvodne psal(nebo sem vas spatne pochopil)

Pokud vasi zakaznici vetsinou nepozaduji upravy RS, tak to jste stastna firma, vetsinou je to prave naopak.

V dnesni dobe krade temer kazdy, proto me dokaze vytocit, kdyz nekdo pozaduje ukazku kodu aplikace(u vas to neni ale podminka), nebo dokonce komplet aplikaci. Co se tyce poctivych firem, ktere jednani spravne s uchazeci o zamestnani, tak tech prave v posledni dobe razantne ubyva:)


Jinak stale jste mi neodpovedel na zasadni otazku a to:


Podle inzeratu predpokladam, ze rezani grafiky, html kodovani a plneni dat ma na starosti nejaky vas webmaster, nikoliv hledany programator?



To je myslim dulezita informace pro potencionalni uchazece:)

Tod vse preji hezky den, popripade Vanoce
peta
Profil
Lukáš Maixner Myslim, ze ma grafika mne v celku netrapi. Nejsem grafik, coz rika vse. Spis by to melo trapit vas, protoze bez solidni grafiky je v celku stranka nezajimava.
jaho
Profil
Dobrá nabídka, kdybych měl více zkušeností tak bych jí hned vzál.
souki
Profil
kdybych měl více zkušeností
.. a nebyla 4 měsíce stará
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0