Autor Zpráva
nausus
Profil *
Pražská reklamní agentura s osmiletou historií hledá pro své WWW oddělení zkušeného a stále se rozvíjejícího programátora PHP+SQL aplikací pro internetové projekty. Podrobnější informace o agentuře a realizovaných projektech naleznete na www.nausus.cz (tyto stránky by potřebovali Vaší péči už zcela určitě :) ).

Náplň práce:
- příprava koncepcí technického řešení internetových projektů
- návrh databázových struktur a funkčních prvků www prezentací
- zpracování projektů v PHP, MySQL, XHTML, CSS
- rozvoj a implementace vlastního CMS systému (OOP)

Očekáváme:
- logické myšlení a jeho využití pro co nejefektivnější přípravu www prezentací
- rutinní znalost jazyka PHP a SQL databází
- znalost Adobe Photoshop nebo jiného bitmapového editoru
- výhodou zkušenosti se systémy typu TYPO3, Plone apod. znalost OOP, Smarty atd.
- samostatnost i schopnost pracovat na časově náročných projektech
- minimálně SŠ vzdělání

Nabízíme:
- finanční ohodnocení odpovídající odvedené práci (základní plat + bonusy dle zrealizovaných projektů = rámcově 35-45000 Kč při formě spolupráce na IČO)
- možnost práce na HPP, VPP nebo kombinace interní a externí spolupráce na IČO
- zajímavou samostatnou práci na rozsáhlých a především různorodých projektech
- kvalitní technické a softwarové zázemí
- možnost sebevzdělávání formou školení a odborných tréninků

----------------------------
Pokud chcete mít OPRAVDU, hodně práce, dělat různorodé projekty a nevadí Vám si za to dobře vydělat, kontaktujte nás.

Předem děkuji za Vaše reakce (do této diskuse nebo na níže uvedený e-mail).

Lukáš Skuhravý
Managing Director

tel.: 222 712 220, 608 956 535
e-mail: lukas.skuhravy@nausus.cz

NAUSUS, s.r.o.
Praha 3, Roháčova 77
www.nausus.cz
armin
Profil
35Kc mesicne = dobre vydelat? :) Platilo pred 10 lety... mozna :D

// edit po 10 minutach

Najem: 12 Kc
Net + elektrika a tak: 4,5 Kc
Zradlo: 5 Kc
=====================
21,5 Kc mesicne jde mimo, zbyde mi 14Kc mesicne v pripade ze teda 35Kc je to na ruku, ale to bude asi brutalni brutto. A za 14Kc mesicne makat... nevim preji hodne stesti u hledani :)

Dalsi vec - prace na soucasnem webu - kde mam zaruku, ze puvodnimu autorovi webu nejebne ve skebli a nepoda na me trestni oznameni za manipulaci s jeho autorskymi pravy? A verte ze to neni ojedinele...
souki
Profil
35kKč za práci v Praze a navíc na pozici vývojáře mě taky překvapilo.
ronnie
Profil
Píše se tam pokud vím o 35 - 45 tis, což je solidní nabídka. Pokud vás nabídka nezaujala, nekomentujte ji.
armin
Profil
zaujala nezaujala... myslim ze pozice je vhodna pro lidi s trvalym bydlistem v praze kteri se nemusi starat o vlastni existenci (najem + papu plati rodice). V tom pripade je to atraktivni nabidka. Pro lidi out of prague je to dosti nevhodna pracovni pozice...
ronnie
Profil
Když už jsme tedy OT, kolik si představuješ, že by programátor měl dostávat, hm?

Neodepisuj ale zde, myslím, že autor tématu o takové komentáře zájem neměl, chceš-li pokračovat v diskusi, napiš na mail.
Martin2
Profil *
Pokud bych pracoval na IČO, navíc plátcem DPH, tak po odečtení všech odvodů sem na částce zhruba 18 500,- čistého, což opravdu není moc. Naopak pokud by firma umožňovala práci z domova s občasným dojížděním do Prahy, tak za těchto podmínek taková nabídka může být rozhodně zajímavá pro mnoho lidí z ostatních měst, kde není mnoho obdobných volných pracovních pozic. Osobně dělám v Liberci za 55 - 65tis hrubého dle rozsahu práce. Ono je to pak také hodně o kvalitách zaměstnance a dlouhodbé loajálnosti vůči firmě, což bývá největší problém a i to je důvodem proč mnoho firem neplatí z počátku tolik peněz.
ronnie
Profil
Martine a můžu se zeptat na Tvojí konkrétní pozici? Pracuješ jako programátor? PHP? Java?
Martin2
Profil *
programátor PHP, databáze, tvorba HTML, CSS
Joker
Profil
Píše se tam pokud vím o 35 - 45 tis
Na IČO, tzn. jako pro zaměstnance "superhrubého"- náklady zaměstnavatele. Což odpovídá řekněme 19-25 čistého.
nausus
Profil *
Dobrý den.
Jsem rád, že nabídka vyvolala tuto diskusi. Nechci se tu pouštět do probírání zda nájem "12tisíc + net 4,5 + žrádlo 5" je to co by zaměstnavatele zajímalo. Stejně jako vás jako programátora nezajímá zda hostingová firma (tedy váš dodavatel služby) platí nájem 20 nebo 50 tisíc a jezdí do práce autem na bioplyn nebo Super100 - tedy nezajímá vás jeho výdaje ale služba a cena za kterou je poskytována.

Raději zmíním to co tu v diskusi připomenul jen "ronnie" - a to že nabídka byla psána jako do 35-ti tisíc. Tedy nikdo kdo tu bude inzerovat 60 tisíc a ty platí pouze pokud se firmě daří, je plno zakázek a k základu 20 tisíc přijdou prémie 40.

Pokud tedy někdo z vás zváží možnost pracovat na webech pro dynamickou českou pojišťovnu, jednu z největších českých cestovních kanceláří nebo na prezentačních webech pro luxusní hotely a restaurace v centru Prahy - tedy jde mi jak o peníze tak o zajímavou práci - tak tato nabídka stále platí. A to jestli na konci měsíce bude odcházet s 35 000 Kč (protože ty má jisté) nebo za několik měsíců s 50 000 záleží i na něm a jeho přístupu.

Lukáš Skuhravý
Joker
Profil
Jen upozorním, že jste pravděpodobně chtěl napsat
nabídka byla psána jako od 35-ti tisíc

Jinak:
Nechci se tu pouštět do probírání zda nájem "12tisíc + net 4,5 + žrádlo 5" je to co by zaměstnavatele zajímalo.
Souhlas, je věc toho dotyčného, jestli do toho za ty prachy půjde nebo ne.

Já akorát říkal, že náklady firmy 35k Kč odpovídají zaměstnanci s nějakými 20k měsíčně hrubého, což na programátora "není zrovna mnoho"
nausus
Profil *
ano - překlep (díky za upozornění Jokere) :)

Jen upresňuji, že náklady 35 000 zamestnavatele odpovídají 26 000 hrubého na zaměstnanecký poměr (nástupní plat). Netvrdím, že je to nejlepší nabídka, která se v Praze dá zjískat. Ale je to slušná nabídka na vstup pro ambiciózního programátora, který chce pracovat v mladém týmu u pohodové firmy a jde mu o víc než o velké sliby...

Takže můžu jen zopakovat: pokud někdo umí pro web dobře programovat, může se ozvat (lukas.skuhravy@nausus.cz) a pokud mě přesvědčí, rád si s ním dohodnu i individuální podmínky.
habendorf
Profil
Takže můžu jen zopakovat: pokud někdo umí pro web dobře programovat, může se ozvat (lukas.skuhravy@nausus.cz) a pokud mě přesvědčí, rád si s ním dohodnu i individuální podmínky.

Ale ne, on tu bude každý radši cintat o h***u a neudělá nic. To je tady celkem normální.
armin
Profil
nausus: z jisteho pohledu mas recht, ze tebe jako zamestnavatele nezajima jak nalozi zamestnanec s prachama, ovsem na druhou stranu kdyz se nikdo neprihlasi resp. prihlasi a po 2-3 mesicich utece, tak pak te mozna bude zajimat ze zda vubec moh i nejak nakladat s vydelanou fin. castkou a zda jen tak nahodou po par mesicich nebylo toto duvodem k odchodu :)
quinux
Profil
armin
Jsou lidé, kteří musí vyžít z 6-7000 Kč čistého měsíčně, takže pokud ty nejsi schopen vyžít z 26 000 Kč čistého je to tvůj problém.
K tvým počtům, myslím že i v Praze se dá sehnat bydlení za míň než 12 000 Kč, ale i kdyby ne tak ti pořád zbývájí 4 000 Kč na cokoliv dalšího za což by spousta lidí ruky trhala. ;o)

Jinak, nabídka je daná a nikdo tě nenutí ji příjmout. Tobě se nelíbí tak ji neber, určitě se najde někdo komu se líbit bude a 35 000 Kč měsíčně mu bude (možná i bohatě) stačit.
armin
Profil
ja v zadnem pripade nepomlouvam tuto nabidku, plne souhlasim ze pro nekoho je to lukrativni nabidka, akorat myslim ze i zamestnavatel bude rad, kdyz mu tam nekdo vydrzi dyl nez rok na teto pozici. Co mam kamarady, tak taky se par nechalo zmast lukrativni nabidkou velkomesta a vysledkem po uhrazeni vsech nutnych vydaju bylo to, ze si museli chodit domu pujcovat od rodicu. Nekdo se tady vyjadril kolik bere mesicne, ne ve velkomeste kde je vse drazsi, nedela pro grandhotely ani zadne hyper nabidky (reference beztak shrabne ta firma, ten co na tom maka je zapomenutej pan inkognito o kterem nikdo nevi)... ja uz se k teto teme vyjadrovat nebudu.
Azu
Profil *
a) člověk nepracuje proto aby vydělal jen an své potřeby ale potřebujde vydělávat i více aby našetřil např. na auto, vlastní barák, ....
b) na většinu těchto inzerátů na prácí Vám odpoví max. 10 lidí a z toho použitlený nebude ani jeden, jelikož se většinou jedná o lidi co do programování po pravdě až tak moc nevidí a nemají žádné zkušenosti, v tomto mně dá jistě za pravdu většina lidí co zde kdy inzerovala podobné nabídky. Pro lidi kteří programovat umí je toto nezajímavá částka, obzvlášť v Praze. Když si vezmu udávané statistiky, kde se píše, že průměrný plat programátora je okolo 48tis, tak nám to tu stále nesedí. Další kdo umí programovat jsou někteří studenti a pro ně nabídka není opět zajímavá, protože externí prací za měsíc vydělají často i více, stačí jim totiž vytvořit dva shopy za měsíc a jsou na tom opět lépe.
c) nabídka je zajímavá pro lidi, kteří nejsou z Prahy, jsou z regionu z větší nezaměstnaností, nebo místa kde nejsou podobné firmy, mohou pracovat z domova. Nejčastěji bývalí podnikatelé, kterým to v tomto oboru podnikání nevyšlo, díky neplatícím zákazníkům nebo nedostatku zkakázek. Většinou tedy seženete po delší době někoho kdo bude dělat externě z domova, ale zároveň dělá takto i pro další firmy nebo sám pro sebe. Zde hrozí, že nebude stíhat práci v čas a také že po získání Vašeho knowhow, se na Vás vykašle a bude dělat dál pro sebe se zkušenostma které u Vás nabral, ještě hůř když nabere i Vaše výrobní nářadí.
Ale i přesto se čas od času najdou seriozní nadšení mladí kluci, pro které je to zajímavá nabídka a šáhnou po ní a sami i něco uměj, ale tito lidé se hledají hodně špatně. Já osobně sem takové lidi našel na práci leda na Slovensku, ono pak i případné zneužití získaných výrobních nástrojů a všeho a následné použití v jiné zemi tolik člověka nebolí.
ronnie
Profil
Rámcově je nabízeno 45 tis, neříkejte mi, že po odpočtu daní zůstane jen 18 tis. Mně to vychází na něco málo pod 30 tis. měsíčně čistého. Pokud ale člověk podniká a má více realizovaných zakázek, pak ví, že se často klienti obracejí s žádostmi o úprávy a doplňky, za které si řeknete mnohem více, než je vaše obvyklá hodinová sazba (2x - 3x více). Pokud bych to vztahoval na sebe, tak by můj reálný průměrný výdělek byl kolem 55 tis. za měsíc hrubého, a to mi neříkejte, že je málo.

Při práci na ŽL asi jen ztěží můžete pracovat za pravidlný příjem, předpokládam, že práce na IČO znamená platbu od ks s tím, že průměr se bude pohybovat kolem 35 - 45 tis. při práci 6 - 8 hodin denně + výše zmíněné nepravidlné výdělky.

Pokud někdo nevyžije z těmito penězi, tak má opravdu problém. Když si to srovnám s lékaři, kteří mají nějakých směšných 30 - 35 tis. po několikaleté praxi a dřou se 6 let na fakultě, tak je to až směšné...

Btw před rokem jsem bydlel pár měsíců Praze a neutratil jsem více než 4, 5 tis. za měsíc života (když do toho nepočítám výdaje za bydlení)
nausus
Profil *
Musím s lítostí konstatovat, že diskuse se stále točí ohledně výše mzdy (pro někoho je 40 000 fajn pro jiného ani 60 000 nepřipadá jako dostatečné - to je pochopitelné, každý máme jiné nároky a jinak si ceníme své práce).

Nikdo se tu nezeptal:
CO PRESNĚ bude jeho náplní práce v naší agentuře.
Na JAKÝCH projektech bude pracovat.
JAK vypadá realizační tým a co už má za sebou.
JAKÉ má možnosti dalšího rozvoje.
... lidé, kteří se ptají na takové otázky při pohovoru většinou opravdu vědí, co chtějí. Zeptejte se na toho každého HR pracovníka.

Jinými slovy -- jě škoda že mnohé z vás zajímá spíš ZA KOLIK děláte než CO můžete dělat, JAK strávíte svůj pracovní čas (tedy převážnou část svého dne). Ale z toho už je příliš okatě vidět, že jsem člověk, který má svojí práci jako koníček, který se mu stal obživou a do toho nemůžu nikoho nutit... :)


Takže co třeba nechat MONEY FLAME na chvilku stranou a pochlubrte se tím, co jste již naprogramovali, jaké nové technologie vás lákají a jaké projekty by vás bavili dělat. To by mohla být diskuse, která všem něco řekne.
Díky a hezký den! (když už to zase venku vypadá na pořádné jaro)

Lukáš Skuhravý
ronnie
Profil
Tak abychom už ukončili OT, ptám se

a) co přesně bude náplní práce ve vaší agentuře?
b) na jakých projektech se bude pracovat?
c) jak vypadá realizačnní tým?:)
d) jaké možnosti dalšího rozvoje má uchazeč?
tiso
Profil
nausus - nereagoval som doteraz (nemám záujem o túto ponuku), ale myslím si že ponuku si mal zadať inam - na servery zaoberajúce sa ponukou práce, tam by dopadlo to inak ako tu... Tu táto ponuka nevyznieva moc seriózne - nie obsahom, ale tým že je tu (zmysel diskusie, ľudia čo ju navštevujú).
Dero
Profil
Prosím všechny diskutující, aby se zdrželi zbytečných příspěvků a respektovali pravidla této diskuse.

Nabídka je jasně položena.
nausus
Profil *
pro Ronnie (dotaz z 27.3.)

ad a) náplň práce je popsána v prvním příspěvku - stručně řečeno je to naprogramování funkčních www prezentací ať již plně administrovatelných nebo pouze statických (těch je minimální množství)

ad b) na firemních prezentacích, e-shopech, publikačních systémech, intranetech, ale i na off-line CD prezentacích ve FLASHi (ActionScript) apod. - viz reference na www.nausus.cz

ad c) New Media oddělení se skládá z projektového manažera, webdesignera/flashdesignera, interního programátora a 2 externích programátorů

ad d) v první fázi je rozvoj možná směrem k řídízení týmu programátorů (externistů) a dále společně s rozvojem firmy si postupně vytvořit širší realizační tým našeho New Media oddělení
nausus
Profil *
Ohledně vhodnosti umístětní inzerce zde - nyní již máme díky zde zveřejněné nabídce 3 zájemce o tuto pozici a s jedním z nich již jidnáme o možnosti nástupu. Porovnám-li toto s inzercí na JOBS.CZ - za leden 2007 kdy zde naše agentura měla inzerát stejného znění jsme vhodného uchazeče nevybrali - pak zveřejnění naší nabídky zde považuji za vhodné jak z hlediska našeho, tak z hlediska našeho nového zaměstnance.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.