« 1 2
Autor Zpráva
Axamith
Profil
Souki
Pokud má nějaká firma zaběhlý hosting, tak mi nesedí, aby kvůli e-shopu přesedlali na jiného koně.
quinux
Profil
Axamith
Krom těch důvodů, které psal již souki, mohou být dalšími důvody např. lepší technická podpora. Když totiž daný systém běží na serveru dodavatele, tak jej může rychle v případě objevení chyby opravit a zákazník o tom ani nemusí vědět, dá se aktualizovat o nové funkce atd. Navíc pokud je daný e-shop vlastním řešením daného dodavatele (tedy žádný opensource), tak tím důvodem může být i ochrana zdrojových kódů.
souki
Profil
quinux
Naprostý souhlas. Osobně si myslím, že u správného eshopu nemusí klient ani vědět co je to FTP natož dostat přístup. Nikomu neberu jeho dobré vztahy s hostingem, ale pokud si zaplatí eshop (nebo pronájem), tak přece vůbec nemusí řešit umístění na hosting. Firmu, která chce prodávat na internetu v 99% případů vůbec nezájímá kde a na čem eshop běží. Pokud běží správně a bezchybně.
Axamith
Profil
Koukám, že jsem nahrál na smeč.
Karlík
Profil *
Firma, která požaduje i umístění eshopu na svůj server si nemůže dovolit aby jim hosting nefungoval protože to by je zákazníci naopak rychle opustili a ukamenovali. Veškeré důvody proč to dělat už zde jsou napsány (ochrana zdrojových kódů, rychlost, aktualizace, ...). Rozhodně nedoporučuji dávat shopy na profláknuté známé webhostingy kde hostují stovky a tiscíce uživatelů, ale je lepší s epodívat po nabídkách menších spolehlivých firem, kde poběží omezené množství prověřených webů a provoz nepovede k nějaké havárii serveru jak se občas stane na hostingu kde své scripty testují začátečníci, kteří nevědí co vlastně dělají a často to vede ke katastrofě, kteoru pocítí v horším případě i jiní uživatelé. Také jsou tyto hostingy častěji terčem útoků, stejně jako opensource shopy.
All4Net
Profil
Presne ako pise souki, quinux a Karlík. Nemozeme zabezpecovat bezproblemovy chod systemu All4Shop na inych a roznorodych webostingoch, kde kazdy ma ine nastavenia. Vznikali by z toho zbytocne rezijne problemy, ktorym sa vyhneme tak, ze vsetky internetove obchody bezia na nasom, dobre znamom webhostingu.
souki
Profil
All4Net
bezia na nasom, dobre znamom webhostingu.
Já tedy mluvil spíše o mém eshopu a tam by platilo "na našem, dobře známém vlastním serveru"
Axamith
Profil
Dobře, převálcovali jste mě argumenty. Zajímalo by mě, jak to v praxi funguje, když mám "někde" web a chci k tomu přilepit e-shop, který má takovou podmínku. Musí se vše přetáhnout na nový server ne jde zabezpečit chod na dvou různých serverech ???
souki
Profil
Axamith
Bud změníš hosting, nebo to řešíš nějakým "aliasem" nebo se prostě individuálně dohodneš a adekvátně k práci navíc zaplatíš..
quinux
Profil
Axamith
Zajímalo by mě, jak to v praxi funguje, když mám "někde" web a chci k tomu přilepit e-shop, který má takovou podmínku.
No tak shop je další aplikace k cms, které již máš. Většinou se umístí na subdoménu a ta se prostě nasměruje na ten druhý server. Není to nic složitého a dodavatel ti vše vysvětlí, takže nad tím nemusíš jako zákazník ani uvažovat. ;o)
Azu
Profil *
Axamith: řešim to úplně jednoduše, v DNS se založí nová subdoména pro obchod nasměrovaná na můj server. Takže obchod mají na mém serveru a stránky klidně kdekoliv jinde.
Jan Brašna
Profil *
Obecně takto se řeší všechna hostovaná/pronajatá řešení "běžící" na vlastní doméně - i na Shopify se jen nasměruje DNS subdomény a je to.
« 1 2
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0