« 1 2
Autor Zpráva
Yves
Profil *
Jasne ze chce mit zamestnavatel na Tebe co nejmensi naklday a jeste je nutne si uvedomit, ze naklady nejsou jen Tvoje hruba mzda. Reknu to asi takhle: Ja jsem programator v soukrome firme. Mam velice slusne podminky k praci a predevsim si cenim toho, ze u nas zalezi na tom, jestli bude zakazka vcas a kvalitne pripravena. Jestli si to udelas po nocich nebo jak, nikoho moc nezajima a funguje to. Teda pokud odvedes skutecne kvalitni a bezchybnou praci, jinak mas problem. A co se tyka platu, zamestnavatel me ocenuje asi takto: muj hruby prijem se pohybuje nekde kolem 10-ti procent toho, co za zakazku, kterou jsem delal (na klic) zamestnavatel utrzi. Jestli je to hodne nebo malo, posud sam. Takze pri, dejme tomu, mem vykonu zakazek v objemu 6 mil. Kc za rok dostanu nekde kolem 600 tis. na hrube mzde za rok. Pokud bych na zakazkach za rok nevydelal pro firmu tolik, coz se zatim nikdy za 10 let meho pusobeni nestalo, zamestnavatel me nejakou dobu podrzi stejny prijem, protoze vi, ze jsem pro nej obtizne nahraditelny co se tyce predevsim kvality, rychlosti, nasazeni a know-how (jedna se specialni zakazky). Nutno podotknout, ze tuto pozici jsem si musel ovsem tvrde vybudovat perfektne odvedenou praci - jinymi slovy vse zalezi na spokojenosti zakaznika. Takze u noveho cloveka je to opravdu problem, protoze zamestnavatel o nem skutecne nic nevi. Reference jsou dulezite a hlavne - pokud mas schopnosti, nepodcenuj se! I kdyz si to platove tajemstvi kazdej hlida, je mozne zjistit, jake asi platy v teto branzi jsou. A nezapomen - je to trh.
« 1 2
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0