Autor Zpráva
mestolipnik
Profil
Řeším již nějakou dobu problém s přehráváním videa přímo na webové stránce. Podařilo se mi vytvořit toto: http://www.lipniknadbecvou.eu/zkusebni/videogalerie.htm

nebo další pokus:
http://www.lipniknadbecvou.eu/zkusebni/videogalerie3.htm

V IE6 se videa přehrávají jak mají, ale v Mozille a spol to prostě nejede. Hledám někoho, kdo by byl schopen zprovoznit přehrávání videa tak, aby to fungovalo ve většině prohlížečů stejně. Musí to fungovat tak, jak to funguje ve výše uvedených odkazech v IE6.

Bohužel ale nemohu moc dát za tuto službu, stránky dělám jen jako nekomerční projekt, takže mohu nabídnout opravdu jen symbolickou částku, ale ideálně za prostor na reklamu pro vás. Najde se někdo?
floutek
Profil
Zkousel ste to udelat ve flashi, mam stim docela dobre zkusenosti.
gyoja
Profil
floutek
Zkousel ste to udelat ve flashi, mam stim docela dobre zkusenosti.
Už jsem to mestolipnikovi navrhoval v jiném threadu a brání se tomu.
mestolipnik
Profil
floutek
Bohužel s tím nemám vůbec zkušenosti, to by mi musel fakt někdo moc dobře poradit. Nemáte třeba odkaz na Vaše stránky, jak Vám to funguje? Jde mi hlavně o ten princip, nevím, jestli mi rozumíte.

gyoja
Už jsem to mestolipnikovi navrhoval v jiném threadu a brání se tomu
Určitě se nebráním. Viz výše. pokud jste ochoten mi s tím poradit a pokud je reálná šence, že to bude šlapat alespoň jak tady v IE: http://www.lipniknadbecvou.eu/zkusebni/videogalerie.htm tak to beru.
gyoja
Profil
Princip: Stáhnete si přehrávač souborů s příponou FLV (samotný přehrávač je ve formátu SVG).

Do něj potom načítáte samostatně ty soubory *flv, což jsou konvertovaná videa.

Odkaz na FLVplayer jsem Vám už kdysi dával.

V současné verzi je u něj možno dělat i playlisty, takže je možno načítat videa do jednoho okna.
(To jsem zatím nezkoušel, ale funguje to tady.)

Pro jistotu zde přikládám návod na instalaci.

Pro konverzi videa do formátu FLV se dají stáhnout programy také.

Já mám Riva FLV Encoder a chová se mi jako freeware, i když někdo říká, že ne.
(V případě neúspěchu hledání jsem ochoten ho poslat. Necelých 5MB.)

Vložení videa ve FLV (SVG) formátu pomocí tagu <object> je zdaleka nejméně problémové oproti jiným formátům.

Chce to trošku zaexperimentovat. Pokus-omyl-pokus-omyl-pokus-hurá. Je to tak půl roku, co jsem měl stejné dilema jako vy. Teď nedám na formát FLV dopustit.
mestolipnik
Profil
gyoja
Můžete mi dát odkaz na vaše stránky, pokud využíváte na nich výše uvedený způsob přehrávání videa? Nechce se mi jít do něčeho, o čem nemám jistotu, že to bude vyhovovat mým požadavkům.

Jinak ten program Riva jsem nějakou instalaci měl, zkoušel jsem ho, ale nepodařilo se mi ten program rozchodit, tak už jsem ho i odinstaloval.

Nevím, jestli jsem to správně pochopil, ale k tomu, aby si pak každý mohl přehrát videa, tak musí mít v PC nainstalovaný přehrávač FLV? To se mi zdá ještě víc komplikovanější než wmv.

Ale chci se zeptat, to nikdo nezná způsob, jak přehrávat videa ve formátu wmv? To přeci není možné, že by to nešlo. Buď to fakt nejde, a nebo nikdo není ochoten prozradit. Už mi chybí jen krůček, nechce se mi zese všechno předělávat znovu...
gyoja
Profil
Nevím, jestli jsem to správně pochopil, ale k tomu, aby si pak každý mohl přehrát videa, tak musí mít v PC nainstalovaný přehrávač FLV? To se mi zdá ještě víc komplikovanější než wmv.

Ale kdepak, ten přehrávač je pouze SVG (flash) soubor, který se nahraje na web a vloží se do webové stránky (stejně jako třeba obrázek IMG) pomocí <object>, kde se mu zadají parametry a do něj se načítají soubory FLV (flash video), které přehrává. Krásně je to vidět na stránkách projektu, i s tím playlistem: http://www.jeroenwijering.com/?item=Flash_Video_Player.

Jde o to, že když je v prohlížeči plugin na přehrávání flash aplikací, tak to nedělá problémy v IE, Opeře, Mozille ani třeba Konqueroru či Safari (osobně testováno) a video se přehrává všude stejně. Kdežto, když je v prohlížeči plugin na přehrávání Windows Media Videa či Quicktime videa, či Real videa, tak to různé prohlížeče různě intepretují - tzn. není to všude stejné . tzn. složitý kód.

Já nepoužívám playlist a co video to nová stránka (mám k tomu své důvody), nepoužívám zvuk, protože je pro mě zbytečný. Mrkněte do kódu, jak se odkazuji na videa, stejně by se dalo odkazovat na playlist s několika videi. Zde je mé video.
EDIT: Zkuste to přehrát i při vypnutém JavaScriptu - bez problémů.
EDIT2: A navíc Flash Video Player je možno do jisté míry graficky upravit dle parametrů webu.
mestolipnik
Profil
gyoja
EDIT: Zkuste to přehrát i při vypnutém JavaScriptu - bez problémů
No tím bych si nebyl tak jistý. Zkusil jsem vypnout JavaScriptu a samozřejmě nic nejde přehrát, takže tudy cesta určitě nepovede...

Takže já raději zůstanu u wmv s tím, že bych zkusil zakomponovat odkaz ke stažení videa, což by bylo asi nejrozumější řešení.

Akorát stále potřebuji dořešit, jak to udělat, aby se mi do jednoho okna načítalo jakékoliv video, dokáže s tím někdo poradit???
gyoja
Profil
mestolipnik
U mě na stránkách se FLV video bez zapnutého JavaScriptu normálně přehraje, na tom trvám.
Z WMV Vám neporadím. Snad jen: dejte každé video na novou stránku. To je nejschůdnější. A když na té stránce nenecháte kolem okna s videem spoustu balastu, tak to nebude ani náročné na velikost kódu.
A nebo použijte <iframe> a odkazujte videa do něj.
Pár odkazů k problematice. Schválně si přečtěte i diskuze pod články a zjistíte, že optimální řešení se hledá velice těžko:
http://interval.cz/clanky/bye-bye-embed
http://interval.cz/clanky/prehravac-medii-ve-strance/
http://interval.cz/clanky/xhtml-element-object/
Už vám FLASH řešení cpát nebudu i když si myslím, že je to progresívní metoda a smysluplné využití FLASH potenciálu na webových stránkách. Osobně mám FLV videa na svých webech pro jejich BEZPROBLÉMOVOST.
Přeju hodně štěstí.
mestolipnik
Profil
gyoja
Jo díky moc za rady, vážím si toho, že alespoň někdo se snažil pomoci. Ty články, co jste mi dal odkazy, tak shodou okolností jsem na ně dneska narazil při hledání na webu. To, že optimální řešení snad neexistuje, to jsem zjistil již dávno. Je to smutné, ale je to také díky tomu, že je spousty různých druhů prohlížečů, každý si jde navíc svou vlastní cestou, takže je fakt asi nemožné udělat stránky plně funkční a navíc aby byly úplně stejné v každém prohlížeči.

Jedinou cestou je zvolení nějakého kompromisu použitelného pro masovou většinu, což si myslím že např. formát wmv mezi ně patří. Alespoň jsem na toto řešení při brouzdání webem narazil. Teď jen kdybych to dokázal zakomponovat do svých stránek tak by to bylo ok.

No nic, zkusím se s tím poprat sám, v každém případě díky za ochotu.
komin
Profil *
zcela náhodně jsem narazil ba tuto diskusi

následujicí videa ve formátu WMV mi běhají normálně i ve Firefoxu, kde ty Vaše skutečně neběhají

www.gvh.cz/komin/video.html

koukali na to i čistokrevní linuxáči a přehráli vše bez problémů

snad Vám to k něčemu bude
kód je poměrně přehledný
komin
komin
Profil *
omlouvám se
pořádně jsem nepochopil Vaše požadavky, tak je má poznámka mimo mísu
komin
mestolipnik
Profil
komin
Dík za typ, ale já už jsem tento problém nakonec vyřešil po svém a šlape mi to jak v IE, tak v Mozille, no a komu to nejede, mám přidané alternativní odkazy ke stažení videosouborů ve dvou formátech. Tady je výsledek mé práce: http://www.lipniknadbecvou.eu/videogalerie.htm
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0