« 1 2 3 »
Autor Zpráva
Railbot
Profil
org
Jak mám brát s rezervou tvůj omezený názor, že je například dodržování sémantiky blbost, to mi pověz :) Opravdu pochybuji o tom, že problematice rozumíš, nepsal bys potom takové bludy. Nic proti tomu, měj si samozřejmě názor jaký chceš, ale jde o ostatní. Nějaký začátečník si přečte, že všechno je blbost a pak to vypadá tak, jak to někdy bohužel vypadá :)

Klidně si web o několika stránkách flákej, protože to není zrovna nějaký e-shop, je to jen tvá špatná vizitka, ale ostatním to samé nedoporučuj. Není to zrovna dobrý přístup.
org
Profil *
quinux - nejsem magor abych abych obiral klienta. za 7 strankovou prezentaci neberu 5000 ani 3000 od jednoduche verzi cena je od 1500. Klient je spokojen a ja take, protoze mi priveda dalsiho zakaznika. a predtim nez zacinam delat web tak mu 2-3 hodiny na schuzce vysvetluji co vse obsahuje takovy web a co tam neni a co odeme nema cekat. tim ze jsem primo otevreny a nelzu mu do oci nenesu zadnou vinu za to co zakaznik koupil.

priklad uplne do jine sfery: zakaznik prijde a rika ze chce novy auto, ty mu nacpes porshe. no k cemu je mu porshe kdyz si ho kupuje na leasing a nikdy to na plny pecky nevyuzije.

liet prijde za mnou a pta se me proc je ten web tak levny? zda se v tom vubec vyznam? Ano, vyznam se v tom, ale k cemu je vam mnou nakodovane pocitadlo pristupu kdyz tam je zdarma, k cemu je vam web v php o 7 strankach kdyz to muze byt html (prece mu nebudu prepisovat priponu html na php)

takze se odsuzovat krive za to ze obiram klienty je fakt velka blbost ;)
org
Profil *
Railbot - jses klasika typu - "jses lama a nekecej tu blbosti"
Railbot
Profil
org
Přeci mě neobydeš takhle lacinou výmluvou. Dej sem nějaké argumenty proč je dobré při tvorbě menších webu práci flákat, proč je důraz na sémantiku a správnou syntaxi kódu špatný. Nenazývám tě lamou, určitě ke svým tvrzením máš nějaký důvod a mě to zajímá.
quinux
Profil
org
nejsem magor abych abych obiral klienta. za 7 strankovou prezentaci neberu 5000 ani 3000 od jednoduche verzi cena je od 1500. Klient je spokojen a ja take, protoze mi priveda dalsiho zakaznika. a predtim nez zacinam delat web tak mu 2-3 hodiny na schuzce vysvetluji co vse obsahuje takovy web a co tam neni a co odeme nema cekat. tim ze jsem primo otevreny a nelzu mu do oci nenesu zadnou vinu za to co zakaznik koupil.
Jaktože mu nelžeš? ty mu snad vysvětlíš, žeexistuje sémantika, přístupnst a použitelnost, ale nebudeš mu to dělat, protože jeho web to podle tebe nepotřebuje? Potřebuje to každý web. Dneska ten web bude malý, ale za rok může firmě tvořít i více než 50% obratu.

priklad uplne do jine sfery: zakaznik prijde a rika ze chce novy auto, ty mu nacpes porshe. no k cemu je mu porshe kdyz si ho kupuje na leasing a nikdy to na plny pecky nevyuzije.
Popravdě jsem tě vůbec nepochopil. Chceš říct, že když mu nacpu sémantiku či přístupnost, tak to vlastně vůbec nepotřebuje? Kravina.

liet prijde za mnou a pta se me proc je ten web tak levny? zda se v tom vubec vyznam? Ano, vyznam se v tom, ale k cemu je vam mnou nakodovane pocitadlo pristupu kdyz tam je zdarma, k cemu je vam web v php o 7 strankach kdyz to muze byt html (prece mu nebudu prepisovat priponu html na php)
To už je opravdu věc klienta co chce. I sedmi stránkový web může být v PHP, pokud si ho chce klient aktualizovat, ale tohle je věc objednávky a nemá to nic společného s tím co tady řešíme.

takze se odsuzovat krive za to ze obiram klienty je fakt velka blbost
Já tě neodsuzuji ani neobviňuji. Jen říkám, že to co tu píšeš na mě tak působí.

Railbot - jses klasika typu - "jses lama a nekecej tu blbosti"
Nevím jak jsi na to za takovou chvíli přišel, ale Railbot tento typ člověka rozhodně není.
org
Profil *
Railbot: no tak za 1. :) zfleku neni odFlaknout.

nerekl jsem ze je spatny duraz, ale v nekterych pripadech je zbytecny.

a vsim ostatnim co sjem rekl: je lepsi klienta neobirat financne a provadet mu SEO atd kdyz to nepotrebuje, tim je spokojen klient (ze za malo penez poridl maly web a to co potreboval a nic vic) a ja jsem spokojen s tim, ze jsem mu vyhovel a neztracel jsem 30 hodin ale pouze 15.


prijde-li Vam to hloupe tak to proste vezmete jako jen ciste muj nazor, ktery vzdy v mem pripade funguje a zadny problem jsem nikdy s tim nemel. A navic pokud to ctou novacci tak at si to preberou po svem. Ja jsem se taky ucil a delal jsem sve prvni weby ve FrontPage a nevedel sjem vubec, ze existuje neco jao css ci jiny moznost psani web nez v html a byl jsem omezeny. pak jsem prisel na css, na php a pak jsem prisel na to ze proste to co poterbuji to si udelam presne tak jak mi to vyhovuje a tak jak je to proste nejvic optimalni. Sedi to v Opere, FF a IE, funguje skvele a je validni. Ucil jsem se, ucim se a stale se budu ucit, protoze web neni jen napsani neceho je to umeni sestavit.

a pokud si nekdo mysli, ze novacka ovlivnim vetou o semantice, ne inline stylech atd. tak se myli :) on na to sam casem prijde a az prijde tak vytvori vlastni web a ten web bude graficke studio, ktere nabizi SEO optimalizaci, RS, eshop, atd atd atd a bude jiz nekolikatisicate
quinux
Profil
org
Mi tak nějak teď vyznívá, že neznáš rozdíl mezi "SEO" a "sémantika" .. ale to jen tak na okraj ;o)
org
Profil *
quinux
Jaktože mu nelžeš? ty mu snad vysvětlíš, žeexistuje sémantika, přístupnst a použitelnost, ale nebudeš mu to dělat, protože jeho web to podle tebe nepotřebuje? Potřebuje to každý web. Dneska ten web bude malý, ale za rok může firmě tvořít i více než 50% obratu.

predstav si, ze mu reknu: "tento web ale nebude odpovidat nekterym normam, dle kterych jsou tvorena vetsina webu a nerucim za to, ze se vas web umisti v lepsich pozicich ve vyhledavacich ceskych a zahranicnich" a on mi rekne: "me to nevadi, chci ten web pouze jako vizitku nasi firmy, kde budou jen dulezite informace o nas jako jsou, kontakt, reference a co delame. nic vic." Navic pokud tam neni e-shop nebo neco jineho - tak mu ten web nebude vydelavat vice, jen ziska vic tim, ze na netu bude jeho stranka a kontakt na nej. (toto ani ja sam nechapu - i kdybych mohl na tvorbe vydelat o 10.000,- tak on to nechce a kdyz nechce tak mu to necpu

Popravdě jsem tě vůbec nepochopil. Chceš říct, že když mu nacpu sémantiku či přístupnost, tak to vlastně vůbec nepotřebuje? Kravina.
neni to kravina. chce jednoduchy web a nezajima ho co bude v kodu, chce pouze hezky design prizpusobeny firemnimu stylu (barvam atp)

To už je opravdu věc klienta co chce. I sedmi stránkový web může být v PHP, pokud si ho chce klient aktualizovat, ale tohle je věc objednávky a nemá to nic společného s tím co tady řešíme.

Ja se ho ptam zda bude chcit web aktualizovat, popripade jestli nekoho maji ve firme kdo by to delal. On vetsinou (90%) odpovi, ze nikoho nemaji a on sam cas vubec nema a vubec nema chut se neco ucit takoveho jako je jednoducha uprava stranek. a rika mi, ze kdyz jednou rocne se neco zmeni ve jejich firme tak zda bych mu to pak nemohl provest aktualizaci. Samozrejme, ze muzu, klidne mi dejte 500,- rocne (me to staci na tak maly web) a ja se o to cely postaram, budu resit pripadne problemy a doplnovat veci. Pokud by toho bylo vic tak bych mu navrhnul slozitejsi stavbu webu s moznosti pohdlne aktualizace.

Nevím jak jsi na to za takovou chvíli přišel, ale Railbot tento typ člověka rozhodně není.

koukal jsem na jeho prispevky atp veci aby se podivali na web a rekli svuj nazor, ale kdyz jsem se na ten onen web podival tak mi to prislo hrozne (co se tyce vzhledove) - kod byl dle meho velice sikovne napsan
org
Profil *
quinux

Mi tak nějak teď vyznívá, že neznáš rozdíl mezi "SEO" a "sémantika" .. ale to jen tak na okraj ;o)

seo - je optimalizace pro vyhledavace a zajistuje jakoby lepsi umisteni stranek ve vyhledavaci je to balik pravidel, kterse se vsak stale trochu meni (a to zalezi taky na tom kdo jak pojem SEO vylozi) - jako obecne a velice zkracene napsano.

semantika je predevsim o spravnem pouzivani tagu (znacek) kodu xhtml na prislusnych mistech, ale netyka se to vsech tagu - muj pojem semantiky kodu xhtml
Michalek
Profil
je lepsi klienta neobirat financne a provadet mu SEO atd kdyz to nepotrebuje

Nevím, při tvorbě nových stránek od profíků jsem myslel, že SEO není nadstavba, ale vlastnost. Pokud profík dělá stránky a pak do nich dodělává SEO, zdá se mi to divné.
Railbot
Profil
org
koukal jsem na jeho prispevky atp veci aby se podivali na web a rekli svuj nazor, ale kdyz jsem se na ten onen web podival tak mi to prislo hrozne (co se tyce vzhledove) - kod byl dle meho velice sikovne napsan
Můžu vědět o jaký web šlo? Protože už dlouho, asi rok, žádný nemám, sem tam nějaký pokus z nudy a k tomu takový názor beru. Sice je ojedinělý svého druhu (a vzhledem k předchozí diskuzi také řádně zaujatý a trošku přehnaný), ale nejsem grafik, takže se s tím v klidu smířím :) Díky za tvůj čas věnovaný hodnocení.
quinux
Profil
org
predstav si, ze mu..
Tak to jsou všichni tví klienti známí ne? :D Tím, že web nakóduješ a budeš se držet sémantiky mu nic necpeš, tedy neměl bys cpát tohle by nemělo být zvlášť ceněno.

neni to kravina. chce jednoduchy web a nezajima ho co bude v kodu, chce pouze hezky design prizpusobeny firemnimu stylu
Psal jsem to už výše. Sémantika by měla být samožřejmostí i u jednoduchého webu a né nadstandardem.

Ja se ho ptam zda bude chcit web aktualizovat..
Ano, ale tohle je otázka požadavků klienta a né toho co tu řešíme.

koukal jsem na jeho prispevky atp veci aby se podivali na web a rekli svuj nazor, ale kdyz jsem se na ten onen web podival tak mi to prislo hrozne (co se tyce vzhledove) - kod byl dle meho velice sikovne napsan
Píšeš o tomto vlákně nebo jiném?
Railbot
Profil
Michalek
org přeci nikde nepsal, že je zrovna "profík"... dělá jak děláa pokud mu to vyhovuje, tak je to jen jeho věc. My ostatní na to můžeme mít odlišný názor.
quinux
Profil
Michalek
Nevím, při tvorbě nových stránek od profíků jsem myslel, že SEO není nadstavba, ale vlastnost. Pokud profík dělá stránky a pak do nich dodělává SEO, zdá se mi to divné.
Onpage faktory ano, zbytek je většinou zpoplatněn.
org
Profil *
Michalek

a kdo je v dnesni dobe profik, ze ano? dokazu behem nekolika minut najit hodne webu "provadejici SEO" - jsou to vetsinou lidi, kteri se cerstve naucili delat weby, jakztakz grafiku a tvari se jako by jsou byli profici. Neni to vubec pravda. SEO je veda sama o sobe a zabira hodne casu. Nelze rict "jo udelal jsem vam web a SEO jsem taky udelal" - blbost! vetsi projekty vyzaduji dlouhodobe dohlizeni a provadeni zakladnich SEO analyz. Zkoumani pozic, zajistovani back linku a tisic dalsich veci


jednou mi klient prinesl SEO analyzu od http://webczech.cz/keywords.htm#cena_keywords - nekolik listu A4 kde byl vysledek s W3C validoatoru jake chyby ma v kodu, jake chyby ma v metatagech, vypis jednotlivych klicovych slou a jejich procento na strance atd atd atd, ale nic podstatneho. za 4.999,- !! ohodnotil jsem to jako nedostatecne a rekl jsem mu ze toto mu hned muzu predvest na PC za pouhych 30 minut (tj udelat stejnou "analyzu") on s tim souhlasil a pak byl v soku (byl jsem hotov za necelych 14 minut a mel jsem stejne vysledky jako on na papiru)
org
Profil *
quinux

Psal jsem to už výše. Sémantika by měla být samožřejmostí i u jednoduchého webu a né nadstandardem.

jak vysvetluji jiz ponekolikate - vysvetluji klientovi, klient to cely pobira, ptam se zda to chce a on: "ne"
podle toho davam cenu webu

nektere veci jsou nadstandarden a pokud to nekdo nabizi jao zaklad tak tim provadi celkovou znehodnoceni trhu techto sluzeb

(je to stejne jako kdyz prodejce: muj citron vypada velice hezky a cerstve a le levny! ---- neeee! muj citron i kdyz nevypada tak extra dobre ale ma vice vitaminu C proto je o kapanek drazsi"
quinux
Profil
org
jak vysvetluji jiz ponekolikate - vysvetluji klientovi, klient to cely pobira, ptam se zda to chce a on: "ne"
podle toho davam cenu webu

A to je právě chyba, tohle není nadstandard.

nektere veci jsou nadstandarden a pokud to nekdo nabizi jao zaklad tak tim provadi celkovou znehodnoceni trhu techto sluzeb
V tom případě znehdnocuješ spíše ty, když prodáváš weby za 1500 Kč. Běžně se účtují ceny min. 3x vyšší. Jen grafik si papne min. 2000 Kč.
org
Profil *
quinux

nepapne. klient dostava to co zaplati a s tim plne souhlasi

spravne psani xhtml a navic SEO k tomu - je to nadstandard (kazdy mame jiny nazor)
Railbot
Profil
org
Čistě ze zvědavosti bych rád viděl nějaký "tvůj" web. Bylo by možné hodit nějaký link do placu?
org
Profil *
Railbot

nene, to bych prozradil jeste svoji identitu a pak by ze me kazdy delal lamu :) (lamu ne kvuli tomu jaky weby jsem udelal nebo jak sjem je napsal) ale kvuli teto diskuzi, kdy se snazim vykecat co me stve na soucasnych "profikach" atd lidech co jsou nejakym zpusobem zaplateni do tvorby webu
quinux
Profil
org
nepapne. klient dostava to co zaplati a s tim plne souhlasi
Ano, s cenou se samozřejmě seznámí předem, ale prostě ceny jsou takové (tedy pokud jde o kvalitu a né žádný amaterismus)

spravne psani xhtml a navic SEO k tomu - je to nadstandard (kazdy mame jiny nazor)
Není, tedy SEO jako takové ano, ale SEO jako počítat s ním při kódování ne. Samozřejmě, že na SEO je potřeba analýza atp. a to už je nadstandard, ale základní opage faktory jsou při kódování samozřejmostí.

jj souhlas s Railbotem, ukaž svou práci ;o)
Railbot
Profil
org
Ani čistě soukromou cestou bys mi neposlal nějakou ukázku? Slibuju, že tě neprozradím, aby si z tebe náhodou někdo z vyšší společnosti nedělal srandu, že chodíš do takto pokleslé diskuze :))
org
Profil *
Není, tedy SEO jako takové ano, ale SEO jako počítat s ním při kódování ne. Samozřejmě, že na SEO je potřeba analýza atp. a to už je nadstandard, ale základní opage faktory jsou při kódování samozřejmostí.



samozrejme, nenapisi jmeno.cz/vyrobky/01.html ale jmeno.cz/vyrobky/lyze.html atd atd... zaklad ano, to udelam, neni to problem, ale mluvil jsem o tom lepsim SEO.

jj souhlas s Railbotem, ukaž svou práci ;o)

jak jsem psal. bohuzel :)
quinux
Profil
org
samozrejme, nenapisi jmeno.cz/vyrobky/01.html ale jmeno.cz/vyrobky/lyze.html atd atd...
Ano, ale o tomhle jsem psal i já.

nene, to bych prozradil jeste svoji identitu a pak by ze me kazdy delal lamu :) (lamu ne kvuli tomu jaky weby jsem udelal nebo jak sjem je napsal) ale kvuli teto diskuzi, kdy se snazim vykecat co me stve na soucasnych "profikach" atd lidech co jsou nejakym zpusobem zaplateni do tvorby webu
No mi to spíš případá, že se nemáš ani čím pochlubit ;)
org
Profil *
Railbot:

Ani čistě soukromou cestou bys mi neposlal nějakou ukázku? Slibuju, že tě neprozradím, aby si z tebe náhodou někdo z vyšší společnosti nedělal srandu, že chodíš do takto pokleslé diskuze :))


rozhodne tuto diskuzi za pokleslu nepovazuji, docela casto ji navstecuji jen uz kvuli tomu, ze se tu resi zajimave veci a semtam se objevim neco velice zajimaveho nebo dobra rada o ktere nevim a ktera me presvedci, ze mam delat taky tak :)

nechci dat sve dila s (c) dole a jmene a jmenem firmy uz jen kvuli tomu aby to ceti moje kolegove ci mozna nahodou i me zakazniky :)
(ani soukromou cestou - mozna nekdy v budoucnu, kdy mi to bude uz jedno)
org
Profil *
quinux

No mi to spíš případá, že se nemáš ani čím pochlubit ;)


ja to znam jak to vypada pro toho s kym vedu spor a pak mu neukazi vlastni praci. je to docela blbe. ale bohuzel... promin
Vít Dlouhý
Profil
org: Žádné "lepší" SEO neexistuje.

Celou dobu tu obhajuješ něco za co vlastně nejsi schopen se veřejně postavit, tudíž tvé názory nelze brát vážně...
org
Profil *
Vít Dlouhý

existuje zakladni seo tj jak jsem psal v odkazech.
vse ostatni je nadstandard - propagace atd. jsem si vedom co si pisi a za svym nazorem stojim :) takze muzete me nazory brat jak se vam libi
MichalekII
Profil *
Nechtěl by toto vlákno některý z adminů už ukončit?

Railbot-ovi se zase úspěšně povedlo vyvolat flamewar úplně mimo téma, tak už snad zase může být klid, ne?
Vít Dlouhý
Profil
org: Pak ale jaksi nedává smysl to, cos napsal výše:

> nechci dat sve dila s (c) dole a jmene a jmenem firmy uz jen kvuli tomu aby to ceti moje kolegove ci mozna nahodou i me zakazniky :)

Proč?
« 1 2 3 »
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0