« 1 2
Autor Zpráva
Lexter
Profil
No záleží dosti na člověku, ono to podle mne má mnoho faktorů. Třeba já jsem velmi levný grafik. Za design účtuji maximálně 2000 Kč, co znám a od koho jsem něco pochytil, tak průměrně kódovaný web pomocí xhtml + css + pěkná grafika má cenu přibližně 2000 - 3000 Kč. Samo že tím myslím pouze jednoduchý web )osobní stránky, prezentace).

tedy záleží na rozsahu. Faktory tedy asi jsou: Doba, studium nových technologií, komunikace se zákazníkem. Obtížnost, rozsáhlost a další.

kdyby to záleželo jen na mě, já bych lidem účtoval i to jejich hádání, že tam chtěj animace a aby se jim to všude hýbalo :D
alois
Profil
No záleží dosti na člověku, ono to podle mne má mnoho faktorů. Třeba já jsem velmi levný grafik. Za design účtuji maximálně 2000 Kč, co znám a od koho jsem něco pochytil, tak průměrně kódovaný web pomocí xhtml + css + pěkná grafika má cenu přibližně 2000 - 3000 Kč
Taky Ano

Ale někdy je to trochu jinak (obecně ne jen s wedbesignem). Občas stačí službu dobře pojmenovat nebo jí dát parametry, jejichž výroba ale moc nestojí, nebo udělat vzhledově lepší kalkulaci ceny do detailu a už se prodá i za 250% ceny(nevim sice jaké, tržní? nebo ceny takové aby byl zisk nadprůměrný?). Nafouknout kolem toho velkou bublinu (MY). Sehnat zákazníka, který neví a utratí.
Lexter
Profil
To je docela klamavé a nejsem si jistý, zda bych na to měl žaludek :D. Ale což, také to tak jde, ukázat mu bombu a nechat ho zaplatit za zápalnou láhev.
alois
Profil
Viděl jsem tvůj návrh http://data.ljt.cz/navrhy/layouty/lexter_13.png . Dejme tomu že je to jen trochu upraveno aby to nevypadlo jako portfolio designera, ale jako firemní web něco prezentující. Třeba 4-8 podstránek.

Ty by si za to řekl 3000 a bylo by to i nakódované. Myslím, že by se mohl najít zákazník co by dal 7500...
Lexter
Profil
Za design účtuji maximálně 2000 Kč

PS: zase vím, kdy je levnému designu dost. Kdybych měl děla opravdu rozsáhlý grafický projekt, určitě bych si nebál říct o mnohem vyšší sumu.
Lexter
Profil
Ty by si za to řekl 3000 a bylo by to i nakódované. Myslím, že by se mohl najít zákazník co by dal 7500...

No ono to už nakódované je: http://portfolio.ljt.cz

Takže celá ta strategie je v tom, že najdeš blbce? No víš, lidi nesjou blbý a pokud ti na to přijdou, můžeš přijít k pěkné ostudě. ;)
alois
Profil
Takže celá ta strategie je v tom, že najdeš blbce?
Sem jsem nechtěl aby to došlo.....

To pak už souvisí s tím jak se říká, že každý musí vědět jaká je jeho cena a tu si musí umět říct (toto moudro není moje a nerad se s ním oháním)
Lexter
Profil
Tak tímto moudrem bych se klidně oháněl. Je důležité být si vědom toho, co dokážeš a na co máš a na kolik by jso ohodnotil svou práci. nikdo jiný ti nedá lepší odhad. ;).

myslím, že vlákno je dokončeno :D
alois
Profil
Nebo si představ situaci.
Pracuješ pro firmu co prodavá weby. Jako zaměstnanec navrhneš design a nakóduješ. napíšeš si Návrh 6-10 hodin. Kódování 14-20 hodin. Máš na to m 20-30 H. Bereš třeba 100/Hod (ŽL nebo dohoda). Takže máš oněch 2000-3000.To je náklad na tebe.
Někdo tu zakázku sehnal....(1000 Kč ...nevím)
Celkem náklad třeba 3500 na zaměstnance
Zisk firmy (firma web prodala za X,daňová sazba 24%) =X-[(X-3500)*0,24]-3500.
Aby firma měla zisk třeba 1500 na zakázce tak by web musela prodat nejmíň za 5500.
Situace je asi hodně ořezaná za nějaké výdaje nebo zisky by byly větší a cena 7500 by najednou byla reálná

To vše kdyby se jednalo o firmu, ve které jsi zaměstnanec, tak proč by jsi si o neřekl ty sám?Kdyby ... atd....
Lexter
Profil
No ale to se už bavíme o studiu. Náš tázající je jistě jednotlivec stejně jako já (já jen spolupracuji s několika lidmi).
All4Net
Profil
alois
Situace je asi hodně ořezaná za nějaké výdaje nebo zisky by byly větší a cena 7500 by najednou byla reálná

Velmi si to orezal. Realna cena sa pohybuje vyssie. Zo zisku 1500Kc (Sk) za zakazku by firma neprezila. Na co by neskor doplatil aj samotny zakaznik, ktory sa spolieha na udrzbu danej web stranky.
Lexter
Profil
Zrovna moc dobře nevím, proč se tu bavíme o firmě, když základ tématu je jednotlivec a kolik si má říct za svou práci.
quinux
Profil
Lexter
Zrovna moc dobře nevím, proč se tu bavíme o firmě, když základ tématu je jednotlivec a kolik si má říct za svou práci.
IMHO protože v tom není zas takový rozdíl. Ano, firma má vyšší náklady, musí platit zaměsnance, HW, SW, pronájem prostor apod. Tobě z toho většina odpadá, ale když budeš dělat 4 projekty měsíčně a z každého budeš mít zisk 1500 Kč tak máš 6000 Kč měsíčně příjem. Jako student je to slušný přivýdělek, ale živnostník s tímhle nevyžiješ (a už vůbec né pokud máš rodinu).
Lexter
Profil
quinux

To je pravda. Já to mám opravdu jako přivýdělek, snad prozatím.

Tobě z toho většina odpadá, ale když budeš dělat 4 projekty měsíčně a z každého budeš mít zisk 1500 Kč tak máš 6000 Kč měsíčně příjem. Jako student je to slušný přivýdělek, ale živnostník s tímhle nevyžiješ (a už vůbec né pokud máš rodinu).

Právě o tom mluvím. Co si má říct studio a jednotlivec (student, jinak zaměstnaný - já i další) se velmi liší.
quinux
Profil
Lexter
Právě o tom mluvím. Co si má říct studio a jednotlivec (student, jinak zaměstnaný - já i další) se velmi liší.
To máš sice pravdu, ale když vidím, že dost často tady ukazujete (studenti) pěknou a dobře odvedenou práci a chcete za ní 2000-4000 Kč a to se ještě bojíte, že je to moc (a přitom by se to dalo prodat minimálně za dvojnásobek), tak se mi chce brečet. ;o) Na jednu stranu je to pěkný, alespoň vím, že až budu něco potřebovat tak to tady seženu za pár stovek, ale na druhou stranu se zbytečně okrádáte.
Railbot
Profil
quinux
ale na druhou stranu se zbytečně okrádáte
Dělat weby "umí" v této prťavé zemi každý šmoula a většina lidí si pro realizaci zakázky vybere někoho, kdo to udělá za pár korun a mizerně než aby si připlatili za kvalitu. Dokonce už jsem se párkrát setkal s tím, že se někdo dokáže i mírně "vyděsit" při pohledu na již realizované projekty a úoveň člověka, který evdientně nepracuje za pár korun a pracuje opravdu kvalitně, protože hned zavětří, že by to bylo za hodně penež a raději dají přednost nějakému patlalovi, co jim udělá web za třetinu ceny a zároveň i třetinově kvalitní :)

To ohledně menších zakázek. Tak proto já se nedivím, že se někdo doprovolvě okrádá, aby aspoň nějakou zakázku získal...smutné, leč realita.
Lexter
Profil
Dělat weby "umí" v této prťavé zemi každý šmoula

Jsem rád, že slovo umí si dal závorek. "Umí" dělat weby dnes hodně lidí. Umí dělat weby dnes mnohem méně lidí.
quinux
Profil
Railbot
IMHO je to především o chamtivosti českých podnikatelů. Protože ti se snaží za každou cenu vydělat a pokud možno s nulovými náklady. Proto si neuvědomují, že kvalitní web jim může přinést větší zisky a tak raději šetří seč můžou, nechají si udělat web za pár stovek a pak brečí, že jim nepřivedl ani jednoho zákazníka (neříkám, že je to případ klokyna nebo kohokoliv z tohoto fóra ;o). Ale tohle je silně OT, takže stop ;o)


o ohledně menších zakázek. Tak proto já se nedivím, že se někdo doprovolvě okrádá, aby aspoň nějakou zakázku získal...smutné, leč realita.
Smutné je především to, že tohle již není konkurence, ale prodej za dumpingové ceny.
Lexter
Profil
quinux

To ano, ovšem jak by se dnes začínající webdesigneři mohli dostat aspoň trochu na výsluní, získat alespoň nějaké jméno a vydělat pár korun? Konkurence je tvrdá, zvláště v tomto oboru. někdo si nemá na co stěžovat, někdo zase ano. Já jsem asi klasický příklad dumpingových cen (grafika komplet - 2000-3000), ale je to potřeba, pokud si budu chtít později říkat o vyšší sumy.

PS: Dostáváme se již asi docela do jiného tématu, ale budiž, zajímavá diskuse.
Railbot
Profil
Konkurence je tvrdá
Konkurence tvrdá vůbec není. Špičkových profesionálů u náš zase tolik není a navíc ti si mohou dovolit na malé zakázky házet bobek a raději se orientovat na větší projekty, které jsou lépe placené a vůbec prestižnější. Existuje skupina opravdu šikovných lidí, kterých je sice taky dost, ale ne zase moc, kteří zbytek "webdizajnérů" s přehledem strčí do kapsy bez mrknutí oka. Jenže tyhle jedna skupina "webdizajnérů" má ceny na minimální hranici a té druhé skupiěn tedy nezbývá nic jiného než takové ceny nasadit také doufajíc, že pro sebe utrhnou alespoň kousek trhu.
RPG
Profil
Ještě se vrátím k tomu, co jsem psal já; myslel jsem tím především studenty, kteří si podobnými pracemi přivydělávají. Takže jsem nemyslel ani malé firmy, ani soukromé profíky.
Prostě studenta.
« 1 2
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0