Autor Zpráva
pelag
Profil
hledame nekoho kdo by byl ochoten jit s nama do dedikovaneho serveru, mame asi 20 mensich webu s dvema databazema a potrebujeme to nekam uklidit, hledame nekoho kdo by si vzal na starost kompletni spravu celeho serveru vymenou za moznost ho pouzit dle libosti, jedine co nebudeme trpet je warez xxx atd. v pripade zajmu jsme ochotni nechat vydelat i na predelavani webu
Hyna
Profil *
Co si mám představit pod pojmem "jít s nama"? I finanční podíl, nebo jen správu? Předinstalovaný server, nebo čistý?
pelagius
Profil *
jit snama znamena ze ja platim pronajem serveru vcetne jeho ulozeni a pripojeni do netu, druha strana ma na starosti kompletni spravu chodu, zabezpeceni a funkcnosti celeho systemu.
myslim ze to je dobrej obchod pro nekoho kdo zvlada administrovat linux na takove urovni aby to slapalo a pro me vyhoda ze nemusim platit predrazene firmy na spravu,
o verzi hw kterou bude dotycni admin chtit se da jednat, osobne me to je jedno zda to bude klasicka intelovska platforma nebo sun
pro me je dulezite aby to slapalo, v soucasne dobe jsme u poskytovatele kde to proste nefunguje, na zrizeni meilu cekame i nekolik dni a o registraci domeny ani nemluve, v pripade nutnosti zalozeni databaze se jedna spise o tydny nez hodiny
D15
Profil *
Kde jste ted a kolik platite?
pelagius
Profil *
jsme u jednoho mistniho poskytovatele internetu a za 1Gb mista platime 1500,- mesicne, proto jsme se rozhodli si priplatit a jit cestou vlastniho stroje a hlavne pruznosti zmen ktere potrebujeme v ranci par hodin max den dva ale ne v radech dni a tydnu

znazil jses se najit nejakeho komercniho poskytovatele ktery by nam nabidl urcity prostor 2-5Gb dat s neomezenym poctem domen a e-mailu ale bouzel se me nepodarilo nikoho najit, vsici maj webhosting na jednu domenu s xxGb prostoru coz je pro nas ucel totalne k nicemu

pokud by tu ovsem byl nekod kdo ma vlastni server a je ochoten nabidnout za rozumnou cenu to co hledame klidne se knekomu pridame, dulezita je dostupnost a pruznost
D15
Profil *
Myslím, že budeš někoho schopného obtížně hledat. Já osobně uvažuji nad "dedikovaným hostingem" u Czechie - ale až přijde čas, zatím tam mám jen klasický hosting:-)
jezinka
Profil
pelagius: jedna vec je sehnat si pronajem prostoru a ten pak dale prepronajimat zakaznikum a druha vec je pozadovat upravy konfigurace serveru behem par hodin :(
Ale muzes to zkusit individualne dojednat, ja mam hosting tady: www.web4ce.cz, dlouhodobe s nima spolupracuju, i kdyz na trochu jinych vecech, nez chces ty (delam pro ne sem tam nejaky graficky navrh a sem tam neco naprogramuju). Mozna ti pomuzou.
pelagius
Profil *
D15
pelagius: jedna vec je sehnat si pronajem prostoru a ten pak dale prepronajimat zakaznikum a druha vec je pozadovat upravy konfigurace serveru behem par hodin :(
Ale muzes to zkusit individualne dojednat, ja mam hosting tady: www.web4ce.cz, dlouhodobe s nima spolupracuju, i kdyz na trochu jinych vecech, nez chces ty (delam pro ne sem tam nejaky graficky navrh a sem tam neco naprogramuju). Mozna ti pomuzou.


tady si trosku nerozumime, ten prostor na servru nebudu dal komercne pronajimat, mame s kolegou pomerne rozsahle aktivity jak pracovni tak soukrome a chceme tim resit vlastni situaci, na preprodavani nejakeho mista nemam cas a priznam se ze ani naladu, dneska uz je dost tech do za dobrej peniz nabidnout dost muziky

my chceme vlastni stroj bud pronajmout nebo koupit a umistit na paterni linku nekam do praglu
mit na tom svoje weby svoje e-maily a nemuset resit s kazdou novou domenou nejakej solo hosting a v pripad eze na web budu chtit navazat databazi resit prechod na neco drazsiho

myslim ze moje varianta kdy ja budu platit zelezo a pripojeni a clovicek co to bude spravovat dostane moznost vyuzit pulku tohoto stroje pro vlastni ucely at soukrome ci komercni neni spatna

malokdo jde do vlastniho stroje protoze na to nema finance ja je mam a chci vlastni stroj a jen hledam nekoho kdo se o nej bude starat a ja budu vedet ze ten stroj jede a muzu to pustit z hlavy :-)
jezinka
Profil
plagius: tak to ten web4ce.cz asi ani nezkousej, nejsem si jista, jestli by z tohohle byli nadseni (hodne penez za male vyhody - pro ne, nerikam ze pro jednotlivce to neni lakava nabidka).
mas pravdu, asi jsem to pochopila spatne ... :)
D15
Profil *
Pelagius
No finance asi nemáš, protože jinak by sis koupil dedikovaný server i s administračními službami a nerešil bys to. Podle mne tohle řešení je u Czechie, Ignumu bez problémů. Jen to prostě něco stojí.
pelagius
Profil *
no a vtom je ten problem, proc platit mesicne gardu ceskych tezce vydelanych penez kdyz staci najit nekoho kdo to zvlada ale neni ochoten jit do vlastniho stroje :-)

vtom tkvi celej hacek, radsi podporim admina nez budu sponzorovat velkou firmu kde tech stroju bezi mrak a v pripade problemu narazim na infolince na ukoktaneho studenta popripade nekoho kdo me nechava vyplnovat dotazniky na webu ( viz aktive24) a pak to stejne nikdo neresi :-(

takhle budu mit clovicka kterymu to pomuze a komunikace bude fungovat :-)

a neni to krasny ? :-) D15 tobe by se to nepacilo ? :-)
Hyna
Profil *
Aji mě by se to líbilo. Ale nejsem expert na bezpečnost, takže se mi do toho moc nechce - moc velká zodpovědnost. Mám na vesnici wifi síť s linuxem, takže nainstalovat nakonfigurovat služby, firewall, vzdálenej přístup, to bych hravě zvládnul.
Další problém je v tom, že jsem z Brna a nevím jak by se to udělalo, pokud by to byl čistej server do serverhousingu
D15
Profil *
Pelagius:
Já bych si to právě nelajznul u serveru, kde chceš mít vysokou dostupnost. Říkáš, že nechceš na helpdesku jednat se studentem. Ale koho najdeš tady? Studenta:-) Profík ti to zřejmě dělat nepůjde, ten má chechtáků dost. Active24 rád nemám, ale třeba proti Czechii, kde mám jeden projekt na dedikovaný hosting připravený, nic nemám. Nicméně i přesto, že mám desítky různých webů, tak jsem dedikovaný server zatím neřešil a nevím, na co můžu narazit. Jen si uvědumuji komplexnost tohoto řešení a proto bych to nikomu mimo Czechii, Ignum, Český hosting nedal.
tth
Profil *
Ja bych mnel zajem, uz provozuju jeden mensi server ale u mne doma, muzem se dohodnout na ICQ: 232736993
tth
Profil *
nebo muzete taky na mailu tom.herceg at gmail.com jinak to ze ten server mam doma, neznamena ze s linuxem neumim, taky spravuju tri firemni servery uz neco pres 3 roky a nedavno sem dokonce linux skolil.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0