Autor Zpráva
Patres
Profil
Dobrý ďeň

Už dlho rozmýšľam o naprogramovaní nejakej dobrej [/i]Webovej Hry[/i]. Asi si väčšia časť z vás pomyslí, že ich je na webe X miliónov ale ja mám na mysli niečo výnimočné. Mala by to byť hra na motív podvodného sveta, kde každý hráč bude mať vlastnú základňu a bude bojovať proti iným hráčom a získavať ďalšie a ďalšie skúsenosti. Hru mám už skoro celú premyslenú iba mi chýbajú znalosti programovania v php.

Ak by mal niekto záujem spolupracovať na takomto projekte bol by som veľmi vďačný. A ak nemá nikto záujem tak by ste mi mohli aspoň poradiť, že kde mám začať alebo v akom jazyku je to vhodné spraviť. Ja osobne si myslím, že asi najlepšiou možnosťou by bolo php ale veľa ľudí ma presviedčalo je lepším je flash. Mám pokročilé znalosti HTML + niečo z CSS ale to mi nestačí.

Som vďačný za všetky vaše rady.

KONTAKT:
e-mail: patres.f@zoznam.sk
ICQ: 306-813-950[i]
DJ Miky
Profil
To by bylo asi zdarma, že?

Nevím, jestli je zrovna tolik vhodné dělat webovku ve Flashi, ale možná je to lepší volba než JS (AJAX).
Patres
Profil
Áno, je to zadarmo ale pokiaľ by sa tento projekt rozbehol 50% zo všetkých príjmov by ste dostávali práve Vy. Táto téma nie je ani až tak veľmi o zháňaní spolupracovníka ale skôr o radách, že ako začať na takomto webe pracovať, čo mám vlastne spraviť ako prvé. Samozrejme, že dómenu už mám a tiež nie je problém s raklamou pretože vlastním jedno celkom rozbehnuté fórum s CCA. 500 uip návštevami denne takže stačí iba jeden odkaz na hru a návštevníci budú.

Hlavný je základ. Spraviť zatiaľ len nejkú betu a tam nahnať užívateľov, ktorý by nám hlásili všetky chyby + písali by, že aké vylepšenia by si priali.

Ale aj tak by nebolo na škodu keby som zohnal nejakého spolupracovníka, ktorý má chuť spraviť niečo také. Ja by som robil grafiku + nejaké tie jednoduché veci a vymýšľal príbeh a Vy by ste za ten čas programovali. Myslím si, že je to celkom férové.
Patres
Profil
Naozaj nikto nevie poradiť ako začať? To je dosť biedne potom ak to má byť fórum o pomoci s webami. Možno nájdem odpoveď u konkurencie.
Hooonza
Profil *
:-) No jo, když ty nechceš pomoc, chceš, aby za tebe někdo všechno udělal... :-)
Patres
Profil
Tak to určite nie. Nia len chcem nejaku radu ako zacat. To je vsetko a povedal som ze nebolo by na skofu najst si aj nejakeho spolupracovnika.
tiso
Profil
Naozaj nikto nevie poradiť ako začať? To je dosť biedne potom ak to má byť fórum o pomoci s webami.
...keď myslíš...
matqo
Profil
Patres : bez znalosti php , alebo toho flashu popripade javascriptu chces aku radu prosim ta?ok jednu mam:
nauc sa v niecom programovat a potom mozes uvazovat nad naprogramovanim tej hry.
Cob
Profil
Rada: pokud nejsi velmi dobry programator, nemas vynikajici organizacni schopnosti, presne nevis, co to obnasi, nemas obrovskou motivaci a mnoho volneho casu, server, ci penize, nema smysl, aby jsi se do toho poustel... Zalezi, co od toho ocekavas, mam s online hrama v CR uz nejake zkusenosti (hrac i tvurce)...
psal_sem
Profil *
No nevim, mel by ses naucit fakt v necem programovat, protoze pak az se v prubehu vyvoje treba bude menit tym, tak bys mel mit nad tim prehled a ne ze to budou znat jen ti programatori a pak se ti treba stane, ze budes dva mesice bez programatora to nejde.

Jen pevne doufam, ze ten dej a system hry bude neco noveho. Zatim se clovek vetsinou potka s klony webgame.cz, ale i vyjimky se samozrejme najdou.
peta
Profil
Patres
www.google.com frost and flame game
http://frostnflame.org/
V podstate je to hra velmi podobna Red Dragon www.rd2.cz
Akorat bude trochu problem cestina. Mam kdesi jakousi upravenou verzi, ale treba tam uz programatori na ni zapracovali.
HeWeR
Profil
Patres
Máte tady balík, pane :o)

...sice se ten článek nehodí 100% do tvého problému, ale vystihuje celkem základní podstatu.

Patres
50% zo všetkých príjmov by ste dostávali práve Vy
Už kvůli této věte bych do toho nešel, protože evidentně nevíš:
1. jaké budou příjmy
2. plácl náhodné číslo, které nás mělo ohromit

Měl bys mít prokalkulované všechny příjmy v určitém časovém horizontu, udělaný přibližný rozpočet, vymyšlené přidělování práce a následné ocenění :o)
Patres
Profil
Ale ja som predsa nikdy nepovedal ze chcem na tej hre zarabat...ja som len povedal ze 50% ziskov bude programatorovych...domenu uz mam...a ak zisky nebudu tak 50% z 0 je 0 Sk alebo Cz...takze tak ;-)
peta
Profil
Jeste mne napadlo, dalsi takova zajimava hra je Quantum star a je spoustu dalsich... Staci prohlidnout google pripadne sourceforge.org
Sveho casu jsem tam hledal prave neco jako rd2 a bylo tam kolem 600 her. Takze asi tak.
Zaxman
Profil *
no tak ja osobne by som ty odporucil http://www.programujte.com ja som sa tu naucil skoro vsetk oje to uplne super stranka a najdes tam vsetko len treba chciet a radsej sa uc ako cakat ze ti to niekdo spravi pretoze to neni jednodnova zalezitost a pre dobru hru a aby bola aj dost dobra pre hracov treba nielen jedneho človeka pretoze ked vytvaras hry tak to robia viaceri a kazdy je zamerany na nieco niekto roby desing niekto to programuje niekto to sprovoznuje niekto zaobstarava napriklad server niekto zase pise pravidla ku hre niekto ale najtaksie je to vsetko napisat spravne aby ten web mal nieco do seba a potom ked to mas uz na vebe tak da sa povedat ze sa uz iba bavis ake co ma farbu ako sa co bude volat atd proste uz maličkosti aj ked pre nejaku lamku je aj toto neznama vec
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0