« 1 2 »
Autor Zpráva
klokan
Profil *
Zdarec lidi potřeboval bych se zeptat na cenu webu, který mám naprogramovat a graficky navrhnout. Jednalo by se o kódování v HTML,CSS,Java script . Grafika dělaná ve photoshopu. Napište mi kolik bych si za to mel asi tak říct.

Dík všem za odpověď
Mistr
Profil
klokan
Záleží také na jeho rozsahu.
Joker
Profil
1. Odhadněte, jak dlouho asi bude trvat to udělat, řekněme čas T
2. Řekněte si, za kolik na hodinu byste do toho šel, řekněme hodinová sazba H
3. cena = H * T mínus případně sleva třeba pro známého a tak.
free.will
Profil *
Jak rekl Mistr, zalezi na rozahu trosku vic to rozepis o jaky web jde, kolik ma mit podstranek no a taky asi zalezi na kvalite toho webu jestli ho udelas kvalitne... muj osobni nazor teda=)
Railbot
Profil
klokan
Záleží na rozsahu, složitosti, na tom nakolik si své práce ceníš a takovýh těch detailech jako jestli je to web pro známého. Tohle si vždycky musíš určit sám, nikdo ti lepší odhad nedodá.
klokan
Profil *
no je to pro obec a podstranek asi 9. Čas no tak tejden ale nemyslim to tak ze to budu delat takhle dlouho jen proto, aby sem dostal hodne peněz, ale aby to bylo pěkný kód přehlednej a tak a pro kamoše to neni. No mě řekli:,, 6e tam chtěj Java scriptový přechody " neví nekdo co to je?
klokan
Profil *
trochu sem to zkomolil tak aby to bylo pěkný, kód přehlednej ne abych za to mel dost penez
RPG
Profil
Rozveď více požadavky, které jsou na tebe kladeny. Takhle bez ničeho střílet cenu je prakticky nemožné.
Bubák
Profil
chtěj Java scriptový přechody
Asi nějaká "opičárna" s proměnlivou průsvitností (stránky? obrázků?). Chtěj více informací a snaž se jim to rozmluvit, IE umí přechody stránek jednoduše a bez JS a téměř se to nepoužívá, protože to pouze zdržuje.
klokan
Profil *
je to proste cely na me ale aby se to libilo a ja nevim jak je to ceneny HTML kod CSS kod a tak napiste mi ceny kolik se asi tak priblizne dava. Ja bych tu cenu videl tak na 3 000Kč
free.will
Profil *
klokan

Ono zalezi na tom jak jsi dobry, pokud jsi dobry grafik a dobry xhtml & css koder tak bych rekl ze:

graficky navrh: 2000-3500kc
xhtml, css: od tech 1000 do 3500kc. (1000 pro ne moc slozity graficky navrh)

No pro nekoho mozna prehnane ale rekl bych ze je to cena akorat, pro kvalitne odvedenou praci od spise cloveka co se tehle cinosti venuje uz delsi dobu a umi to, a samozrejme ovlada SEO, semantiku a ma validni kod.

To je muj skromny nazor =).

Musis vedet sam jestli to umis dobre, nebo ne a podle toho si rict cenu. Ale to co jsem psal jsou spis ceny webstudia, takze tezko rict.
Railbot
Profil
ale rekl bych ze je to cena akorat, pro kvalitne odvedenou praci od spise cloveka co se tehle cinosti venuje uz delsi dobu a umi to, a samozrejme ovlada SEO, semantiku a ma validni kod
Až na ten validní kód by se s tim dalo vesměs souhlasit.

Ale to co jsem psal jsou spis ceny webstudia, takze tezko rict
Aha, tak na profi webstudio jsou to pěkné relace, takové o polovinu podhodnocené :)
quinux
Profil
free.will
No pro nekoho mozna prehnane
Já bych řekl, že se držíš ještě při zemi. A rozhodně to co jsi uvedl nejsou ceny webstudia, spíše samostatného živnostníka. Webstudio by si mělo účtovat více, aby se uživilo.
Mistr
Profil
klokan
Také si uvědom, že záleží na Tvém obchodním partnerovi, zda bude ochoten danou částku zaplatit. Navíc jak se třeba bude o Tvém umění šířit dále mezi svými kamarády a obchodními partnery. Sám jistě přijdeš na spoustu podobných hledisek.
Petr Tichý
Profil
free.will

Řekl bych že na profi webstudio hodně přitlač. V některých případech vynásob třemi nebo čtyřmi.
RPG
Profil
A já se jen zmíním, že cena za jeden web podobného zadání (student, nebo živnostník, malá stránky s využitím html a css) se opravdu pohybuje okolo těch 2000,-. Plus mínus.
Pokud jde o obec, řekl bych si 3500,-. Přecejenom se ty stránky netvoří každý půlrok znovu, takže zase tak vážný zásah do rozpočtu to nebude.
Ale taky jde o to, kolik toho umíš a nakolik si věříš. Jak co se platu týče, tak práce.
free.will
Profil *
ja taky nemluvil o profi webstudiu ale o tom bezne webstudiu =)

Samozrejme ze profici si reknou vic :-)
Railbot
Profil
ja taky nemluvil o profi webstudiu ale o tom bezne webstudiu =)
Aha, takže takový "BFU webdizajnérem"...jasné.
agile
Profil *
Jsi opravdu (ale OPRAVDU) mimo. Pokud delas weby, radeji delej neco jineho, tot ma rada.

0,-. Přecejenom se ty stránky netvoří každý půlrok znovu, takže zase tak vážný zásah do rozpočtu to nebude.
Ale taky jde o to, kolik toho umíš a nakolik si věříš. Jak co se platu týče, tak práce.
RPG
Profil
agile
To byla reakce na koho, prosím?
alois
Profil
To byla reakce na koho, prosím? No podle tónu a stylu myslím, že na tebe RPG...
free.will
Profil *
Taky by me zajimalo na koho to byla reakce :-)
quinux
Profil
RPG
2000 je málo. To bude stát jenom grafika (jednoduchá, u levnějšího grafika).
All4Net
Profil
Rad by som pridal aj ja svoj nazor...

Ako to tu tak citam, tak asi polovica ludi tu hadze cifry od 2000 do 3500 Kc. Rad by som sa spytal, ci aj oni robia za cca 3000 Kc na tyzden? V cene by nemal byt zahrnuty len cas potrebny na vytvorenie danej stranky, cize naklady. Ale mal by tam byt zahrnuty aj zisk. Tiez aj cas, ktory clovek venuje na studium novych veci a technologii, studium a pod. Alebo to cez noc v spanku clovek nadobudne dane vedomosti? :-)
Takymito cenami sa len sami seba podkopavate...

Pre Klokana:
Povedz im 10.000,- Kc. Pre obec (podla toho, aka je velka) to neprekonatelna ciastka nie je. A verim tomu, ze ti to nebude trvat tyzden. Teda samotny vyvoj aj hej, ale pan starosta si povie, ze nieco chcel mat tam a nie hentam, a toto nie zelene ale cervene a pod. Ked sa im to bude zdat vela, mas priestor na znizovanie...
free.will
Profil *
No docela souhlasim s nazorem All4Net. On ma vlastne pravdu, ja jsem sice psal tech 3500tisic za graficky navrh a dalsich cca 3500isic za xhtml kod, ale je to vazne malo.
marvas
Profil
All4Net
Presne tak. Treba tam započíťať úplne všetko. A potom ešte niečo prihodiť, akože zisk. A potom môžeš dať z toho zisku zľavu (pre kamaráta, rodine).
Ja to vidím skôr trochu lacnejšie niečo okolo 6 000 - 7 000 Sk. Ale ja by som to mal isto aj rýchlejšie hotové. V prípade, že to isto budeš robiť týždeň tak si kľudne pýtaj aj tých 10 000 korún. Veď aj webdesignéry musia z niečoho žiť.
All4Net
Profil
Zabudol som este spomenut:
- cas straveny so zakaznikom a vyjazdy k nemu
- telefonaty s nim
- pracovny nastroj - pocitac a prislusenstvo (na niecom to robit musite, ze ano?)
- nakup softveru


Ak zahrnieme do toho tieto veci (samozrejme, ze PC & soft sa nezaplati z jednej zakazky, ale treba to brat na zretel, ze toto su tiez vydavky, ktore treba pokryt zo zisku), tak tych 10tis. je este malo.... ;-)
marvas
Profil
All4Net
Presne tak, ale kto je ochotný zaplatiť za jednoduchý web 10 000?
All4Net
Profil
marvas

Ja sa bavim o webe, ktory:
- ma peknu grafiku
- je dobre spraveny pomocou (x)html/css
- je dobre naprogramovany
- ktory sa konzultuje so zakaznikom a tvorba trva hruby cas cca tyzden

Komu sa to zda malo, tak s takym sa netreba bavit...



Kolko si pyta pravnik za "jednoduchu" hodinu? Kolko by si vypytal za "jednoduchu" pracu hodnu jedneho tyzdna? 3-4 tisic? By ho manzelka/frajerka/milenka hned nechala! :-)) A zrejme vsetky naraz...
marvas
Profil
All4Net
jj. Máš pravdu nečítal som si predchádzajúce príspevky. Ospravedlňujem sa. A máš pravdu vo všetkom.

Len ako odhadnúť svoju cenu. Som kóder a hovoríme o kvalitnom kóde, ale to je relatívny pojem. Napríklad nejaký mladík čo sa práve naučil html si vypýta za kód 3 000 Sk a ja čo mám nejaké skúsenosti si pýtam o veľa menej. Zákazník môže ísť k tomu čo si pýta viac s nádejou, že ponúkne kvalitnejšie služby.
« 1 2 »
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0