Autor Zpráva
Oleg
Profil
Zdravim, popravam cenovou kalkulaci na vytvoreni diskusniho fora ala phpbb (ale aby byl rychlejsi) a termin dodani.

O. K.
diky za nabidky

----

jen jsem zapome dodat - zadne opes source nebo jine predelane systemy... chtel bych ciste originalni praci.

Poznámka moderátora Yuhů: kontaktní údaje odstraněny na žádost přispěvatele.
jonge
Profil
Bude za to nějaká odměna?
Oleg
Profil
popravam cenovou kalkulaci

myslim, ze 100% ano pokud poptavam cenovou kalkulaci.
Oleg
Profil
Dotal jsem mail - clovek rika, ze moc dobre nerozumi... zda treba nainstalovat phpBB nebo co...

ODPOVED:

Poptavam cenovou kalkulaci na vytvoreni uplne novyho fora pro vlastni pouziti typu phpBB... jenze potrebuji rychlejsi, stabilnejsi kod. (design jsme schopni dodat)
armin
Profil
o5 idealni sance pro profiky - zmenit nazev tridy v phpbb, prepsat kopirajt a nabizet jako svuj vlastni produkt. Pokud muzu poradit pane Olegu - kdyz se rozhodnete pro kohokoliv, reknete mu at Vam vlastnimi slovy do telefonu popise jak co bude resit a jak co bude fungovat :)
HajekJirka
Profil
Oleg
Pochybuji, že pod 20 000 Kč někoho seženete ...
Oleg
Profil
:) to je jedno za kolik koho sezenu. vyhrava proste nejlevnejsi nabidka. proto verejne poptavam cenovou kalkulaci.

armine: diky za upozorneni ale myslim si ze bych poznal predelane reseni. navic, mohl bych uzavrit smlouvu o vyhodoveni dila. aby u obou stran nebyla obava ze nekdo nedodrzi slovo :)

p.s. - zatim se ozval jen jeden clovek, ale ten odstoupil, protoze si netroufne na neco tak rozsahleho.

Skoda, myslel jsem, ze je tu vice lidi, kteri chteji vydelat penize :(
nightfish
Profil
Oleg
nebo si jenom zdejší odborníci nejsou jisti, jak moc toho výsledný systém musí umět, aby byl "ala phpbb"
a tedy nemohou odhadnout, kolik by stál návrh a implementace takového systému
armin
Profil
no at je vse na 100% a bezpecne, tak je to prace na 1,5-2 mesice. Ja osobne bych cenu stanovil na 100-140Kc bez DPH. S tim ze 1 zajimavy dotaz - kdo bude ochoten takovouto castku za to doslova vyvalit, kdyz existuje phpbb a ruzne jeho odnoze. Nejsem zadny forum hardcore clovek, ale osobne myslim ze v phpbb neni nic co by chybelo. Ve foru je podsate potreba registrace uzivatelu (captcha) + moderatori + hyperadmin (tedy min. 3 urovne uzivatelu + moznost nastavovat moderatorum sekce do kterych muzou zasahovat), mozna filtr na vulgarni slova, fulltext je o nicem, strankovani opet brnkacka, no a pak tam uz myslim ani nic neni. Ovsem vse by bylo nasablonovane aby to bylo pouzitelne. Seo by taky nebyl problem. Jen teda o5 mi neni jasne kdo by to delal. Kdyz bych mel na to chut, tak si to napisu a budu to sam nabizet za 5Kc a nedam to nekomu za jednorazovku at si na tom vydelava jen tak bez pohnuti prstu :)
Retal
Profil
Olegu, pokud se ti nelíbí phpBB, proč nevyužiješ nějaké placené alternativy? Pokud máš starost o výkon, přikup víc železa. HW je levnější než programátor.
Oleg
Profil
jde o to ze potrebuji sve vlastni reseni a nehodla to nikomu prodava. zvladl bych to naprogramovat sam, ale jsem casove brutalne vytizen, takze fakt bych to delal cely rok tak 10 minut kazdy den :(

ala phpBB je mysleno v zakladni verzi - tak jak to stahnete a tak jak to mate po instalaci - zadne doplnkove moduly, nic zbytecneho.

zelezo taky neni problem, ale jde o to, ze je lepsi usetrit na stroji 50 000 a mit tak dva servery nez tri a na jednou foru utahnout az 4000 online uzivatelu :)

100-140Kc bez DPH
armine - to je mysleno v statisicich nebo sazba na hodinu ?
Oleg
Profil
DOPLNENI:

ja prave nechci pouzivat hotove reseni neci skupiny/firmy. Chci mit forum namiru usity pouze pro nas.
armin
Profil
Oleg: To byla ma predstava o cene: 100.000,- az 140.000,- Kc bez DPH za hotove forum. Ale mam jine veci na praci. PHP + My/MS SQL se zabyvam a zivim pres 6 let, takze na obdobne urovni by byl i kod... ale fakt se mi do toho nechce :) Misto jednoho jobu za 100ku udelam za stejny cas x mensich projektu za vice $$$
HajekJirka
Profil
armin
Misto jednoho jobu za 100ku udelam za stejny cas x mensich projektu za vice $$$

To nechápu proč?
Není lepší dělat jeden pořádný projekt než 10 malých?
A není to i časově méně náročnější (shánění zakázek, domluva se zákazníkem, ...)

Oleg
Tak se zkuste obrátit na na nějakou firmu co se zabývá programováním popř. tvorbou webových stránek.
souki
Profil
HajekJirka
Tak se zkuste obrátit na na nějakou firmu co se zabývá programováním popř. tvorbou webových stránek.
O to se pravděpodobně snaží :)

Oleg
Můj odhad je 60 000Kč bez DPH a samozřejmě záleží na konkrétních požadavcích
ssss
Profil *
okolo 100 000 s DPH s tim, ze samozrejme nedostanete do ruky zdrojove kody aplikace.
kohout
Profil
ssss
lol :) no nevim
ssss
Profil *
kohout: no nevim jak vy, ale ja osobne neznam zadnou firmu, ktera by programovala webovou aplikaci a dala ji zakaznikovi i se zdrojovymi kody. To tak maximalne zkompilovane pomoci ZENDU nebo tak.

S tou cenou sem mozna trosku prestrelil, jelikoz tam nebude tvoreni grafiky a jeji kodovani (pokud byste ji teda dodal), tak ta cena bude samozrejme nizsi. Dejme tomu 85.
armin
Profil
ssss: Pouze profi firmy ZENDuji a IONCUBE-uji source vid? Ja taky uvazoval o zakoupeni licence na zenda, ale 25Kc rocne je docela dost, pak jsem objevil IONCUBE coz je to same a podstatne levnejsi, ale nastesti jsem nasel supaky co za $4 ti odkoduji 10 jakychkoliv skriptu. Je tedy vysoce iracionalni vyvalit co i jen 980,- Kc jednorazovy poplatek za kodovani skriptu kdyz si to kde kdo muze nechat dekodovat za smesnou castku. Jinak lidi co to delaji, tak meli webik na www.zendecode.com, nyni tam nic neni, nejspis pravni tahy vuci nim bo me osobne taky to odradilo od zakoupeni licence na ioncube/zend. Ale nic to nemeni na tom, ze "back engineering" existuje a kdo hleda, tak najde. Jinak ziskat zpatky src nejde z bcompileru, ovsem ten je hodne dementni dle me, nakolik "zkompiluje" veci jako echo, cykly, podminky,... ale nechava v puvodni forme sql dotazy. A to je dle me nejdulezitejsi. K cemu mi jsou necitelne veci na kterych nikdo nic neukradne, kdyz vidi hezky 7mi radkovy sql dotaz na kterem jsem pracoval 1 odpoledne a resi mi fulltext stylem 'all in one' - hledani, vysledky, limity...
ssss
Profil *
armin: Ja sem nerekl ze ZEND je nejlepsi a neprolomitelny. PRotoze vetsina lidi ZEND zna, tak jsem napsal "ZEND nebo tak" cili cokoliv na podobnem principu. Ze se to da dekodovat je pravda. Nicmene pokud reknes zakaznikovi ze by musel zaplatit za ten ZEND plus mu to musi podporovat hosting, tak si castokrat rozmysli, ze to chce hostovat u sebe.



To tak maximalne zkompilovane pomoci ZENDU nebo tak.

Proste zadna firma neda zakaznikovi sve zdrojove kody. Jednotlivec samozrejme vetsinou ano (studenti, nebo tak) protoze jsou radi za kazdou korunu. A cena co sem rekl ja je myslim si realna v Prazskych, nebo stredoceskych podminkach. Na Morave, v Severnich Cechcach, nebo Jiznich by mu to predpokladam napsali levneji.
Oleg K.
Profil *
ssss:

aplikaci potrebujeme samozrejme se zdrojovym kodem, pokud ne tak maximalne smlouvu, ze podobny software nebude firmou upraveny a prodany dale atp.

prece lidi... neni mozne si koupit auto ale bez motoru maximalne se zablokovanym motorem (to je jen priklad)

Zatim se mi ozvalo jen dva zajemci, se kterymi jsme prodiskutovali urcite funkce a taky dobu zpracovani.

Jeden nabizi svoji praci za max. 30 000 druhy zas za cca. 50 000
Oleg K.
Profil *
Jen male doplneni:

zdrojove kody potrebujeme hlavne kvuli pripadnych zmen v aplikaci, designu, optimalizaci atd... je samozrejme nesmyslne kupovat zkompilovany kod za desitky tisic a pak jeste platit za provedeni uprav :(
ssss
Profil *
prece lidi... neni mozne si koupit auto ale bez motoru maximalne se zablokovanym motorem (to je jen priklad)

Toto je spatne prirovnani. To si pletes dojmy s pojmy. Od softwarove firmy si taky kupujes program se zdrojovymi kody, aby sis je mohl upravit? (Photoshop, OS Windows, programy realitnich kancelari, ucetni programy)

Pokud se pletu, tak at me nekdo opravi, ale co se tyce webovych aplikaci, tak to tak proste neni. Jednotlivec ti to mozna napise a daruje, ale firma proste ne:)
matqo
Profil
Oleg K. : ked si kupis auto tak chces od automobilky zmluvu ze rovnake auto uz nepreda nikomu inemu a nepouzije jeho sucasti pri vyrobe dalsich aut?

fakt ma vie dojat poziadavka niektorych ludi ktory si myslia ze programator nepouzije nic z daneho software niekde inde. pre jeho samotneho je to nepriatelne kedze si tym narobi len hromadu dalsej roboty + neviem ci po nom budete chciet aby vymyslal aj iny sposob riesenia dakeho problemu na dalsom webe kde riesi to iste co na vasom. toto proste nechapem.
klik
Profil *
No to je počteníčko, Oleg K. chce napsat web a tady se rozebírá bůhví co. Prostě chce diskusní forum i se zdrojovými kody a za to zaplatí, nic víc nic míň. Tak ak tu přestaňte filozofovat a buď se mu nabídněte nebo nechte být.
souki
Profil
STOP OT!

Podmínky byly jasně dané. Oleg K. žádal cenovou kalkulaci při těchto podmínkách. Odpovědí proto mělo být jen číslo. Jakákoliv jiné reakce je těžké OT a nikdo na něj není zvědavý.
Oleg K.
Profil *
souki, klik:

bohuzel nekteri lidi nedokazi soustredit se a podat objektivni (konkretni) odpoved.

Ja jsem pozadal jen o cenovou kalkulaci. Dale jsem odpovedel, ze nechci platit velke penize a nemit moznost si libovolne upravit kod.
Pochopte, ze ja poptavam reseni a platim za to penize. nechci dole mit Powered by nekdo a zkompilovany zdrojovy kod.

ssss: bohuzel dojmy ja nepletu. pokud jsem si poptaval programatorskou firmu o vytvoreni neceho ala Photoshop a zaplatil ji za to penize dostal bych svuj software bez zadnych dalsich otazek a ruznych omezeni. Ja platim oni dodavaji.

Ja prece nechci koupit licenci jak pises a tahas sem MS, Adobe atd... ja chci sw na zakazku. Vzdyt na tom neni nic sloziteho k pochopeni.

nic nic...
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0